Ο Πρίγκηπας!

Yanna76 είπε:
Μα ο Άλμπερτ σε αυτή τη φάση έχει αμνησία. Δεν θυμάται τον Τέρυ. Η στήριξη που περιμένει η Κάντυ από τον Άλμπερτ δεν έχει να κάνει με τον Τέρυ. ...
:D

Κοίτα τι μας διέφυγε... :brick:

Απόλυτο δίκιο, point στη Yana :thumbup:
 
Η στήριξη που περιμένει η Κάντυ από τον Άλμπερτ, είναι η στήριξη από τον "αδελφό" της. Έτσι τον αισθάνεται!!!


Στην πραγματικότητα βέβαια είναι ο θετός μπαμπάς της, αλλά στη συγκεκριμένη φάση, ο Άλμπερτ δεν το ξέρει γιατί έχει χάσει τη μνήμη του και η Κάντυ ούτε που το φαντάζεται!!!
 
Σ' εκείνη τη φάση, αμέσως μετά το χωρισμό εννοείται πως η Κάντυ δε σκέφτεται έναν νέο έρωτα.

Ο Άλμπερτ όμως έχει για τα καλά δαγκώσει τη λαμαρίνα... :sure:

Και επειδή στο άνιμε δεν μπορούν να βγάλουν το ίδιο συναίσθημα με το μάνγκα, η Κάντυ πήρε τα όρη προκειμένου να ξεχάσει τον Τέρρυ.

Η Κάντυ αργεί να συνειδητοποιήσει πόσο απαραίτητος της είναι ο Άλμπερτ...

Το καταλαβαίνει μόνο όταν ο Πρίγκηπας φεύγει μακριά της.

Η κατάσταση είναι ξεκάθαρη στο μάγκα. Η Κάντυ δεν μπορεί να ζήσει χωρίς τον Άλμπερτ και όταν της δίνεται η ευκαιρία να επιστρέψει στον Τέρρυ φεύγει μακριά χωρίς δεύτερη σκέψη...
 
Δεν νομίζω ότι η Κάντυ είχε ποτέ ξεκάθαρη ευκαιρία να επιστρέψει στον Τέρυ. Π.χ. να πατήσει τη Σουζάνα κανένα τραμ (λέμε τώρα, όχι ότι το έχω σκεφτεί). Το κεφάλαιο Τέρυ έληξε γι αυτή γιατί έβαλε μπροστά το καθήκον. Αγαπούσε όμως παράλληλα και τον Άλμπερτ με διαφορετικό τρόπο. Πιστεύω ότι όταν ο Άλμπερτ έχασε τη μνήμη του και αυτή τον πήρε να ζει στο σπίτι της χωρίς δεύτερη σκέψη κάπου δεν ήταν τελείως αδερφικό το πράγμα.

Όσο για την υιοθεσία, έλεος! Γύρω στα δέκα χρόνια διαφορά είχανε πια! Δεν είναι και μεσόκοπο το Αλμπερτουλίνι!
 
Yanna76 είπε:
....
Όσο για την υιοθεσία, έλεος! Γύρω στα δέκα χρόνια διαφορά είχανε πια! Δεν είναι και μεσόκοπο το Αλμπερτουλίνι!

Η πιό καλή διαφορά ηλικίας!!! :sure:

Να έχει ωριμάσει και ο άλλος... :D
 
Yanna76 είπε:
Καημένε Άλμπερτ, "ανθρώπινο χαρτομάντηλο" (human kleenex που λένε οι Αγγλόφωνοι) ήταν ο ταλαίπωρος.
Απιθανο :rofl: Δεν το ειχα ξανακουσει το "human kleenex" :D

Οντως ειναι "τραγικο" να κλαιει το αντικειμενο του ποθου σου στην αγκαλια σου για καποιον αλλο! Αυτο δεν μπορει να το αντεξει ευκολα καποιος. Προσωπικα δεν νομιζω να μπορουσα να το κανω, οσο υπερανω και αν προσπαθουσα να το παιξω. Και ακριβως γι'αυτο δεν πιστευω οτι υπηρχε ερωτας στην καρδια του Αλμπερτ για την Καντυ. Φερεται τοσο στοργικα και αδερφικα, θα ελεγα, που η σταση του δεν αφηνει περιθωρια για παρεξηγησεις.

Juanita είπε:
Η πιό καλή διαφορά ηλικίας!!! :sure:

Να έχει ωριμάσει και ο άλλος... :D
Το καταλαβαμε οτι σου αρεσουν οι μεγαλυτεροι juanita ;) Ποση διαφορα ηλικιας εχεις με τον καλο σου???
 
Εγώ πάλι... θα :cheers: :cheers: :cheers: αν ερχόταν το αντικείμενο του πόθου μου έκλαιγε γοερά στον ώμο μου :cry: και μου ελεγε πως χώρισε οριστικά και αμετακλητα...

Βεβαια... θα του έδειχνα όλη τη στοργή και συμπαράστασή μου στον πόνο του :beerz: αλλά μέσα μου θα το έριχνα στον παγανισμό...

Θα :thanx2: :

Τη θεά Τύχη για την ανέλπιστη ευκαιρία

Το θεό Πλούτο που θα μπορούσα να του προσφέρω την Αρτα με τα Γιάννενα + Ήλιο με Σελήνη στα πόδια του

και θα έκανα :bow:

στο θεό Έρωτα για να ρίξει και κανένα βλέφαρο κατ΄εμέ (το αντικείμενο του πόθου μου )

Να μην αναφέρω το άναμα λαμπάδας στο μπόι του παραπάνω Θεού γιατί θα με πείτε τσιγγούνα...

Όλα αυτά τα ποταπά θα τα έκανα ερήμην και εν αγνοία του ποθητού αντικειμένου περιμένοντας τη μέρα που θα εισακούγονταν οι προσευχές μου... :shake:

Βέβαια... ο Άλμπερτ δεν υπήρξε ποτέ ποταπός γι αυτό και κέρδισε από την πρώτη μέρα (τότε στο λόφο... ) την καρδιά της Κάντυ...

Ε, τώρα κάποιες παρεμβολές... στο πρόγραμμα ήταν... :D :D:D

@Dom, έχουμε μεγάλη διαφορά... 24 παρά 2... :sure: Καλά δεν είναι;;; :what:

:D
 
domniki είπε:
Απιθανο :rofl: Δεν το ειχα ξανακουσει το "human kleenex" :D Οντως ειναι "τραγικο" να κλαιει το αντικειμενο του ποθου σου στην αγκαλια σου για καποιον αλλο! Αυτο δεν μπορει να το αντεξει ευκολα καποιος. Προσωπικα δεν νομιζω να μπορουσα να το κανω, οσο υπερανω και αν προσπαθουσα να το παιξω. Και ακριβως γι'αυτο δεν πιστευω οτι υπηρχε ερωτας στην καρδια του Αλμπερτ για την Καντυ. Φερεται τοσο στοργικα και αδερφικα, θα ελεγα, που η σταση του δεν αφηνει περιθωρια για παρεξηγησεις.
Η αγάπη του Άλμπερτ δεν έχει ίχνος εγωισμού. Και στην τελική, τι να της έλεγε της Κάντυ; "Κάτσε και κλάψε εσύ, εγώ πάω μια βόλτα;" Η κοπέλα κόντευε να τρελαθεί. Η στάση του Άλμπερτ ήταν αναγκαστικά διακριτική, στο κάτω-κάτω μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο την έχει υιοθετημένη κόρη άσχετα αν είναι πλέον ενήλικη. Η Κάντυ όμως ξαναβρήκε τον πρίγκηπά της. Την πρώτη αγάπη και παντοτινή. Αυτό πάνω από όλα έδωσε τη σχέση Άλμπερτ και Κάντυ τις πραγματικές της διαστάσεις, για μένα. Τι να κάνουμε, οι Άλμπερτικές χρειαζόμαστε πιο πολύ φαντασία. :D
 
Juanita είπε:
@Dom, έχουμε μεγάλη διαφορά... 24 παρά 2... :sure: Καλά δεν είναι;;; :what:

:D
Α, που τα πουλας αυτα? Τον γνωριζω τον Τζιμ...μαλλον 22 ωρες εννοεις? Ε, δεν ειναι και λιγες :rofl:
 
domniki είπε:
Α, που τα πουλας αυτα? Τον γνωριζω τον Τζιμ...μαλλον 22 ωρες εννοεις? Ε, δεν ειναι και λιγες :rofl:
Οχι βέβαια :sure:

24 μήνες παρά 2 μέρες!!! :D
 
Juanita είπε:
Οχι βέβαια :sure:
24 μήνες παρά 2 μέρες!!! :D
Ετσι μπραβο, να βαζουμε τα πραγματα στη θεση τους...γιατι δημιουργεις εσφαλμενες εντυπωσεις στους λοιπους αναγνωστες ;)
 
Yanna76 είπε:
Η αγάπη του Άλμπερτ δεν έχει ίχνος εγωισμού. Και στην τελική, τι να της έλεγε της Κάντυ; "Κάτσε και κλάψε εσύ, εγώ πάω μια βόλτα;" Η κοπέλα κόντευε να τρελαθεί. Η στάση του Άλμπερτ ήταν αναγκαστικά διακριτική, στο κάτω-κάτω μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο την έχει υιοθετημένη κόρη άσχετα αν είναι πλέον ενήλικη. Η Κάντυ όμως ξαναβρήκε τον πρίγκηπά της. Την πρώτη αγάπη και παντοτινή. Αυτό πάνω από όλα έδωσε τη σχέση Άλμπερτ και Κάντυ τις πραγματικές της διαστάσεις, για μένα. Τι να κάνουμε, οι Άλμπερτικές χρειαζόμαστε πιο πολύ φαντασία. :D

Στο μάνγκα ο χρόνος που μεσολάβησε αφότου χώρισε και η συγκατοίκησή της με τον Πρίγκηπα τη βοηθάει να επουλώσει γρηγορότερα τις πληγές της ακόμη και αν το κάνει για χατήρι του Άλμπερτ.

Ας μην ξεχνάμε πως ακόμη και αν ο αμνησιακός Άλμπερτ είχε αρχίσει να ερωτεύεται την Κάντυ, η Μιζούκι φρόντισε να τον προσγειώσει επαναφέροντας τη μνήμη του την ίδια μέρα που η Κάντυ γύρισε από τον Τέρρυ.

Έτσι, και να ήθελε, δεν τον έπαιρνε να εκφραστεί...
 
Υπάρχει σαφώς διαφορετικη προσέγγιση του άνιμε και του μάνγκα στο θέμα της σχέσης του Άλμπερτ με την Κάντυ. Το άνιμε τον παρουσιάζει σαν μια καθαρά πατρική-αδελφική φιγούρα,ενώ στο μάνγκα υπάρχουν έκδηλα στον τρόπο που κοιτάζονται τα σημάδια μιας εκολαπτόμενης αγάπης , που προκύπτουν ίσως λίγο μετά το χωρισμό με τον Τέρρυ. Νομίζω πως η Μιζούκι τους ήθελε μαζί στο τέλος,δείχνοντας την Κάντυ να περνά και να βιώνει τους έρωτές της ανάλογα με την ηλικία της,απο τον πλατωνικό έρωτα του Άντονυ,στο πάθος της με τον Τέρρυ και τέλος στην βαθύτερη και ωριμότερη αγάπη της ,τον Άλμπερτ. Διόλου τυχαία νομίζω, δεν τους εμπνεύστηκε έτσι η Μιζούκι, καθώς ο Άντονυ είναι ρομαντικός και ντροπαλός όπως όλες οι πρώτες αγάπες,ο Τέρρυ ασυμβίβαστος και παρορμητικός όπως συμβαίνει στην εφηβεία και τέλος ο Άλμπερτ συντροφικός και ώριμος όπως χρειάζεται στην ενήλικη πλέον ζωή της η Κάντυ.Απέφυγα δε σκόπιμα να βάλω αστείες φατσούλες στο σχόλιό μου για να με πάρετε την άποψή μου στα σοβαρά! :D
 
H Μιζούκι στις νουβέλες της είχε δηλώσει εξαρχής πως στενοχωρέθηκε που έπρεπε να βγάλει από τη μέση ένα τόσο γλυκό παιδί σαν τον Άντονυ. (σκαρφιζόταν μάλιστα διάφορους τρόπους και ίσως να τον είχε ξεπαστρέψει και νωρίτερα).

Το ίδιο έλεγε και για τον Τέρρυ. Ήξερε πως ο έρωτάς τους θα ήταν (ή μάλλον θα τον έκανε) μεγάλος αλλά και αυτός θα έβγαινε από την μέση.

Η Κάντυ θα έμενε με τον Πρίγκηπά της. :sure:

Άλλωστε αυτόν αναζητούσε από την πρώτη της νουβέλας και είναι ο μόνος που "υπάρχει" κοντά της και στο τέλος της 3ης νουβέλας. :cheers:

(σόρρυ misspepper, δεν μπόρεσα να κρατηθώ μακριά από τα εμότικονς. :eek: )
 
η αποψη μου ειναι πως ο Αλμπερτ ειναι η "λύτρωση" της, γιαυτο και στο τελευταιο επεισοδιο, ειναι μαζι στο τραπεζι που γινεται στο σπιτι της Πονυ.

νομιζω οτι η φωνη του αφηγητη το επιβεβαιωνει λέγοντας οτι τα πραγματα για την Κάντυ πλεον φαινεται να αλλάζουν προς το καλυτερο
 
Καλημερα σας παιδια!

Ακομα παιδευομαι με το ελληνικο πληκτρολογημα αλλα ελπιζω σιγα σιγα να παρω μπρος. Το θητα και το ωμεγα με βασανιζουν κυριως οποτε υπομονη αν γραφω ανορθογραφα...



Να πω κι εγω μια γνωμη επι ολων αυτων, γιατι τα εχω εκφρασει και αλλου και πεσανε ολιγον τι να με φανε...



Κι εγω ειχα δει την Καντυ παλια και μαλιστα οχι ολα τα επεισοδια. Ασε που απο τοτε που πεθανε ο Αντονυ επαθα μεγαλο σοκ και τι Τερρυ και ξε-Τερρυ, δε μου περναγε με τιποτα. Μπορει και να μη μου περασει ποτε μπορω να πω. Το μανγα και ολα αυτα τα ανακαλυψα τωρα και προσφατα ειδα και ολα τα επεισοδια του ανιμε επισης.



Το κακο με αυτη την ιστορια ειναι πως εμεινε κομμενη σχεδον στη μεση για μενα. Δεν υπαρχει περιπτωση η Καντυ να μην ξεπερασει τα αισθηματα της για τον Τερρυ. Ειναι ανθρωπινως αδυνατο να μεινεις πια τοσο κολλημενος, εκτος και αν υπαρχουν απτα γεγονοτα που εξακολοθουν να σου δινουν ελπιδες (dum spiro spero). Και στην προκειμενη περιπτωση δεν υπαρχουν τετοια γεγονοτα.



Εξαλλου, ειναι ακαρδο εκ μερους μας να ελπιζουμε πως η Καντυ θα παραμεινει δυστυχισμενη να βασανιζεται απο οδυνηρες αναμνησεις. Γιατι ρε παιδια να της πεσει κι αλλη τετοια καταρα. Καλος ο Τερρυ, χρυσος και ναι, κι αυτος πολυβασανισμενος, αλλα η ζωη συνεχιζεται και ετσι και πρεπει να ειναι. Και γιατι δηλαδη να πρεπει να πεθανει η Σουζανα προκειμενου αυτοι οι δυο να τα ξαναβρουνε χωρις τυψεις. Κι αυτο δε μου καλοκαθεται...



Προσπαθω να θυμηθω τα δικα μου εκεινης της εποχης (πανε και 20 χρονια απο τοτε) και ναι, υποφερεις, κλαις, χτυπιεσαι, μιζεριαζεσαι με τα λυπητερα τραγουδια της εποχης, γραφεις δακρυβρεχτα και δραματικα γραμματα (που δε στελνεις ποτε), τα συζητας διαρκως με οποιον εχει την αντοχη να κατσει να σε ακουει, ε, και μετα απο ενα χρονικο διαστημα συνερχεσαι και προχωρας με τη ζωη σου.



Αυτο γινεται για 2 λογους, ο ενας ειναι πως ο ιδιος σου ο εγκεφαλος αρχιζει και μπουχτιζει με τα ιδια και τα ιδια, ο αλλος ειναι πως μεγαλωνεις κι εσυ, ωριμαζεις και ασχολεισαι και με καινουρια πραγματα. Ειλικρινα, υπαρχει κανεις εκει εξω που καθεται και αναπολει τη σχεση που ειχε οταν ηταν εφηβος? Εμενα προσωπικα μου πηρε 2 χρονια να συνερθω πληρως αλλα εκτοτε καρφακι δε μου εχει καει ολα αυτα τα χρονια. Ο εν λογω κυριος ειναι well-established artist στην Αμερικη, παντρεμενος κλπ και καλη του ωρα οτι και να κανει. Και εχω δει και φωτο και μπορω να πω πως ουδεποτε μου δημιουργηθηκε η απειροελαχιστη συγκινηση. Μαλλον μια ανακουφιση που ξεκολλησαμε και εχω βρει τοσο καλυτερα *χιχιχι*



Συμφωνα με το βιβλιο μου (των μικρων εξερευνητων) για να συνερθεις απο ενα χωρισμο οχι θανατο), χοντρικα σου χρειαζεται ενας μηνας για καθε χρονο που εχεις σχεση με καποιον αν δε συγκατοικειτε και 2 μηνες για καθε χρονο που υπαρχει και συγκατοικηση. Αντε να πουμε πως στην περιπτωση της Καντυ μιας που ηταν και μεγαλο το αισθημα, αντε να της παρει 2 χρονια να το ξεπερασει τελειως. Εξαλλου ηταν και συνηθισμενη στις γκαντεμιες (ας ειναι καλα η Μιζουκι γιαυτο). Ξεπερασε και αλλα πριν τον Τερρυ, θα τον ξεπερασει κι αυτον. Ε, τι ειναι 2 χρονια σε τελικη αναλυση οταν εισαι ακομα τοσο νεος.



Και ναι, συμφωνω πως ολα αυτα τα θλιβερα σου αφηνουν καποια τραυματα που τα κουβαλας ολη σου τη ζωη σαν καποτε που επεσες απο το ποδηλατο και σου εμεινε εκεινο το σημαδι στο γονατο, ΟΜΩΣ, δεν ποναει πια, εκτος κι αν καποιος σε ακουμπησει αθελα του σε αυτο – και παλι ο πονος ειναι παροδικος. Για παραδειγμα, καθε φορα που βλεπω το καταραμενο επεισοδιο με το αλογο του Αντονυ με τρωει το μαυρο κλαμμα, αλλα δεν καθομαι να το σκεφτομαι εκτος επεισοδειου! Φαντασου εναν κοσμο στον οποιο ειμαστε ολοι μονιμως κολλημενοι και δεν ξεπερναμε τιποτα ποτε. Φρικη!!!



Ολα αυτα σε βοηθανε να γινεις πιο δυνατος και πιο ξεκαθαρος για το τι θελεις απο μια σχεση κατα τη γνωμη μου. Μαθαινεις να αποφευγεις τις κακοτοπιες οποτε μαλλον ειναι απαραιτητο να τα περασεις προκεινου να κατασταλλαξεις. Κοιτωντας τις παλιες μου σχεσεις (και μπορω καλλιστα να πω πως ηταν ολες με πολυ καλα παιδια τυπου Αλμπερτ), ηταν ολες θαυμασιες και εμαθα πολλα αλλα παραλληλα χαιρομαι που εκλεισε ο κυκλος τους και στην τωρινη μου σχεση ειναι ολα ακομα καλυτερα.



Αφου λοιπον τα καταφεραμε εμεις οι κοινοι θνητοι, θα τα καταφερει και η Καντυ.



Διαβαζοντας το μανγκα νομιζω πως υπαρχει λιγη αμφιβολια πως ο Αλμπερτ την ερωτευεται, βοηθουμενος ειδικα απο το γεγονος πως εχει χασει τη μνημη του οποτε δεν υπαρχει τιποτα απο το παρελθον που να του δημιουργει αναστολες σχετικα με την υιοθεσια κλπ. Η Καντυ ειναι ακομα στη μεση του κυκλου που κανει η σχεση της με τον Τερρυ οποτε δεν ειναι ακομα συναισθηματικα διαθεσιμη σε κανεναν αλλο. Η operative word εδω ειναι το ΑΚΟΜΑ.



Δεδομενου οτι αυτοι οι δυο ειναι συνδεδεμενοι με τοσες και τοσες κοινες εμπειριες, για να μην πουμε τις αποκαλυψεις περι θειου Γουιλλιαμ και Πριγκηπα, υπαρχουν ολες οι προδιαγραφες για κατι βαθυτερο. Ο λογος που το λεω αυτο ειναι οτι κατα τη γνωμη μου υπαρχουν πολλα στοιχεια που βοηθανε μια τετοια εξελλιξη.



Εχουν κοινες εμπειριες που καλυπτουν ενα πολυ μεγαλο μερος τις ζωης τους. Και σε αυτα πουν εχουν βιωσει ατομικα (ορφανια, μοναξια) και σε αυτα που εχουν βιωσει απο κοινου εστω και χωρις η Καντυ να γνωριζει την ταυτοτητα του Αλμπερτ (θανατος Αντονυ, Στηαρ).



Ειναι πολυ στενοι φιλοι μιας που η Καντυ τουλαχιστον ολα τα λεει στον Αλμπερτ χαρτι και καλαμαρι. Υπαρχει τρομερη εκτιμηση, οικειοτητα και εμπιστοσυνη μεταξυ τους. Ειναι και η επιδραση της συγκατοικησης που σιγουρα σε φερνει πιο κοντα. Ειδικα αμα ο συγκατοικος ειναι και κουκλος και καλος μαγειρας!



Επειτα, αυτοι οι δυο ολο αγκαλια ειναι. Ειναι αυτο συνηθισμενο? Δεν εχω μετρησει προσωπικα, αλλα καπου διαβασα πως αν μετρησεις ειναι 11 φορες αγκαλιασμενοι σε ολη την ιστορια. Και βεβαια το αγκαλιασμα δεν ειναι ερωτικο, τουλαχιστον απο τη μερια της Καντυ, ομως παιδια δεν ξερω ποια ειναι η δικια σας εμπειρια, αλλα εγω ξερω πως πολλες φιλιες καταληγουν σε σχεσεις και καλες και παθιασμενες μαλιστα, ειδικα αμα ο αλλος δε σε αφηνει αδιαφορο εμφανισιακα. Εχουμε και εκεινα τα σχολια προς το τελος περι νεου και ωραιου θειου, που τουλαχιστον υπονοοει πως οσο γκαβη πια κι αν ειναι αυτη η Καντυ, ε, τουλαχιστον τον προσεξε και σαν αντρα λιγακι. Συν τα αναψοκοκκινισματα οταν σκεφτεται να παει παλι στο ορφανοτροφειο αλλα δε θελει και να τον αφησει.



Αν βασιστουμε στην εποχη που γινονται ολα αυτα, αυτου του τυπου τα αγγιγματα, τα φιλια στο μετωπο και τα σφιχταγκαλιασματα δεν ειναι και πολυ συνηθισμενα. Περα απο τον Αντονυ και ολιγον τον Τερρυ, με κανεναν αλλο δεν τη θυμαμαι να εχει τετοιες οικειοτητες. Μπορει και να κανω λαθος, αλλα δε θυμαμαι.



Γιαυτο λεω πως η ιστορια μοιαζει μισο-τελειωμενη. Ουτε και δεχομαι πως η μοιρα της ηταν να κατσει να μαραζωσει και να φροντιζει επʼαπειρον τα ορφανα παιδακια. Ηταν πολυ νεα για να εχουμε τετοια conclusions και ουτε και φαινεται πουθενα πως αυτη ηταν η προοπτικη. Αυτο που καταλαβα εγω ηταν πως μετα τα οσα εγιναν με Τερρυ και Στηαρ, η κοπελα ηταν στο μαυρο της το χαλι ψυχολογικα, και παει στο ορφανοτροφειο να ξεχασει και να συνερθει. Εχει καλους φιλους, ειναι δυνατος χαρακτηρας, ειναι νεα και οταν αρχισει και τα ταξιδια με τον Αλμπερτ και δει και λιγο κοσμο παραεξω, ε, που θα παει, θα συνερθει! Ελπιζω να ξυπνησει κιολας και να δει τι αντρα εχει διπλα της!



Λοιπον για καποια που τοσο παραπονιεται για το ελληνικο πληκτρολογημα, νομιζω πως ποσοτικα τουλαχιστον ξεπερασα καθε προσδοκια... ευχαριστω που με ανεχτηκατε, αν διαβασατε ολο το κατεβατο, παω να κανω καμια δουλεια γιατι εδω πανω που ειμαστε εμεις ο καλος ο καιρος ειναι σπανιος και σημερα εχει μια λιακαδα μουρλια!!
 
Πολυ ωραιο το σκεπτικο σου και με βρίσκει απολύτως συμφωνη!

Υγ. Απο οτι φαινεται ειμαι η πρωτη που διαβασε το "κατεβατο" σου :D
 
Αρχικά καλωσήρθες στην παρέα μας, και εγώ δεν βρίσκω τίποτα να διαφωνήσω.:biglaugh:

Είναι τρομέρο πως όλες οι αλμπερτικές λέμε τα ίδια πράγματα....

Δεν μπορώ να καταλάβω πως συμβαίνει αυτό άραγε.....:what:
 
Geo μου (ελπίζω να μη σε χαλάει που κάνω σύντμηση στα nick σου :D ) όπως γράφει και η Dolly κατά ένα περίεργο τρόπο... συμφωνούμε απόλυτα...



Θα το (ξανα)(ματα)επαναλάβω πως άρχισα να βλέπω το ανιμέ από τη στιγμή που η Κάντυ ανέλαβε τον Άλμπερτ στο νοσοκομείο χωρίς να γνωρίζω τίποτα περί Άντονυ και Τέρρυ... Οπότε... τι να σκεφτώ για τη συνέχεια όταν βλέπω τη σκηνή που η Κάντυ ανοίγει την πόρτα του δωματίου "0" και βλέπει τον Άλμπερτ να ατενίζει το δειλινό... :dribble: Πως χτυπά η καρδιά της για τον 627 χλμ μακρυά της Τέρρυ;;; Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό...

Αντιθέτως, καταλάβαινα πως κάποιο μεγαλύτερο ρόλο παίζει ο Άλμπερτ, πέραν του φίλου, και πως -ακόμα και στην anime life :D - τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία... Άρα για να σωθεί από το βομβαρδισμό και να βρεθεί στο Σικάγο σίγουρα η μοίρα του ήταν κοντά στην κοπέλα που τον έσωσε...



Και η συγκατοίκησή τους απλά μου αποδείκνυε επεισόδιο με το επεισόδιο πως είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλον.



Όταν δε, διάβασα το μάνγκα μετά από χρόοοοοοοοοοονια κατάλαβα τί ήθελε να πει η ποιήτρια...
2uge4p4.gif




Τι;;;
292.gif
Να μην ξαναναφέρω τις παραπάνω απόψεις επειδή βαρεθήκατε να τις διαβάζετε;;;
2i8d4ao.gif


Καλά... δεν... :zip:

Geo, διάβασα το ισπανικό στην υπογραφή... Μήπως συνυπάρχουμε και στο foro Andrew;;;; ;)
 
Γεια σας και παλι!

Οχι, δεν ειμαι στο forum Andrew, αλλα μιλαω κατι ισπανικα και μου αρεσει πολυ η ποιηση του Pablo Neruda.

Εμ, πολυ χαιρομαι που σας βρηκα ρε παιδια, γιατι οι φανς του Αλμπερτ μοιαζουν να ειναι λιγοι (αλλα εκλεκτοι?)

Αυτο που σκεφτομουν με ολα αυτα που λεμε, ειναι πως ειναι οντως κριμα πως ηρθαν τα πραματα ετσι με τον Τερρυ και καταντησε ο ερμος να κανει συναισθηματικο χαρακιρι προκειμενου να προχωρησει η ιστορια και να παθουμε ολοι καταθλιψη. Απο την αλλη, σκεφτομαι πως αν ειχα παιδια και η κορη μου εβρισκε τον εαυτο της σε μια τετοια θεση, δεν υπηρχε περιπτωση ποτε να της περασω το μηνυμα πως ναι, παιδι μου, ηταν η πρωτη, μοναδικη και παντοτινη αγαπη, και τωρα δυστυχως αλλιμονο σου, πας τον εχασες και δεν υπαρχει γιατρεια.

Ενα αλλο να πω, εγω δε θελω η Καντυ να παει στον Αλμπερτ αμα ειναι να μην το αισθανεται 100%. Ελεημοσυνες ουτε θελει ουτε τις χρειαζεται ο ανθρωπος (νεος ειναι, ωραιος ειναι, λεφτα δοξα τω Θεω εχει, δε νομιζω πως θα του λειψουν οι κατακτησεις). Αν στο μελλον η Καντυ θελει καποιον αλλο, ενταξει, με γεια της και χαρα της, μπορει να απογοητευτω λιγο, αλλα ο Αλμπερτ μας αξιζει μονο το καλυτερο και μισο-χωνεμενους ερωτες δεν τους θελουμε.

Sorry, I love Candy to bits, but I just had to say that to make my views crystal clear...

Ρε σεις που ειναι τα emoticons δεν τα βρισκω πουθενα... νιωθω σαν τον ανθρωπο του Neanderthal, μα ειμαι πια τοσο ασχετη...
 
Πίσω
Μπλουζα