Περιπέτεια (Όμπραξ - Λοχαγός Μαρκ) & Μικρός Ιππότης

Προς στιγμη ανησυχησα DIM αλλα ευτυχως ηταν σωσιας.:nervous:

Συλεκτικο το τευχος σου και παρακατω ενα τευχος με τους 2 ηρωες να ενωνουν δυναμεις στην ιδια ιστορια. :cool:

[edit] Dead picture [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H αφισα της τουρκικης ταινιας με θεμα το Λοχαγο Μαρκ.Απιστευτα γελοίο :D

[edit] Dead picture [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα ενα κάρο περιοδικά από αυτα. Με τον Λοχαγό Μαρκ και Ομπραξ. Πανε πετάχτηκαν εδώ και κάτι χρόνια... Πιο πολύ μου άρεσαν αυτά με τον Λοχαγό Μαρκ.
 
Wally είπε:
H αφισα της τουρκικης ταινιας με θεμα το Λοχαγο Μαρκ.Απιστευτα γελοίο :D
Μα τους χίλιους-τετράποδους-τούρκους-από-τα-βάθη-της-ανατολίας ! :animeek:

Θα έδινα και την ψυχή μου για να δω αυτήν την ταινία !
 
Δεν σου υποσχομαι τιποτα,αλλα η προσπαθεια θα γινει...

Παντως το μονο που φαινεται να αξιζει,ειναι η πρωταγωνιστρια :D
 
Λοχαγός Μάρκ...

Τα είχα σχεδόν όλα, τα παλιά όχι τα έγχρωμμα.

Και έχασα σχεδόν όλα από 200 μέχρι 300. Τα άλλα αν δεν τα έχουν φάει τα ποντίκια τα έχω καταχονιασμένα εδώ και 10 χρόνια σε μια κούτα στο υπόγειο του σπιτιού μου στο χωριό.

Λέτε να καθήσω τώρα στις γιορτές να τα σκανάρω?

Ενδιαφέρεται κανεις?
 
kyriazisv είπε:
Λοχαγός Μάρκ...Τα είχα σχεδόν όλα, τα παλιά όχι τα έγχρωμμα.

Και έχασα σχεδόν όλα από 200 μέχρι 300. Τα άλλα αν δεν τα έχουν φάει τα ποντίκια τα έχω καταχονιασμένα εδώ και 10 χρόνια σε μια κούτα στο υπόγειο του σπιτιού μου στο χωριό.

Λέτε να καθήσω τώρα στις γιορτές να τα σκανάρω?

Ενδιαφέρεται κανεις?
με τα 1000 ξεκινησε...ιδιαιτερα τα δυσευρετα 1ο τευχος και τελευταιο:eek::eek::eek::animeek::animeek: :diablotin: :diablotin:
 
οντως υπηρχε...και μαλιστα εξιστορει την ιστορια του μαρκ απο την αρχη της ζωης του, μεχρι την καταταξη του στους λυκους του ονταριο

το προβλημα ειναι...εαν και που θα βρουμε υποτιτλους :confused: :confused:

http://imdb.com/title/tt0148385/
 
kyriazisv σχεδόν όλοι ενδιαφέρονται για οποιοδήποτε σκαναρισμένο παλιό κόμικ.

Και 5 να σκανάρεις θα είμαστε ευγνώμονες.!!!!
 
Η ταινία ευρέθη σε τούρκικα sites!

Εάν επιθυμεί κάποιος τα link γνωρίζει τη διαδικασία!

Για υπότιτλο τα βλέπω χλωμά πολύ τα πράγματα.
 
Παιδιά το πρώτο τεύχος αυτό που εξιστορεί τη ζωή του Λ. Μαρκ το έχω και εγώ. Αν κάποιος θέλει, μπορώ να του το δανείσω ευχαρίστως στην επόμενη συνάντηση του φόρουμ! :) :) :) :)
 
Λοιπόν παίδες, σήμερα έμαθα καταπληκτικά νέα.

Η εταιρεία που εργάζομαι κλείνει από παραμονή Χριστουγέννων, μέχρι την επόμενη της Πρωτοχρονιάς για τις γιορτές.

Επομένως έχω σίγουρη μια εβδομάδα ολόκληρη να την περάσω στο χωριό.

Αυτό συνεπάγεται οτι κάτι θα προλάβω να σκανάρω από τα καταχωνιασμένα...

Αναμείνατε για τα περαιτέρω...

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Φυσικά έχω και το τέυχος που είχε κυκλοφωρήσει με την ιστορία του Λοχαγού Μάρκ από τα παιδικά του χρόνια.
 
Δηλαδή... προσμένουμε μιά Νέα Χρονιά με πολλές πολλές εκπλήξεις!!!!
 
Ψάξε Ψάξε, δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να βρω...

Υπάρχουν σίγουρα παλιά τεύχη απο Μικρό Ιππότη, Μίστερ Νο, Μπλέκ, αρκετά από τη συλλεκτική έκδοση Μπλεκ που βγήκε τέλος 90', Αγόρι, Έγχρωμα τεύχη από Περιπέτεια, Τιραμόλα, Σεραφίνο, Ποπάυ, Μίκυ Μάους, και ποιος ξέρει τι άλλο... Ούτε που θυμάμαι...

Το αστείο είναι ότι έχω τεύχη από πριν να γεννηθώ ακόμα (γεννήθηκα '80), τα οποία μου τα χάρισε ένας ξάδερφος γεννημένος το '73, όταν ήμουν περίπου 10 χρονών.
 
Μα τους χίλιους τηγανητούς κεφτέδες!

Σωστό χρυσωρυχείο!
 
"Περιπέτεια"

Ποιος δεν θυμαται τον Καπταιν Μαρκ τον Iνδιάνο Θλιμμένο Mπούφο και τον σκύλο Φλοκ καθως και τον Ομπραξ.

Εγω οπως εχω ξαναπει ημουνα στο πιο κουλτουριαρικο (disney μερια ;D).

Και παλι ομως οταν επεφτε στα χερια μου το διαβαζα.

[edit] Dead picture [/edit]

Το εβδομαδιαίο περιοδικό Περιπέτεια είναι η επανέκδοση του παλαιότερου κόμικς Όμπραξ και κυκλοφόρησε για πρώτη φορά το 1983 από τον εκδοτικό οίκο του Στέλιου Ανεμοδουρά.

Η πρώτη περίοδος έκδοσης του ολοκληρώθηκε το 1989. Εν συνεχεία, τα τεύχη που ακολούθησαν παρουσιάσθηκαν και σε μηνιαίους τόμους (των 3 ή 4 τευχών έκαστος) που συνεχίζουν να εκδίδονται από τον Μάιο του 1992. Εκδίδονται επίσης και «έξτρα τόμοι Μαρκ» (δέκα έως το καλοκαίρι του 2007).

Το 1994 κυκλοφόρησε ένα ιδιαίτερο τεύχος που χαρακτηρίσθηκε ως «προσφορά του περιοδικού Περιπέτεια», σε μεγαλύτερη διάσταση με τίτλο «η ιστορία του λοχαγού Μαρκ» το οποίο είναι ανατύπωση του υπαριθμόν 100 τεύχους της Ιταλικής έκδοσης, (La storia del comandante Mark).

Το εβδομαδιαίο αυτό περιοδικό συνεχίζει και στο 2008 (για 25ο έτος) την έκδοσή του στην Ελλάδα ως «Συλλεκτικό τεύχος Μαρκ» (με επιχρωματισμένες εικόνες), ανακυκλώνοντας εδώ και χρόνια (ήδη βρισκόμαστε στη δ ανατύπωση) αποκλειστικά τις ιστορίες του λοχαγού ΜΑΡΚ
Aπο βικιπαιδεια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΤΧΑΡΙΣΤΟ:animeek::animeek::animeek::animeek:
 
Πίσω
Μπλουζα