Παιχνίδια που θα θέλατε να γίνουν remake

ναι για δισδιάστατο μιλάμε πάντα, όπως κάποια Sonic που έχουν κυκλοφορήσει τελευταία! :)
 
The Last Ninja: H System 3 υπάρχει ακόμα οπότε δεν θα ήταν απίθανο να δούμε remake. Νομίζω το σκέφτονται κιόλας.

Space Harrier: To Planet Harriers βγήκε πριν από 15 χρόνια, νομίζω είναι καιρός να δούμε ένα remake του φοβερού on rails shooter με μοντέρνα γραφικά. Κουνήσου Sega.

Midwinter: Κάτι πήγε να γίνει αλλά τίποτα. Αυτό το παιχνίδι χρειάζεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ remake ιδίως τώρα που τα open world games είναι τόσο της μόδας.
 
Ikari warriors ή κάποιο παρόμοιο με ανελέητο μπαρούτι.
 
rick the dangerous ,΄το Spelunky ηταν καλυτερο δηλαδη;
 
τα περισσοτερα που ηθελα εγιναν (UFO) η τα ειπατε (π.χ. Indy)
Διακαης ποθος ειναι το Gabriel 3 στα ιδια προτυπα που εγινε το 1. Αλλα δεν νομιζω πια..... Το original δεν παιζοτανε
 
Τα παιχνιδια που θα ηθελα να γινουν remake ειναι:
1) Strike commander
2) Wing commander (Και οχι δεν μιλαω για το starκαποιαστιγμηθαβγειcitizen)
3) super wonderboy in monsterland
4) Ufo Enemy uknown (πιο κοντα στο παλιο)
5) Dungeon keeper
6) rainbow six rogue spear
7) moonstone
8) metal gear solid (με την μηχανη γραφικων του MGS V)
9) Mercenaries

ωχ παλι ξεφευγω ... αυτα... μαλλον


αα και το Tie Fighter
 
Εμενα αυτα τα remake remaster κτλ δεν με πολυενθουσιαζουν. ΟΚ θα γοραζα π.χ. Age of Empires remake αν δεν ειχα την παλαιοτερη εκδοση. Ψιλοβελτιωση σε εικονα/ηχο δεν νομιζω οτι δικαιολογει το κοστος ενος παιχνιδιου που ηδη εχω.
ΟΜΩΣ αν ξαναβγαζαν το Baldur's Gate 1&2 με μοντερνα γραφικα (να μην πειραξουν ομως κατι αλλο) μεχρι κι απο το φαγητο θα εκανα οικονομια για να το ξαναγορασω ( που λεει ολογος ). Ξερω οτι θα ξανασχολιομουν για χρονια. Ευχαριστηθηκα βεβαια πολυ το reloaded και καλη του ωρα αυτου του ανθρωπου που καθησε και το εφτιαξε, αλλα και μια εκδοση στυλ assassins η τες πα Dragon Age 3 πολυ θα την γουσταρα
 
Απο τα 2d παιχνιδια των 80ς - 90ς δεν θα με ενθουσιαζε και τοσο για καποια hd remake αλλα ομως απο 3d παιχνιδια εως την εκτη γενια θα με ενθουσιαζαν αρκετα remakes (σε μηχανη γραφικων επιπεδου unreal engine 5) οπως zelda o.of.t - banzo kazooie - resident evil 4 - virtua fighter 3 - metal gear solid 1,3 - zelda twilight princess - shenmue 1,2 - halo 2 - metroid prime
 
Τελευταία επεξεργασία:
Διάβασα τις προτάσεις σας με ενδιαφέρον. Όλοι έχουμε τα απωθημένα μας.
Σκέφτηκα κάποια αγαπημένα μου 8-bit παιχνίδια που θα ήθελα να ξαναδώ.
Αν έπρεπε να επιλέξω μόνο ένα, αυτό θα ήταν το Fist II του C64. Με σεβασμό όμως στις μουσικές του.

Fairlight
Cauldron II
Raid Over Moskow
Impossible Mission
Master Kung-Fu
Yie Ar Kung-Fu
Who Dares Wins
Fist II

1662326728895.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παντως απο 2d remakes που εχω παιξει οπως toki hd - street fighter 2 hd προτιμω χιλιες φορες τα αυθεντικα 80ς - 90ς παρα τα hd.

Στα 3d μιας και δεν βγηκε και το half - life 3 εστω ενα half life 2 remake να εβγαζαν με unreal engine 5 θα ηταν super.Θα το αρχιζα στην CRT τηλεοραση μου.:fafoutis:

 
Panzer Dragoon Saga δαγκωτό! Το είχα αγοράσει όταν είχε κυκλοφορήσει και μου είχε αρέσει πολύ. Τρομερά ατμοσφαιρικό. Δυστυχώς όμως, η PAL έκδοση που είχαμε στην Ευρώπη ήταν άθλια και απ' ότι γνωρίζω δεν μπορείς να το παίξεις σε emulator ακόμα και σήμερα.

Η δεύτερη επιλογή μου θα ήταν ένα παιχνίδι της σειράς Strike της Electronic Arts, ίσως το Nuclear Strike που η ιστορία του είναι και αρκετά επίκαιρη...
 
Tehkan World Cup
Doom
NBA Jam
Final Fantasy VI
Chrono Trigger
Wipeout 2097
Soul Edge
Goldeneye 007
Starfox 64
Riven
Xenogears
The Legend of Zelda: Ocarina of Time
Panzer Dragoon Saga
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα