Ο δικός μου ZX Spectrum 48+

Και εγώ το πήρα σήμερα

ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

Απλά πρίν κάμια ώρα ήρθα σπίτι από το πανεπιστήμιο και είδα το ειδοποιητήριο...
 
Αναρρωτιέμαι γιατί αυτό το θρεντ παραμένει ζωντανό, ενώ το δικό μου για τον 128 "ψόφησε" ...... :whothehell: :whothehell:
 
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ (AMIGA,SPECTRUM,AMSTRAD,COMMODORE) ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΟΧΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΝΤΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΤΟ FLEAMARKET,KAI ΣΤΟ EBAY.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΑΒΡΙΗΛ
 
Να και ο δικός μου 128Κ όπως σας υποσχέθηκα (η φωτό τον αδικεί καθώς είναι από το κινητό μου).

Έπαθα πλάκα στην αρχή γιατί περιμένοντας να συντονιστεί η τηλεόραση στο κανάλι του 128άρη και μη γνωρίζοντας ότι έβγαζε τον ήχο στη TV, πατώντας τα πλήκτρα δεν άκουγα το χαρακτηριστικό ήχο και νόμιζα πως το μηχάνημα ήταν νεκρό :)

1803192672_5e706f9cd8_o_d.jpg
 
ενδιαφερομαι για μια μεμβρανη πληκτρολογιου υπαρχει κανεισ που να πουλαει ειναι για εναν spectrum 48k+
 
ο δικος μου είναι στο γνήσιο κουτί του...αλλά δεν έχω μετασχηματιστή γνησιο... κάπου τον έχασα πριν χρόνια
 
Πίσω
Μπλουζα