Παγκόσμιο Κύπελλο 1986

εεεεμ..το Βραμπλιτς τον βρηκατε..ευκολο.

τον δευτερο θα τον βρει κανεις???

εδω σε θελω καβουρα...

γιατι υπαρχει κι αλλος που πληρει τα κριτηρια..

χε χε χε..για να σας δω..

δε σας βλεπω...για τα παλτα λεμε το μακρυ και το κοντο μας..

μεχρι και ο Εστερχαζι αμπαλος...αληθεια ολους αυτους τους ειχε δει κανεις να παιζουν?

η μονο απο εφημεριδες...?

γινομαι σκληρος..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για το λινκ για το παιχνιδι στειλτε pm
 
don dokken είπε:
εεεεμ..το Βραμπλιτς τον βρηκατε..ευκολο.τον δευτερο θα τον βρει κανεις???

εδω σε θελω καβουρα...

γιατι υπαρχει κι αλλος που πληρει τα κριτηρια..

χε χε χε..για να σας δω..

δε σας βλεπω...για τα παλτα λεμε το μακρυ και το κοντο μας..

μεχρι και ο Εστερχαζι αμπαλος...αληθεια ολους αυτους τους ειχε δει κανεις να παιζουν?

η μονο απο εφημεριδες...?

γινομαι σκληρος..
Τον Χόρχε Μπάριος εννοείς; Αλλά νομίζω ότι αυτός έπαιζε ήδη στον Ολυμπιακό
 
Το Μουντιαλ του 1986 για μενα ηταν το πρωτο που παρακολουθησα (εστω και αποσπασματικα αφου ημουν μολις 7 χρονων), αλλα για μενα ηταν το καλυτερο ever (απο αυτα που εχω ζησει).

Δεν ξερω αν ειναι nostalgia η οχι, αλλα εκεινο το Μουντιαλ ηταν πραγματικα το κατι αλλο. Η ολη ατμοσφαιρα.

Υπηρχε η Μαραντονα-mania. Ακομα θυμαμαι τι αγχος ειχε τραβηξει μεχρι να βρω τον Ντιεγκο στα χαρτακια της Πανινι.

Για καποιο ιδιαιτερο λογο μου εκαναν τρομερη εντυπωση και οι τερματοφυλακες... Ντασαεφ, Πφαφ, Σιλτον, Μπατς, Σουμαχερ.... Μιλαμε για θρυλικες μορφες. Ακομα και ο Νερι Πουμπιδο (που ηταν ψιλοφαβας) ηταν μορφη. Μερικοι δεν τρωγανε γκολ με τιποτα (η πολυ δυσκολα) και πραγματικα προκαλουσαν δεος ετσι με την ξεχωριστη εμφανιση και τα γαντια για εναν πιτσιρικο οπως εγω (θυμαμαι ζηταγα απο τον πατερα μου να μου παρει φανελα της Αργεντινης και γαντια τερματοφυλακα και τα ειχε δει ολα ο καημενος!).

Εκεινο το Μουντιαλ το ειχε παρει ο Μαραντονα μονος του, τελεια και παυλα. (Για αυτο αν καποτε ο Μεσσι κανει κατι παρομοιο, ισως μπορεσει να συγκριθει μαζι του, γιατι προς το παρον δεν υπαρχει συγκριση).

Θυμασαι τωρα κατι τετοια, και συγκρινεις με τα τωρινα που πανε οι Κορεες ημιτελικα και παιχτες που δεν μπορουν να παρουν τα ποδια τους και σε πιανει μελαγχολια.
 
Πίσω
Μπλουζα