Ο επιθεωρητής Σαϊνης (Inspecteur Gadget)

Μπραβο μπραβο καταπληκτικο,ιστορικο αρχειο,ξανακουσα την εισαγωγη και την φωνη του "Σαϊνη" μετα απο ... χρονια. :worship:
 
Τα πρώτα επισόδεια ήταν ασπρόμαυρα ! ; ;
 
Επειδή φαντάζομαι ότι είναι απορία όλων μας ποια είναι η μούρη του κακού Dr. Claw,βρήκα την παρακάτω φωτογραφία η οποία προέρχεται από αυθεντικό κουκλάκι της σειράς.8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιos o Claw ,μια απορια χρονων ελαβε τελος.

Ενα μυστηριο λυθηκε. :thanx2:
 
τον σαίνη ο Τάσος Κωστής τον έκανε στην πρώτη μεταγλώτισση? αυτός που έπαιζε και στο ρετιρε και στο εκείνες κι εγώ?
 
Μιλάμε, ήταν η απίστευτη ηδονή όταν το έβλεπες εκείνα τα χρόνια στην ΕΤ1! Πολύ πόρωση και δράση από το τραγουδάκι της εισαγωγής ακόμα!!!
 
τρελα με τον Αστυνομο Σαινη ειχα και με τις ατακες του

δεν εχω δει ομως το τελος.
 
Δεν υπάρχει τέλος, τα επεισόδια ήταν αυτοτελή, οπότε δεν έχασες κάτι ιδιαίτερο. Ως canon, η ιστορία τελειώνει στο Inspector Gadget για το SNES όπου εμφανίζεται και το πρόσωπο του Dr. Claw!
 
dr_slump είπε:
Δεν υπάρχει τέλος, τα επεισόδια ήταν αυτοτελή, οπότε δεν έχασες κάτι ιδιαίτερο. Ως canon, η ιστορία τελειώνει στο Inspector Gadget για το SNES όπου εμφανίζεται και το πρόσωπο του Dr. Claw!
Οκ ευχαριστω για την πληροφορια
 
[edit]Δεν υπάρχει το video [Edit]

βρεθηκε ακομα ενα επεισοδιο με τιτλο " το ηφαιστειο "
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικα πιο ηταν το προσωπο του dr.clow;
 
candy είπε:
Επειδή φαντάζομαι ότι είναι απορία όλων μας ποια είναι η μούρη του κακού Dr. Claw,βρήκα την παρακάτω φωτογραφία η οποία προέρχεται από αυθεντικό κουκλάκι της σειράς.8)
η φωτογραφια δε φαινεται,μπορεις να την ξαναανεβασεις;στο ιντερνετ βρηκα αυτες τις 2 φωτο:

Inspector_Gadget__s_Dr__Claw_by_mis.jpg Προβολή συνημμένου 36124 εγω παντως στα επεισοδια που εβλεπα στην κρατικη τηλεοραση δε μου ετυχε να δω ποτε το προσωπο του Δρ.Κλαους,σιγουρα θα εχασα επεισοδια

20090313-drclaw.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όταν ο γάτος έχει τέτοια φάτσα, τι να το κάνεις το πρόσωπο του Claw...

Πάντως με το Dr No καμία σχέση!
 
εχει ξαναανφερθει!!!η φατσα του δεν εμφανιζετε παρα μονο στο παιχνιδι tou super nes!!οπου κ αυτη η φιγουρα ειναι βασισμενη!!!
 
Καθε μερα στις 15:30 στην ΕΤ-1 εχει Σαϊνη,δεν ειδα και δεν πιστευω να ειναι καμμια μεταλαξη του.
 
H Ανταλλαγη του Κουιμπι-μερος 1ο...http://www.youtube.com/watch?v=76nYSWNvVFs&feature=related...μερος 2ο...[edit] Ολόκληρο βίντεο τμηματικά [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μολις το ειδα παιδια.

δυστιχως με αλλη μεταγλωτηση.

με τους ηθοποιους,Στέλιος καλαθάς,Γιάννης παπαιωάννου,Χρύσα Σπηλιώτη,θέμης ψυχογιός.

Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί δέν βάζουν τις παλιές μεταγλωτήσεις,ας μας δώσει η ΕΡΤ μία εξήγηση.

το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι τότε ο Πάνος τσαπάρας είχε την μουσική Διδασκαλία,και στην τωρινή μεταγλώτηση πάλι αυτός.

εκτός άν στο αρχειο της ΕΡΤ δεν υπαρχει η σειρα και χρειαστηκε να ξαναμεταγλωτηστει.

αν κάποιος απο τα μέλη γνωρίζει κάτι ας μας πεί.
 
Και εγώ τώρα μόλις το έβλεπα στην ΕΤ1. Δεν είναι πάντως και κακή μεταγλώτισση. Το τραγούδι των τίτλων πάντως είναι το ίδιο από την δεκαετία του 80. Τι ωραία που θα ήταν να βλέπαμε και άλλες σειρές.
 
Πίσω
Μπλουζα