Ο θανατος του Parallel ATA

Όχι,αναφερόμουν ειδικά στην περίπτωση του Wally..

(μη νομίζεις,κι εγώ σε DVD-RWs,ακόμη 2 αθάνατα και υπερ-αξιόπιστα Plextor ATA έχω!!! )
 
....... και να πάμε σε λύσεις all in one που δεν θα μπορούμε να βάλουμε χέρι, να γίνουμε και στα desktops έρμαια του κάθε λαμόγιου.
Μέγα-άκυρο το σχόλιό σου φίλε Frank.........
...και όμως με το αντικείμενό μου - δεν παίζω παιχνίδια. Όσο πιο standard είναι το hardware, τόσο λιγότερα προβλήματα έχω. Η ανάγκη να βάλω χέρι πλέον σε μηχάνημα τείνει στο μηδέν. Το μέλλον είναι στα μικρά μηχανήματα με ενσωματωμένα τα πάντα. Μια ματιά στις μικρές μητρικές με Atom μας δίνει μία ιδέα.
 
Από τη μεριά σου σωστά τα λες.

Αλλά οι ανάγκες διαφέρουν από χρήστη σε χρήστη. Εγώ παίζω παιχνίδια και έχω ανάγκη από 2 ή και παραπάνω κάρτες γραφικών στον υπολογιστή μου, ειδικά στο eyefinity setup που θα στήσω αργότερα.

Δεν μπορούμε να κρίνουμε από τις δικές μας ανάγκες και μόνο.

ο Atom για μένα είναι σκουπίδι. Τον ανέχομαι στο netbook μόνο και μόνο για το λόγο ότι καταναλώνει ελάχιστα και έχει μετατραπεί σε αθόρυβο κατεβαστήρι. Ακόμα και το surfing το κάνω πια από άλλο μηχάνημα, ο επεξεργαστής είναι εκνευριστικότατος..........
 
Εννοείται ότι το βλέπω από τη μεριά μου ;) (καταραμένα ρημάδια, το κάθε ένα με τη παραξενιά του, και το χειρότερο, για να καταλήγει να τρέχει Windows/Linux).

Νομίζω ότι αυτό είναι θέμα για νέο thread, οπότε δε θα επεκταθώ εδω ;)
 
Ελπίζω να ξεφορτωθούμε και τα συναρμολογούμενα PC το συντομότερο δυνατόν!
Αμην και ποτε - να αποκτησει ξανα προσωπικοτητα η πληροφορικη

(Καλα λεει ο Μανος - ανοιξε το)
 
Άντε ανοίξτε το!!!!!!
 
Άντε το άνοιξα!

PS Ηρακλή δεν το κάνουμε poll;
 
Πωπω λυσσάξατε! Ούτε ένα σφουγγάρισμα δε μπορούμε να ρίξουμε! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα