Ο πιο γοητευτικός ξένος ηθοποιός (Α' μέρος)

Domenica, θα βαλω σιγουρα καποιους απο αυτους που εχεις προτεινει. Ο Μαρλον Μπραντο ας πουμε, για τον οποιον τοσο πολυ μου παραπονεθηκες, θα μπει.

Κι αν γινεται και αλλοι δικοι σου. Οχι ολοι ομως γιατι δε θα χωρεσουν, αφου θελω να βαλω και των αλλων παιδιων.
 
Ψηφίζω Αλαίν Νταλόν. Τον θεωρώ πολύ γοητευτικό.
 
Απλα ειπα μπας και θυμομαστε ολους τους παλιους ας κανουμε γενικη επιστρατευση! Μονο την δικη μου ψηφο πηρε ο Μπαρτ Λανκαστερ? Κυριες μου για δειτε τον λιγο καλυτερα παρακαλω!
 
4.jpg
images
CH-GreatestShow-Closeup.jpg
Gregory+Peck_11.jpg


Gregory Peck_11.jpg

4.jpg

images.jpg

CH-GreatestShow-Closeup.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ώρα είναι 8 και το κουδούνι της retrofan χτυπάει. Όρθιος, έξω από την πόρτα της πολυκατοικίας της, την περιμένει ο Κάρι Γκραντ :flower: . Ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου, μπαίνει κι αυτός μέσα και πάνε στο θέατρο. Στο διάλειμμα είναι ευχάριστος, ευγενής, περιποιητικός, στο τέλος παίρνει και τα παλτά τους από την γκαρνταρόμπα και κρατάει το δικό της για να το φορέσει.

Αρχίζουν και περπατούν, κατευθυνόμενοι σ' ένα μπαρ. Μόνο που πια έχει δώσει τη θέση του στον Γκρέγκορι Πεκ :wub: . Το φλερτ χοντραίνει, το πρώτο ποτό δίνει τη θέση του στο δεύτερο, η κουβέντα είναι ενδιαφέρουσα αλλά και κάπως "φορτισμένη". Ξανά στον δρόμο την αγκαλιάζει από τους ώμους και χαμογελώντας γοητευτικά σκύβει και τη φιλάει. Τη συνοδεύει στο σπίτι της και μπαίνει μέσα στο διαμέρισμά της. Κάθεται στον καναπέ της, χαλαρώνει τη γραβάτα του και δέχεται το "ένα τελευταίο ποτό" που του ετοιμάζει.

Ε! Όταν πια σηκώνεται από τον καναπέ είναι ο Αλαίν Ντελόν :hurrah: . Τα ψέμματα τελειώνουν και η δράση ξεκινάει ... :p

Τι ψήφισα; Σας έχω πει ότι είμαι δραστήριος τύπος; :cool:

ΥΓ. Κάπου, κάπως, κάποτε εδώ μέσα θυμάμαι να έχω ξανακληθεί να δώσω τις προτιμήσεις μου σε σχέση με τους γοητευτικούς άντρες ηθοποιούς και είχα επιλέξει δαγκωτό Ρόμπερτ Τέηλορ και Στιούαρτ Γκρέηντζερ. Πρέπει να ήταν στο "Ξένοι ηθοποιοί του 40΄, 50΄, 60΄ που αγαπήσαμε"
 
Domenica;339638Τα παγωμενα ματια του Αλαιν Ντελον και το προσωπο μασκα με τρομαζαν λιγο ομολογω. ). Μα ακριβώς το ίδιο ένιωθα και εγώ! επισης για την άλλη φορά θα μπορούσαμε να έχουμε και τα ωραιοτερα μάτια του αμερικανικού κινηματογράφου είπε:
τον Πωλ Νιούμαν παρακαλώ[/B]..αλλά και τον Ρομπερτ Ταιλερ! Πολλοί μαζευτήκανε.

Υπάρχει και κάποιος Μονγκομερι Κλιφ, ελπίζω να μην κάνω λάθος το όνομα :)

Να πω επίσης πως γοητευτικότατοι ήταν και ο Γκαρι Γκραντ αλλα και ο Γκρεκορι Πεκ( αυτός ήταν πολύ ψηλός), κλασσικοι!

μονο απο μενα πήρε ο Τζειμς ψηφο! δεν πειράζει! μας εφαγε ο Αλαιν, νικηθηκαμε κατα κράτος! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, μπορει να μιλησες για τους ηθοποιους που λες, στο Ξενοι ηθοποιοι - Ξενες ταινιες. Εχω πολυ καιρο να διαβασω το θεμα αυτο και καποια στιγμη θα μπω να του ριξω μια ματια.

Πως την ειδες ομως retrofan; Ολους θα μας τους παρεις; Τιποτα δε θα αφησεις για μας; :flower:

Και μια τελευταια ερωτηση:

Οταν λες "και η δραση ξεκιναει" τι ακριβως εννοεις; #)
 
bambinella 100 είπε:
Οταν λες "και η δραση ξεκιναει" τι ακριβως εννοεις; #)
Τώρα άντε ότι κι εγώ σου λέω ότι καθόμαστε να παίξουμε action games στο playstation ... Εσύ με πιστεύεις;

"Κανείς δεν μπορεί να φορολογήσει τα όνειρά μας"


Γκράφιτι κάπου στο κέντρο της Αθήνας
:cool:
 
Μπορώ να έχω ένα alert όταν postάρει η retrofan (οπουδήποτε) και να τρέχω να διαβάζω; Έχω δακρύσει από το γέλιο :D

Με την ευκαιρία να καταγγείλω εδώ ότι σ' αυτό το - επικό όπως εξελίσσεται - θρεντ δεν έπρεπε να έχουν δικαίωμα ψήφου οι άντρες !!!! Θα έπρεπε να είναι καθαρά γυναικεία υπόθεση :p
 
αριαδνη είπε:
Μα ακριβώς το ίδιο ένιωθα και εγώ!
επισης για την άλλη φορά θα μπορούσαμε να έχουμε και τα ωραιοτερα μάτια του αμερικανικού κινηματογράφου, τον Πωλ Νιούμαν παρακαλώ..αλλά και τον Ρομπερτ Ταιλερ! Πολλοί μαζευτήκανε.

Υπάρχει και κάποιος Μονγκομερι Κλιφ, ελπίζω να μην κάνω λάθος το όνομα :)

Να πω επίσης πως γοητευτικότατοι ήταν και ο Γκαρι Γκραντ αλλα και ο Γκρεκορι Πεκ( αυτός ήταν πολύ ψηλός), κλασσικοι!

μονο απο μενα πήρε ο Τζειμς ψηφο! δεν πειράζει! μας εφαγε ο Αλαιν, νικηθηκαμε κατα κράτος! :)
Μοντγκόμερι Κλιφτ.

πολύ σωστή παρατήρηση. Επίσης γοητευτικότατος και καλός ηθοποιός!!!!
 
Καλος ηθοποιος ναι, αλλα ωραιος αντρας ? Εμενα μου ξυπναει μητρικα αισθηματα, να του ψησω κανενα φαγακι, να μου μιλησει για τα αισθηματικα του τετοια. Ισως διοτι τον εχω συνδεσει κυριως με τον χαρακτηρα απο το ᾽᾽Ξαφνικα περσι το καλοκαιρι᾽᾽.
 
Domenica είπε:
Καλος ηθοποιος ναι, αλλα ωραιος αντρας ? Εμενα μου ξυπναει μητρικα αισθηματα, να του ψησω κανενα φαγακι, να μου μιλησει για τα αισθηματικα του τετοια. Ισως διοτι τον εχω συνδεσει κυριως με τον χαρακτηρα απο το ᾽᾽Ξαφνικα περσι το καλοκαιρι᾽᾽.
Να τον συνδεσεις με την "Εξομολογηση" κι ισως αλλαξεις γνωμη :p
 
sunset89 είπε:
Να τον συνδεσεις με την "Εξομολογηση" κι ισως αλλαξεις γνωμη :p
υπάρχει και μια αλλη ταινια με την Τειλορ που είναι υπέροχος και ο τιτλος εχει σχέση με τον ήλιο! μια θεση στον ήλιο

sunset89 είπε:
Μοντγκόμερι Κλιφτ.πολύ σωστή παρατήρηση. Επίσης γοητευτικότατος και καλός ηθοποιός!!!!

το σκότωσα το όνομα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δαγκωτό στον Γκρέγκορυ Πεκ..το απόλυτο αρσενικό.

Φωνή που φέρνει ρίγη, βλέμμα πυρκαγιά, γραμμές προσώπου αγαλματένιες, χείλη-κόλαση, πλάτες-πλατεία ολόκληρη.

Ακόμη και γέρος ήταν πολύ γόης..στα νιάτα του δε, βόμβα τεστοστερόνης!

Υ.Γ..Τύφλα να'χει ο Μάρλον Μπράντο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και τα επομενα ποστ ειναι σαν της Saboter, βλεπω το θεμα να κλειδωνεται ως "αυστηρως ακαταλληλον".

Λιγη προσοχη, κυριες μου. Τι φταιμε να διαβαζουμε τετοιες περιγραφες πρωι - πρωι; #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γκρέγκορι Πεκ δαγκωτόοοοοο .... Διότι - κατά την ταπεινή μου άποψη - είναι από τους λίγους "ωραίους" του κινηματογράφου που μπορεί να παίξει, με τον πλέον πειστικό τρόπο, έναν διανοούμενο, έναν άνδρα που, εκτός από εμφάνιση, διαθέτει και "περιεχόμενο" .... Και επειδή .... Η ταινιάρα "To kill a mockingbird" [δεν μού έρχεται αυτή τη στιγμή ο τίτλος της στα Ελληνικά] είναι από τις πιο αγαπημένες μου .... Και επειδή οι σκηνές σε αυτήν την ταινία που ο Γκ.Π. αγκαλιάζει - με τα μεγάλα χέρια του - το μικρούλι μελαχρινό κοριτσάκι με τα καρέ μαλλιά και το τζιν φορεματάκι και το συμβουλεύει είναι από αυτές που με "διαμόρφωσαν" ως "κινηματογραφόφιλο" αλλά και ως άνθρωπο εν γένει .... Να ένα μικρό απόσπασμα : http://youtu.be/ZZu3sQhi8Ss

Γι' αυτό ... Γκρέγκορι και τα μυαλά στα κάγκελαααααα .....
 
Rinus Cesar είπε:
Και επειδή .... Η ταινιάρα "To kill a mockingbird" [δεν μού έρχεται αυτή τη στιγμή ο τίτλος της στα Ελληνικά]
Όταν σκοτώνουν τα κοτσύφια ...
 
retrofan είπε:
Όταν σκοτώνουν τα κοτσύφια ...
Αυτός, retrofan, είναι ο τίτλος του βιβλίου στον οποίο βασίσθηκε η ταινία [στην ελληνική του μετάφραση, διότι, με βάση τα ελλιπή αγγλικά που ξέρω, αν δεν απατώμαι mockingbird είναι το "αηδόνι"] ....

Όμως, προχθές πήγα στο σινε - Ααβόρα για να δω μια ταινία και πήρα από εκεί ένα διαφημιστικό φυλλάδιο που έγραφε για τις ταινίες που κάποια εταιρία διανομής θα "προωθήσει" στους ελληνικούς κινηματογράφους την περίοδο Οκτώβρης 2011 / Απρίλης 2012 !!! Φυσικά ... πέταξα από τη χαρά μου όταν διάβασα ότι σε αυτές τις ταινίες περιλαμβάνεται και η περί ης ο λόγος [ααααχ, μακάρι να προβληθεί στα αθηναϊκά σινεμά !!!! ] !!! Ο δε τίτλος της ταινίας, όπως αναφέρεται στο φυλλάδιο, είναι ο εξής : "Σκιές και σιωπή" !!!! Αντιγράφω τις πληροφορίες από το φυλλάδιο :

"ΣΚΙΕΣ ΚΑΙ ΣΙΩΠΗ Μια ταινία του ROBERT MULLIGAN, κοινωνική ΗΠΑ 1962, 129΄ Α/Μ, Από το βραβευμένο με ΠΟΥΛΙΤΖΕΡ αντιρατσιστικό μυθιστόρημα της ΧΑΡΠΕΡ ΛΙ "Όταν σκοτώνουν τα κοτσίφια", 3 ΟΣΚΑΡ 1963 (Α΄ Ανδρικού Ρόλου, Διασκευασμένου Σεναρίου, Καλλιτεχνικής Διεύθυνσης) 3 ΧΡΥΣΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ 1963 (Καλύτερης Ταινίας, Μουσικής, Προώθησης Κατανόησης μεταξύ λαών)"

 


 
Μπαρτ Λάνκαστερ!!!

 


Ασυζητητί ο πιό γοητευτικός ηθοποιός!!!
:heartcloud:
 
Α, τι ωραια! Τωρα γιναμε δυο οι θαυμαστριες!
 
Πίσω
Μπλουζα