Περιοδικό "TV3"

ertfan

Retro Member
Αντιδράσεις
51
Λοιποοοοοοόν, τα τελευταία random scans σταχυολογημένα εδώ κι εκεί - ότι βρήκα γενικώς άξιο να ψηφιοποιηθεί ή/και μου κέντρισε το ενδιαφέρον σαν παρουσία. :D

Τα τελευταία αρθράκια περί ανθρώπων της TV & πολιτικής, παρουσιάζουν κατά τη γνώμη μου εξαιρετικό ενδιαφέρον. Επίσης νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνω κάποιο σχόλιο - ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. ;)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

ChristosM

RetroNuts!
Αντιδράσεις
846
Εισαι υπεροχος. Ευχαριστουμε παρα πολυ.

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
3.894
Βλεπω και μια φωτο της Γιουλας Γαβαλα που εφυγε νωρις. Ποιας χρονολογιας ειναι?

Α και συνεντευξη της Μαριας Αλιφερη!

mhmerotategiatipino

RetroMasteR
Αντιδράσεις
394
Πανεμορφα πραγματικα. ντρεπομαι να πω οτι θα προτιμουσα και ημερομηνιες γιατι ειναι απλως τέλεια η δουλεια σου! Περιοδικαρα μιλαμε, θα το ψαξω!

mhmerotategiatipino

RetroMasteR
Αντιδράσεις
394
Στην 5η σειρα με Δαφνη Μποκοτα ποιες ειναι; Στην 1η σειρα ακρα δεξια ποια ειναι; :)

ertfan

Retro Member
Αντιδράσεις
51
Wally είπε:
Βλεπω και μια φωτο της Γιουλας Γαβαλα που εφυγε νωρις. Ποιας χρονολογιας ειναι?
86 με 88 ήταν όλα τα τεύχη - άρα κάπου εκεί μέσα.

mhmerotategiatipino είπε:
Στην 5η σειρα με Δαφνη Μποκοτα ποιες ειναι; Στην 1η σειρα ακρα δεξια ποια ειναι; :)
Εννοείς τις τηλεπαρουσιάστριες; Ολίνα Ξενοπούλου & Αθηνά Σωτηροπούλου;

Καλύτερα να μου πεις αριθμό - η σειρά αλλάζει ανάλογα με την ανάλυση οθόνης που έχει ο καθένας. ;)

mhmerotategiatipino

RetroMasteR
Αντιδράσεις
394
Ακριβως διπλα τους ειναι η Ντονα Κιγκανς. 39ο σκαναρισμα. Μαλλον αυτες που ειπες ειναι.

johnalepou

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
477
phoca_thumb_l_image0079-p80.jpg
phoca_thumb_l_image0080-p80.jpg

http://mimidenissi.com

bernard.c

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
881
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του εξαιρετικού τηλεπεριοδικού TV3 (και όχι μόνο!),

(Σε περίπτωση που δεν το διαβάσατε ήδη από το σχετικό thread του forum σήμερα), θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι τις τελευταίες μέρες ξεκινήσαμε να "φορτώνουμε" μια όμορφη ρετρο-"κιβωτό" αναμνήσεων με όλα αυτά που έχουμε αγαπήσει στο παρελθόν και που θέλουμε να διαφυλάξουμε για το μέλλον, τα οποία, επιθυμία μας είναι να τα βρείτε ταξινομημένα και ωραία παρουσιασμένα.

Το παρακάτω link σας μεταφέρει κατ' ευθείαν στα εξώφυλλα του TV3 που έχουμε συγκεντρώσει και ταξινομήσει:

http://www.retrodb.gr/ark/?q=tv3-gallery-page

Θέλω στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι τα εξώφυλλα αυτά που βλέπετε αποτελούνται από τα εξώφυλλα που έχουν ανεβάσει στο παρόν thread τα μέλη μας: ertfan (ο οποίος έχει σκανάρει με πάρα πολύ καλή ανάλυση τα εξώφυλλα του περιοδικού που είχε στο αρχείο του και τα οποία αποτελούν την πλειονότητα των διαθέσιμων εξωφύλλων), johnalepou, FORD231 και ChristosM. Μαζί με αυτά, έχω προσθέσει και κάποια εξώφυλλα από το δικό μου αρχείο (τα οποία είναι δυστυχώς λίγο χαμηλότερης ποιότητας, λόγω του ότι είναι φωτογραφημένα και όχι σκαναρισμένα) τα οποία δεν είχαν ανέβει μέχρι σήμερα στο forum.

Συνολικά, μιλάμε για 67 από τα συνολικά 135 τεύχη του περιοδικού - δεν είναι άσχημα, δεν νομίζετε; Έχουμε συγκεντρώσει και ταξινομήσει ακριβώς τα μισά τεύχη του περιοδικού που εκδόθηκαν. Στο χέρι μας είναι να τα συγκεντρώσουμε όλα...

Καλό ταξίδι στο παρελθόν....! :)

johnalepou

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
477
Μπράβο bernard! Kαι μερικές φωτογραφημενες εσωτερικες σελιδες δεν θα μας χαλουσαν!

bernard.c

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
881
mhmerotategiatipino και johnalepou, τα μπράβο αξίζουν σε εσάς και σε όλα τα παιδιά που έχουν συνεισφέρει από τον χρόνο, το αρχείο και το μεράκι τους σκανάροντας ή/και φωτογραφίζοντας όλα αυτά τα ωραία εξώφυλλα! Αυτό που έκανα ήταν απλά μια ταξινόμηση και "αρχειοθέτηση" του υλικού.

Ελπίζω με τον καιρό να προχωρήσουμε και στα "ενδότερα" του περιοδικού! :)

Προς το παρόν, "ετοιμαστείτε" για μια γερή "δόση" από εξώφυλλα της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ! Σήμερα είμαι στο 1982 και ελπίζω αύριο το βράδυ να έχει ολοκληρωθεί το ανέβασμα των διαθέσιμων εξωφύλλων - μιλάμε για περισσότερα από 150 εξώφυλλα στο σύνολο!! :)

mhmerotategiatipino

RetroMasteR
Αντιδράσεις
394
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bernard.c

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
881
john και tony, σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα εξώφυλλα του αγαπημένου μας περιοδικού!

Ανέβηκαν στην ARK! :)

Dominion

RetroMasteR
Αντιδράσεις
504
Πολύ μπροστά από την εποχή του το περιοδικάκι, θυμάμαι όταν βγήκε, απλά η ραδιοτηλεόραση και το τηλέραμα ωχριόυσαν ομπρός του. Είχε και βιντεοκριτική. Λέγεται ότι οι εκδοτικοί οίκοι (αντίπαλλοι) κάρφωσαν τον κοσκωτά γιατί πήγαινε να τους φάει την δουλειά.

ChristosM

RetroNuts!
Αντιδράσεις
846
Η διαφήμιση που έκανε ο Γιώργος Μαρίνος για το περιοδικό:

[video=youtube;1-IjoFR8kDw]

Μπλουζα