Παικταράδες (Headliners)

johnny_salonica

RetroActive
Joined
21 Μάρ 2008
Μηνύματα
297
Αντιδράσεις
17
Κυκλοφόρησαν το 1995 απο την Corinthian PLC και είχαν την μορφή ποδοσφαιριστών. Στην Ελλάδα ήρθε η σειρά με τους Άγγλους ποδοσφαιριστές τα σακουλάκια ήταν αδιαφανή, και αν θυμάμαι καλά κόστιζαν γύρω στις 400-500δρχ.

Headliners 1 Johnny  Salonika.jpg

Αργότερα κυκλοφόρησαν και παίκτες του ΝΒΑ, καθώς και ποδοσφαιριστές σε μικρότερη και μεγαλύτερη κλίμακα. Στις αρχές του 2000 το περιοδικό του Ολυμπιακού παρουσίασε τις δικές του φιγούρες για να ακολουθήσει αυτό του Παναθηναικού.

Headliners 2 Johnny  Salonika.jpg

Σήμερα η εταιρία συνεχίζει την κυκλοφορία με ποδοσφαιριστές απο πολλά πρωταθλήματα και συλλεκτικές εκδόσεις με ποδοφαιριστές και ομάδες απο παλαιότερες δεκαετίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ήξερες μόνο τι μου θύμισες, φοβερές εποχές. Είχα την Αγγλική σειρά.
 
Την σειρα του '95 την πρόλαβα, την θυμάμαι πολύ καλά! Είχα μάλιστα και τον James τον τερματοφύλακα!!! Ως Ολυμπιακός, μετέπειτα είχα και τις φιγούρες που έβγαζε το ομώνυμο περιοδικό...
 
Εχω αρκετους στο παταρι . Αγοραζα τιν περιοδο 94-95 οταν ημουν κοντα στα 10.. Ειχα τους περισοτερους απο την Εθνικη Αγγλιας , την τοτε ομαδα της ManUnited , μερικους απο σκοτσεζικη premiership , λιγους απο NBA (αυτοι κυκλοφωρουσαν απο αλλο διανομεα - και εβλεπες τι αγοραζες) ..

Η αγαπημενοι μου ηταν αυτοι που ηταν επιλεγμενοι απο διαφορες ομαδες της Αγγλικης Premiership ενδεικτικα απο αυτη τη σειρα ειχα :

Steve Potts

Headliners 1 steve potts Mojo.jpg

Daniel Amokachi

Headliners 2 daniel amokachi Mojo.jpg

Andy Clarke

Headliners 3 andy clarke Mojo.jpg

Alan Shearer

Headliners 4 allan shearer Mojo.jpg

(την εκδοση που εχει και ο φιλος στο αρχικο ποστ , με τους Blackburn Rovers)

αν θυμηθω κι αλλους θα ποσταρω....ξερει κανεις αν πωλουνται ακομη καπου???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε Mojo στην Θεσσαλονίκη πωλούνται απο το United Sports Store. Έχει μεγάλη ποικιλία απο μεμονομένους παίκτες (classics,mini,καινούργιους) και ολοκληρωμένα σέτ. Αν ενδιαφέρεσαι για πιο παλιές φιγούρες όπως αυτές στο πρώτο πόστ μου τότε μόνο ebay. Στείλε πμ αν θέλεις.
 
εχω κι εγω αρκετους απο τον Παναθηναικο και απο Εθνικη Αγγλιας κ Σκοτσεζικο πρωταθλημα

εχει ενα μαγαζι στο Μοναστηρακι με τετοια και σε πιο μεγαλο μεγεθος
 
imperium είπε:
εχω κι εγω αρκετους απο τον Παναθηναικο και απο Εθνικη Αγγλιας κ Σκοτσεζικο πρωταθλημαεχει ενα μαγαζι στο Μοναστηρακι με τετοια και σε πιο μεγαλο μεγεθος
Έχεις δίκιο! Το μαγαζάκι τα σπάει. Έχει κάτι τεράστιους Maradona και Platini.
 
εχει και σε μεγαλο μεγεθος παιχτες του ΝΒΑ και σου ερχεται να τα παρεις ολα
 
Πολύ πράσινη η συλλογή σου imperium. Μέχρι και οι παίκτες του εξωτερικού! :D
 
και εγω εχω δυο τον τρελο ιρλανδο robbie keane της manchester united και τον jimmy walker τερματφυλακα της walsall
 
Οι τρείς νεότερες προσθήκες στην συλλογή μου:

Headliners 3 Johnny  Salonika.jpg

Απο αριστερά πρός τα δεξιά: Juninho Paulista , Alan Shearer και Michael Owen.

@stayros: Απο τους παίκτες του Ολυμπιακού σου λείπει ο Rivaldo. Βρες τον για να ολοκληρώσεις την όμορφη συλλογή που έχεις. Απο εβδομάδα, δεσμέυομαι και εγώ να ανεβάσω φωτογραφίες όλων των παιχτών που μου έχουν απομείνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ Σταύρο είχα τον γεωργάτο αλλά τον είχα βάψει κιτρινόμαυρο......έπαιζε στην ΑΕΚ τότε και είμαι και γώ χαχαχαχα....!!!!!!!!απίστευτες συλλογέσ....
 
Άργησα λίγο αλλα τελικά βρέθηκε λίγος χρόνος.

Εθνική Αγγλίας

Headliners 6 Johnny  Salonika.jpg

Αστέρια της Premier League

Headliners 8 Johnny  Salonika.jpg

Premier League Aγγλίας και Σκωτίας

Headliners 9 Johnny  Salonika.jpg

Παναθηναικός

Headliners 5 Johnny  Salonika.jpg

Διάφοροι

Headliners 10 Johnny  Salonika.jpg

NBA

Headliners 7 Johnny  Salonika.jpg

Κλειστά Πακέτα

Headliners 4 Johnny  Salonika.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ..
 
mythologia είπε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ..
Καλως ορισες στην ρετροπαρεα μας! :)

Μια παρακληση...

Μην γραφεις με κεφαλαια,δηλωνει οτι φωναζεις και ειναι κουραστικο στο διαβασμα! :)

Περνα και μια απο εδω για να σε καλωσορισουμε και επισημα! :)

Κι οσο για τους Παιχταραδες...στο Κυριακατικο Παζαρι στο Μοναστηρακι θα ριξεις μια ματια. ;)
 
παικταραδες σε σακουλάκι

[edit] αγγελία [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπερα παιδια εγω ειμαι νεαρος σε ηλικια αλλα μαζευω απο 5 χρονων...τωρα τα τελευταια χρονια εχω σταματησει λογω της ελλειψης στην ελλαδα...μηπως ξερετε που πουλανε?
 
Πίσω
Μπλουζα