Ο γάμος μου

Ουτε κι εμεις πηγαμε μηνα του μελιτος, αλλα οχι λογω δουλειας. Ο αντρας μου ειχε παρει αδεια λογω γαμου κι εγω απο τοτε που παντρευτηκα σταματησα να εργαζομαι και δεν ξαναεργαστηκα ποτε εκτοτε. Οποτε, αν θελαμε ειχαμε μπολικο χρονο.
Το θεμα ειναι ομως οτι κανεις μας δεν συμπαθει ιδιαιτερα τις μετακινησεις. Ιδιως εγω που δεν ειμαι καθολου του σουρτα φερτα.
Θεωρησαμε αδιανοητο μετα την τεραστια κουραση της προετοιμασιας και της τελετης να ξεκινησουμε ταξιδι. Να παμε που;
Ειχαμε ενα ομορφο καινουργιο σπιτι και θελαμε να μεινουμε σ' αυτο και να το χαρουμε. Σιγα μην περναμε πλοια και τραινα για να καταληξουμε σε ξενοδοχειο!
Μειναμε σπιτακι μας, ειδαμε τα δωρα μας με την ησυχια μας, βγαιναμε συχνα για ψωνια τα πρωινα, καναμε βολτες στη Αθηνα και ιδιως στην Πλακα και τα βραδια πηγαιναμε σε διαφορα ωραια μερη για φαγητο. Και πανω απο ολα ημασταν στο δικο μας σπιτι.
Τα χρηματα που θα διναμε σε ξενοδοχεια και μετακινησεις τα γλεντησαμε οπως θελαμε και μαλιστα περισσεψανε για να αγορασουμε και καποια ειδη πρωτης αναγκης.
το καλύτερο:διακοπές στην ωραία Αθήνα.Το λέω γιατί ούτε εγώ είμαι πολύ των μετακινήσεων.Νομίζω ήταν ότι καλύτερο αυτό που κάνατε!
 
Ααα έτσι....έχε χάρη που καταλάβαμε ότι έχεις έναν ευτυχισμένο γάμο αλλιώς θα ψάχναμε τη γυναίκα σου να της δείχναμε τι έγραψες... "όποτε θέλω". Παντόφλα από όλες μας εδώ μέσα. Παθώς και μαθώς.
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλτατη, διότι λησμόνησα να γράψω ότι ισχύει και το: ..... αν θέλει ....... όποτε θέλει..... (η σύζυγος)! Την είχα ενημερώσει ως προς το τι είπε ο ληξίαρχος.
ΥΓ: Γυρίσαμε μόλις από διακοπές (όπου δεν είχα πρόσβαση στο διαδίκτυο) και είδα το ωραίο σου και δίκαιο σχόλιο. Το έδειξα στη σύζυγο και σε/σας ευχαριστεί για τη διόρθωση και την συμπαράσταση!
 
Συγνώμη αλλά μερικές φορές δεν καταλαμβαίνω πότε γράφονται και δημοσιοποιούνται μερικά άρθρα. Δηλ θα το αναφέρω σήμερα 5/10/2020
 
Οι γάμοι θεωρούνται ρετρό?
 
Kαλή ερώτηση @domniki (ελπίζω να είσαι καλά). Αν και προσωπική βιωματική εμπειρία, που είναι και ο τίτλος της ενότητας, προκειμένου να θεωρείται ρετρό κανονικά πρέπει να έχει συμβεί πριν από 20 χρόνια και πάνω. Δεν ξέρω πόσοι εκ των δημοσιεύσαντων πληρούν αυτές τις ...προδιαγραφές (και δια λόγους ευγενείας δε ρωτώ).
 
Όχι, η ημερομηνία που κάναμε τους δικούς μας είναι ρετρό.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ περάσανε τα χρόνια.
 
Οι γάμοι θεωρούνται ρετρό?
Αν θεωρουνται ρετρο οι καυσωνες, οι σεισμοι, οι εκλογες και τοσα αλλα πραγματα για τα οποια γραφουμε στην ενοτητα Βιωματα - Καταστασεις - Γεγονοτα, τοτε ναι, θεωρουνται ρετρο και οσοι γαμοι εγιναν 20 χρονια πριν η και παραπανω.
 
....Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΦΕΥΓΕΙ. :D
Μια Γυναίκα Φεύγει

Ο αντρας μου κι εγω ανοιξαμε τον χορο με αυτο το τραγουδι:

Perry Como - It's impossible
Με έβαλες σε αναζήτηση και το προϊόν αυτής στο θέμα "Τι ακούω απόψε" βλ. ανάρτηση #6.188
Το τραγούδι είναι εξαιρετικό σε όλες τις εκδοχές του.
Επίσης νόμιζα ότι το τραγουδούσε ο Frank Sinatra (παρά την αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό).
 
Και εγώ18 Σεπτεμβρίου παντρεύτηκα. Δεν περίμενα ότι θα είχαν προτιμήσει τον Σεπτέμβρη τόσοι πολλοί!
 
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλτατη, διότι λησμόνησα να γράψω ότι ισχύει και το: ..... αν θέλει ....... όποτε θέλει..... (η σύζυγος)! Την είχα ενημερώσει ως προς το τι είπε ο ληξίαρχος.
ΥΓ: Γυρίσαμε μόλις από διακοπές (όπου δεν είχα πρόσβαση στο διαδίκτυο) και είδα το ωραίο σου και δίκαιο σχόλιο. Το έδειξα στη σύζυγο και σε/σας ευχαριστεί για τη διόρθωση και την συμπαράσταση!
Μετά την 20ετια όλα τα εγκλήματα παραγράφονται…χεχε…keep wedding
 
Βρήκα τη σελίδα του περιοδικού (ξένη έκδοση) που έχω κρατήσει όταν πήγα να αναζητήσω το νυφικό μου. Τελικά, αυτό φόρεσα.
 

Συνημμένα

  • 20c759f5d3826bc21b75252d3d2b21ab.jpg
    20c759f5d3826bc21b75252d3d2b21ab.jpg
    53,6 KB · Προβολές: 15
Βρήκα τη σελίδα του περιοδικού (ξένη έκδοση) που έχω κρατήσει όταν πήγα να αναζητήσω το νυφικό μου. Τελικά, αυτό φόρεσα.
Υπεροχο!!! Κομψο και αριστοκρατικο. Μοιαζει πολυ με το δικο μου γιατι κι εμενα τετοια νυφικα μ' αρεσουν.
Πιστευω πως θα εκλεψες ολα τα βλεμματα. ❤️
 
Υπεροχο!!! Κομψο και αριστοκρατικο. Μοιαζει πολυ με το δικο μου γιατι κι εμενα τετοια νυφικα μ' αρεσουν.
Πιστευω πως θα εκλεψες ολα τα βλεμματα. ❤️
Ευχαριστώ πολύ Bambi. Έλεγα να ανεβάσω και φωτό αλλά μήπως είναι too much?
 
Ευχαριστώ πολύ Bambi. Έλεγα να ανεβάσω και φωτό αλλά μήπως είναι too much?
Δεν θα το ελεγα καθολου υπερβολικο. Ισα ισα που θα ηταν πολυ ωραιο να σε χαιρομασταν κι εμεις μεσα απο το θαυμασιο νυφικο που διαλεξες. :)
 
Δεν θα το ελεγα καθολου υπερβολικο. Ισα ισα που θα ηταν πολυ ωραιο να σε χαιρομασταν κι εμεις μεσα απο το θαυμασιο νυφικο που διαλεξες. :)
Τέλεια, θα την ανεβάσω αύριο! Θα μου άρεσε να δω κι από εσάς τι μόδα είχατε διαλέξει!!
 
Και... Ιδού... Η ποιότητα της φωτογραφίας βέβαια δεν είναι καλή μιας που είναι από κινητό (δεν ήθελα να την ξεκολλήσω από το άλμπουμ) αλλά παίρνετε μια ιδέα.cut.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα