• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Παιχνίδια Απέργη

geotsi.

RetroActive
Αντιδράσεις
106
Ωραια τα παιχνιδια σου...Ειναι οντως ολα made in Greece...βγαλε μας ποιο αναλυτικα τις φωτο να τα δουμε καλυτερα...Το μαυρο τζιπ το ειχα παρει και εγω καποιο Πασχα αρχες 90 μεσα σε ενα διχτυ με καραμελες και αυγουλακια απο οτι θυμαμαι...

geotsi.

RetroActive
Αντιδράσεις
106
Αποκριάτικα παιχνίδια από τον Απέργη....

IMG_5707.jpg

IMG_5538.jpg

IMG_5540.jpg

pardalotzatziki

RetroNuts!
Αντιδράσεις
91
Ωραια geotsi!!! Βρηκα και γω μερικα. Ελπιζω να προλαβω να τα φωτογραφησω πριν τα μαζεψει.

Ειδα τα καραβακια και θυμηθηκα οτι υπηρχαν καποια πλαστικα καϊκια τα οποια κλεινανε οπως τα μπωλακια για το φαγητο.

Δηλαδη ενα σκαφος κουφιο και ολο το πανω μερος, το οποιο συμπεριελαμβανε και την μικρη καμπινα που εχουν τα καϊκια, ηταν καπακι που εκλεινε σαν μπωλακι..

Ειχε καποιος;

geotsi.

RetroActive
Αντιδράσεις
106
pardalo tzatziki μήπως εννοείς σαν αυτό?

IMG_5782.jpg

Nikos Skaleris

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
APERGIS BINACULAR.jpg

Λογικά κι αυτά τα θυμάστε από τον Απέργη... Χαίρεται σε όλους, είναι το πρώτο ποστ που κάνω εδώ...!

BillyIII

RetroN00b
Αντιδράσεις
3
Ψάχνω κι εγώ ένα βαρκάκι πολύ πιο μεγάλο από αυτό με τρία κουμπωτά καταστρώματα. Ήταν σε στυλ γιοτ πράσινο με κόκκινη γάστρα. Ήταν το σκάφος που μου κόλλησε το "μικρόβιο" του μοντελισμού. Του είχα βάλει μοτέρ από αυτοκινητάκι, για χωνί το σωληνάκι από στυλό BIC, άξονα χαλκόσυρμα από καλώδιο και προπέλα αυτοσχέδια από ...τενεκέ.

geotsi. είπε:
pardalo tzatziki μήπως εννοείς σαν αυτό?

Προβολή συνημμένου 97947

geotsi.

RetroActive
Αντιδράσεις
106
BillyIII είπε:
Ψάχνω κι εγώ ένα βαρκάκι πολύ πιο μεγάλο από αυτό με τρία κουμπωτά καταστρώματα. Ήταν σε στυλ γιοτ πράσινο με κόκκινη γάστρα. Ήταν το σκάφος που μου κόλλησε το "μικρόβιο" του μοντελισμού. Του είχα βάλει μοτέρ από αυτοκινητάκι, για χωνί το σωληνάκι από στυλό BIC, άξονα χαλκόσυρμα από καλώδιο και προπέλα αυτοσχέδια από ...τενεκέ.
Μηπως λες σαν το κοκκινο καραβακι?? Του Απεργη είναι και αυτό, αλλα δεν εχει κουμπωτα τα καταστρωματα.

IMG_5737.jpg

BillyIII

RetroN00b
Αντιδράσεις
3
geotsi σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό δεν του μοιάζει. Ήταν στο μέγεθος του φερυ μποτ και μπορούσες να ξεκουμπώσεις είτε την γέφυρα είτε το κατάστρωμα. Τα κουμπώματα ήταν ίδια με του φέρυ μποτ.

geotsi. είπε:
Μηπως λες σαν το κοκκινο καραβακι?? Του Απεργη είναι και αυτό, αλλα δεν εχει κουμπωτα τα καταστρωματα.Προβολή συνημμένου 115588

DINO

Expert
Αντιδράσεις
661
Ο γιός μου μου ζήτησε να του αγοράσω ένα καραβάκι για να το παίρνει στη θάλασσα...

Τι άλλο θα μπορούσα να του πάρω;

DSC02305.JPG

Lord_Makro

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
33
Αχχχχ αυτό το φέρυ-μποτ πρέπει να το είχαμε όλοι :) :)

BillyIII

RetroN00b
Αντιδράσεις
3
BillyIII είπε:
geotsi σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό δεν του μοιάζει. Ήταν στο μέγεθος του φερυ μποτ και μπορούσες να ξεκουμπώσεις είτε την γέφυρα είτε το κατάστρωμα. Τα κουμπώματα ήταν ίδια με του φέρυ μποτ.

Το βαρκάκι είναι αυτό που φαίνεται στην διαφήμιση του ΜΙΝΙΟΝ:

BillyIII Μινιον διαφημιση.jpg

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα