Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 5

Απο τις διαφημίσεις του 1984:

[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nick ευχαριστουμε πολυ για το βιντεο!!τη διαφημιση με το βοσκο και τα χαρτινα προβατα και τους "μικρους ψαραδες" τα εδειχνε σιγουρα και αργοτερα στην τηλεοραση γιατι τα θυμαμαι :) το 84 δεν εβλεπα ακομα τηλεοραση..

παντως χαιρομαι πολυ που τα ξαναβλεπω και αυτη τη φορα εγχρωμα!!!
 
Η πρώτη διαφήμιση είναι το αλήστου μνήμης χαρτί Diana, με σύμβολο τα κυπαρίσσια. Υπέροχο και το άνθος ορύζης ΓΙΩΤΗΣ αλλά και η τοστιέρα Hobby. Όσο για τις καραμέλες Halls με Vapor Action, θυμάμαι κι άλλες παρόμοιες διαφημίσεις με ηθοποιούς.
 
Nick να εισαι καλα. Βλεπω και ξαναβλεπω τις διαφημισεις που εχεις ανεβασει. Ταξιδι πρωτης ταξεως στο χρονο! Thanx!
 
OMG ,μπραβο στον Νick και θενκς στον Wally,ειναι σαν να παει καποιος ενα αντικειμενο σε μια αντικερι και μεχρι να ερθει εκτιμητης να το εκτιμησει και να το υπογραψει περναει απαρατηρητο στην βιτρινα,ο γουαλης ειναι ο εκτιμητητης!


Wellapon και τρελο flashback!!
 
Πω πωωω nick ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΑΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥ για την διαφημιση των ΜΙΚΡΩΝ ΨΑΡΑΔΩΝ..!! Ψαχνουμε πολυ καιρο για διαφημισεις παιχνιδιων μεσα του 85 και περιξ, αλλα αδυνατον να βρούμε..!!!Σ ευχαριστουμε πολύ λοιπόν εκ μερους την ρετροπαιχνιδοκοινότητας..!! :) Να σαι καλά..!!

ΥΓ. Ευχαριστω και την mytiny που μου σφύριξε για την διαφημιση..!! Χτύπησε κουδουνάκι στον τομέα των παιχνιδιών..!! :D
 
Καπου ειδα και τα Αυγοζωακια,αυγοανθρωπακια τι ηταν... lol.

 

 


Απιστευτη η διαφημιση με τα παπακια-εχτρατυρογαριδακια,respect!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Καπου ειδα και τα Αυγοζωακια,αυγοανθρωπακια τι ηταν... lol.
ναι βρεθηκε και η διαφημιση με τα αυγοζωακια στο ποστ 163 στα 06:43 λεπτα :)

ευχαριστουμε πολυυυυυυυυυυυ
 
Σοκ...!!! Καλά λέει ο Aadvark...!! Ειδα και τα αυγοζωάκια της Εl Greco..!! Zούμε ΜΕΓΆΑΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ..!!! :D
 
Aν όχι αυτή ακριβώς, είχαμε δει παρεμφερή διαφήμιση του προϊόντος με την ίδια μουσική. Αυτή με το Αγιο-Βασιλάκι που έλεγε ''αγοράστε χαρίστε Bols'' δυστυχώς είναι άφαντη :(

 
attachment.php


Οδοντόκρεμα Lacalut Special
 
Πωπω! Τι διαμάντια ξέθαψες βρε! :)

 


Με πήγες πολύύύύύύύ πίσω, λέμε! Το "Flash" στη μπαταρία, το "Prosar", τ' αμυγδαλάκια από του GLAMOUR Parfait!
:D

 


Επίσης, το καλύτερο τραγούδι της Coca Cola (κατ' εμέ!) στο 3o clip!




Δε θυμάμαι καθόλου -κατά τραγική ειρωνία- τη διαφήμιση της Buckler. Τίποτα όμως!

Και η τραγική ειρωνία είναι ότι όταν βγαίνω για ποτό και πρέπει μετά να οδηγήσω μόνο Buckler πίνω! :D


 
Όντως διαμάντια!!!

Εμένα μ'αρέσει πάρα πολύ το κομμάτι που ακούγεται στη διαφήμιση του Johnnie Walker, αυτό με τα... μουγκρητά :p Βγάζει κάτι το απίστευτα χαλαρό και ήρεμο. Μου είχε αρέσει από πέρσι που είχα πετύχει τη διαφήμιση σε άλλο βίντεο. Ξέρει κανείς μήπως είναι κανονικό κομμάτι;

Πολύ επαγγελματική αισθητική στη διαφήμιση της Buckler, όπως και στη διαφήμιση της Coca Cola.

Η διαφήμιση της Amita μου θύμισε τα αντίστοιχα αυτοκόλλητα Amita Cool που είχαν ορισμένα ψιλικατζίδικα περιμετρικά της τζαμαρίας (όπως αντίστοιχα αυτοκόλλητα είχε και η Coca Cola με το σλόγκαν "Σε συναρπάζει").

Και τέλος, η διαφήμιση της Sharp με τo laptop, πόσο uber-cool πρέπει να ήταν τότε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΑΛΙΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ-ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

[edit] links από greektube διαγράφονται λόγω αμφιλεγόμενων πνευματικών δικαιωμάτων [edit]

ευχαριστουμε τον greekmusicvideosnet για το βιντεο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Πωπω! Τι διαμάντια ξέθαψες βρε! :)  


Με πήγες πολύύύύύύύ πίσω, λέμε! Το "Flash" στη μπαταρία, το "Prosar", τ' αμυγδαλάκια από του GLAMOUR Parfait!
:D

 


Επίσης, το καλύτερο τραγούδι της Coca Cola (κατ' εμέ!) στο 3o clip!




Δε θυμάμαι καθόλου -κατά τραγική ειρωνία- τη διαφήμιση της Buckler. Τίποτα όμως!

Και η τραγική ειρωνία είναι ότι όταν βγαίνω για ποτό και πρέπει μετά να οδηγήσω μόνο Buckler πίνω! :D


Ναι Μαριάννα κι εγώ έπινα παλιά Buckler σε τέτοιες περιπτώσεις τώρα πίνω Coca Cola zero κι ένας άλλος λόγος...είναι η μπάκα μου
 
Πίσω
Μπλουζα