Περιοδικό "TV3"

getphoto.php
 
noxrider είπε:
Θεικός ο διφορούμενος τίτλος "Το νέο πρόσωπο της Ζωής Λάσκαρη"
Αυτο που ειναι πραγματικα θεικο ειναι οδηγιες για να συνδεσεις την τηλεοραση με το βιντεο. Γραφει τιποτα και για... HDMI? ;)
 
Ενδιαφέρον! Τότε ανακοινώθηκε η παρουσίαση της σειράς "Η Βεντέτα" με τον Θάνο Λειβαδίτη. Πολύ καλό το εύρημα.
 
FORD231 είπε:
Πολύ όμορφο! Σε ευχαριστούμε!

Και για να απαντήσω και σε μια παλαιότερη ερώτηση:

mhmerotategiatipino είπε:
Αναρωτιέμαι πόσα βγήκαν, τι εξώφυλλα κλπ. Άστα βράστα.
Συνολικά βγήκαν 135 τεύχη:

32 το 1986,

52 το 1987 και

51 το 1988.
 
Την Κρίτα την είδατε κατω δεξιά; Πρέπει να είναι η γνωστή Κρίτα, η συμπεθέρα της Ζουμπουλίας στο Παραπέντε και γκεστ σε σειρές του 90. Αχά!
 
Τα είχα όλα μέχρι πρόσφατα που αναγκάστηκα να πετάξω τα πάντα από δεκαετία 80 λόγω γενικότερων αλλαγών κλπ. Νομίζω όμως ότι κράτησα για συλλεκτικούς λόγους το τεύχος που είχε τις 3 (νέες τότε) παρουσιάστριες της ΕΡΤ.

Θα κοιτάξω αν το βρω, να το σκανάρω για το forum. Εκτός αν έχει γίνει ήδη σε άλλο νήμα;
 
"Τα είχα όλα μέχρι πρόσφατα που αναγκάστηκα να πετάξω τα πάντα από δεκαετία 80""

Θα τον κρεμάσω, θα τον σφάξω, θα τον... θα τον... μη με κρατάτε, μη με κρατάτε!!!!

:)
 
ertfan, δεν τα λενε αυτα! Πιπεράκι!!
 
mhmerotategiatipino είπε:
"Τα είχα όλα μέχρι πρόσφατα που αναγκάστηκα να πετάξω τα πάντα από δεκαετία 80""
Θα τον κρεμάσω, θα τον σφάξω, θα τον... θα τον... μη με κρατάτε, μη με κρατάτε!!!!

:)

http://www.youtube.com/watch?v=JwEdr5KgCzk&feature=related

Nα φωναξουμε την κυρα Δεσποινα να κραταει κοντρα :p :p:p
 
Λοιπόν, είμαι/είμαστε τυχεροί - τελικά δεν είχαν πεταχτεί όλα. Επέζησαν 22 τεύχη (έκανα άνω-κάτω την αποθήκη για να βρω το τεύχος με Ξενοπούλου, Μπόκοτα & Σωτηροπούλου), οπότε ας συνεισφέρω κι εγώ στο forum το κάτι τις. :D



:cool:
 
ertfan είπε:
Λοιπόν, είμαι/είμαστε τυχεροί - τελικά δεν είχαν πεταχτεί όλα. Επέζησαν 22 τεύχη (έκανα άνω-κάτω την αποθήκη για να βρω το τεύχος με Ξενοπούλου, Μπόκοτα & Σωτηροπούλου), οπότε ας συνεισφέρω κι εγώ στο forum το κάτι τις. :D
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Καλά το συζητάς; Δεν είναι απλά "το κάτι τις", αλλά πρόκειται για το εξώφυλλο του πρώτου τεύχους του θρυλικού περιοδικού (που είχα να το δω χρόνια ολόκληρα, από τότε δηλαδή που μου το πέταξε η μητέρα μου το 1988 περίπου...)

Και βεβαίως-βεβαίως, 1ο τεύχος του περιοδικού και ποιος είναι στο εξώφυλλο; Η Joan Collins φυσικά και το περιοδικό έχει αφιέρωμα στην ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ, που τα χρόνια εκείνα ήταν στα πολύ "πάνω της" στην Ελλάδα...!! :) Το αφιέρωμα στη ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ ήταν ο λόγος που αγόρασα το 1986 το 1ο εκείνο τεύχος του TV3, προτού αγαπήσω το περιοδικό και γίνει η απαραίτητη αγορά μου κάθε Παρασκευή γυρνώντας από το σχολείο...!!

Σε ευχαριστούμε πολύ για το εξώφυλλο του τεύχους (το οποίο τεύχος σημειωτέον, δεν υπάρχει στην Βιβλιοθήκη της Βουλής - είναι από τα λίγα τεύχη που λείπουν...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έφαγα τον τόπο σου λέω - ειδικά το 2ο τεύχος σκεφτόμουν ότι αποκλείεται να το έχω πετάξει. :D

Μου θυμίζει τα νιάτα μου... #)



:)
 
Πολύ καλό!!

Να ζητήσουμε και το αφιέρωμα στο Μουντιάλ από το 2ο;;
 
XristosMS είπε:
Πολύ καλό!!Να ζητήσουμε και το αφιέρωμα στο Μουντιάλ από το 2ο;;
Δεν είναι και λίγες οι σελίδες του αφιερώματος στο Μουντιάλ.

Θα τον κουράσεις τον ertfan... :)

Μπράβο πάντως ertfan και σε ευχαριστούμε πολύ για τα ωραία σκαναρίσματα που μοιράζεσαι μαζί μας!!
 
Το αφιέρωμα στο Μουντιάλ είναι 16 σελ, οπότε όντως θα πω pass μια και υπάρχουν πράγματα να σκανάρει κανείς από εκείνη την εποχή όπως η Φρουτοπία πχ - δείτε παρακάτω. ;)

Τεύχος number 8 - με Κώστα Αρζόγλου από μια σειρά που δε θυμάμαι καθόλου. :p





:cool:
 
Άραγε την εξαιρετική εκπομπή του Γιώργου Παπαστεφάνου τη θυμάται κανείς; Πίσω στην εποχή του πραγματικού ραδιοφώνου χωρίς διαφήμιση και playlist, αυτή η cool φωνή μας πήγαινε ένα ταξίδι στη Motown με τους Gladys Night & the Pips... :)



Από το 3ο τεύχος... ;)
 
Πίσω
Μπλουζα