Παιχνίδια Απέργη

Ωραια τα παιχνιδια σου...Ειναι οντως ολα made in Greece...βγαλε μας ποιο αναλυτικα τις φωτο να τα δουμε καλυτερα...Το μαυρο τζιπ το ειχα παρει και εγω καποιο Πασχα αρχες 90 μεσα σε ενα διχτυ με καραμελες και αυγουλακια απο οτι θυμαμαι...
 
Ωραια geotsi!!! Βρηκα και γω μερικα. Ελπιζω να προλαβω να τα φωτογραφησω πριν τα μαζεψει.

Ειδα τα καραβακια και θυμηθηκα οτι υπηρχαν καποια πλαστικα καϊκια τα οποια κλεινανε οπως τα μπωλακια για το φαγητο.

Δηλαδη ενα σκαφος κουφιο και ολο το πανω μερος, το οποιο συμπεριελαμβανε και την μικρη καμπινα που εχουν τα καϊκια, ηταν καπακι που εκλεινε σαν μπωλακι..

Ειχε καποιος;
 
APERGIS BINACULAR.jpg

Λογικά κι αυτά τα θυμάστε από τον Απέργη... Χαίρεται σε όλους, είναι το πρώτο ποστ που κάνω εδώ...!
 
Ψάχνω κι εγώ ένα βαρκάκι πολύ πιο μεγάλο από αυτό με τρία κουμπωτά καταστρώματα. Ήταν σε στυλ γιοτ πράσινο με κόκκινη γάστρα. Ήταν το σκάφος που μου κόλλησε το "μικρόβιο" του μοντελισμού. Του είχα βάλει μοτέρ από αυτοκινητάκι, για χωνί το σωληνάκι από στυλό BIC, άξονα χαλκόσυρμα από καλώδιο και προπέλα αυτοσχέδια από ...τενεκέ.

geotsi. είπε:
pardalo tzatziki μήπως εννοείς σαν αυτό?

Προβολή συνημμένου 97947
 
BillyIII είπε:
Ψάχνω κι εγώ ένα βαρκάκι πολύ πιο μεγάλο από αυτό με τρία κουμπωτά καταστρώματα. Ήταν σε στυλ γιοτ πράσινο με κόκκινη γάστρα. Ήταν το σκάφος που μου κόλλησε το "μικρόβιο" του μοντελισμού. Του είχα βάλει μοτέρ από αυτοκινητάκι, για χωνί το σωληνάκι από στυλό BIC, άξονα χαλκόσυρμα από καλώδιο και προπέλα αυτοσχέδια από ...τενεκέ.
Μηπως λες σαν το κοκκινο καραβακι?? Του Απεργη είναι και αυτό, αλλα δεν εχει κουμπωτα τα καταστρωματα.

IMG_5737.jpg
 
geotsi σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό δεν του μοιάζει. Ήταν στο μέγεθος του φερυ μποτ και μπορούσες να ξεκουμπώσεις είτε την γέφυρα είτε το κατάστρωμα. Τα κουμπώματα ήταν ίδια με του φέρυ μποτ.

geotsi. είπε:
Μηπως λες σαν το κοκκινο καραβακι?? Του Απεργη είναι και αυτό, αλλα δεν εχει κουμπωτα τα καταστρωματα.Προβολή συνημμένου 115588
 
Αχχχχ αυτό το φέρυ-μποτ πρέπει να το είχαμε όλοι :) :)
 
BillyIII είπε:
geotsi σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό δεν του μοιάζει. Ήταν στο μέγεθος του φερυ μποτ και μπορούσες να ξεκουμπώσεις είτε την γέφυρα είτε το κατάστρωμα. Τα κουμπώματα ήταν ίδια με του φέρυ μποτ.


Το βαρκάκι είναι αυτό που φαίνεται στην διαφήμιση του ΜΙΝΙΟΝ:

BillyIII Μινιον διαφημιση.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα