Περιπέτεια - Λίστα με τους τίτλους [341 τεύχη]

Εντυπωσιακο!!!
 
:thumbup: πόσα τεύχη είναι;
 
Εγω παντως μαζι με τα 3 τευχη που ειναι εκτος κρεβατιου τα εβγαλα 260:D
 
p3240038.jpg σπεσιαλ ιστοριες Μαρκ η τελευταια περιπετεια η ιστορια του θλιμμενου μπουφου και μια περιπετεια του μιστερ μπλουφ πριν γινει λυκος

p3230033a.jpgοι περιπετειες με τον Μπλεκ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε απεριοριστα respect!Bλεπω πως εχεις και τα τευχη με Μπλεκ αλλα και ιταλικα.Ωραιος!
 
Ωραίος ο φίλος Hunternaxos, ειδικά τα τεύχη με τον Μπλεκ είναι και δυσεύρετα και περιζήτητα!!! Εγώ έχω μόνο 10 από αυτά!
 
καλησπερα στην παρέα[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ψαχνω να βρω εδω και αιωνες τον τομο 172, ιδιαιτερα το τευχος 791(480) οι διαταγες του ουασιγκτον ή τα στρατευματα του ουασιγκτον!!!!! οποιος το εχει παρακαλω να μου απαντησει εστω να το διαβασω μονο!!!!!!!!!!
 
δημητρηςΣπανος είπε:
ψαχνω να βρω εδω και αιωνες τον τομο 172, ιδιαιτερα το τευχος 791(480) οι διαταγες του ουασιγκτον ή τα στρατευματα του ουασιγκτον!!!!! οποιος το εχει παρακαλω να μου απαντησει εστω να το διαβασω μονο!!!!!!!!!!
Καλημέρα & καλωσόρισες!.... :)

Αν το έχει κάποιος, ας απαντήσει μέσω πμ παρακαλώ.

Επιπλέον, συνιστώ να ψάξεις σε παλαιοπωλεία και διαδικτυακές δημοπρασίες - ίσως μπορέσεις και το εντοπίσεις.

Απλά, (προληπτικά) ν' αναφέρω ότι κάθε συζήτηση για αγορά - πώληση - ανταλλαγή - φωτοτύπηση, θα διαγραφεί άμεσα, καθώς δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Εύχομαι καλή τύχη στην αναζήτησή σου! :)
 
συμπληρωμενη η συλλογη μου απο τα τευχη που δεν εκδοθηκαν στην Ελλαδα

7l65.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σας και από μένα! Όντας λάτρης των κόμικς γενικά, η περιπέτεια ήταν πάντα ένα από τα αγαπημένα μου. Ευχαριστώ όσους έβαλαν εδώ την λίστα, προσπάθησα αρκετές φορές να καταγράψω τα τεύχη που έχω για να δω ποια μου λείπουν. Δεν γνωρίζω πόσα μου λείπουν, ίσως καμιά δεκαριά (Λ.Μαρκ) αλλά η λίστα εδώ είναι κάτι που έψαχνα για καιρό. Μάλιστα έκανα την συλλογή μου εκ νέου τα τελευταία 15 χρόνια μιας και τα τεύχη που είχα σαν έφηβος χάθηκαν από τον συνήθης ύποπτο(μάνα) :-(


Φίλε Σπανέ έχω το τεύχος που λες, δεν είναι πολύ σπάνιο, μπορείς να ψάξεις να το βρεις εύκολα. Δεν δανείζω σε κανέναν :) αλλά αν έρθεις Κύπρο καμιά φορά ευχαρίστως να σε κεράσω καφέ και να στο δώσω να το διαβάσεις σπίτι μου. Επιτρέπεται νομίζω
#)

Εγώ ψάχνω το τεύχος που εμφανίστηκε για πρώτη φορά ο Φλοκ. Το είχα παλιότερα αλλά δεν ξέρω ποιο τεύχος είναι. Ξέρει κανείς ποιο είναι;



 

 





 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πρέπει να είναι το 15. "Ένα αδέσποτο σκυλί"
 
Ναι αυτό πρέπει να είναι φίλε Thor. Ευχαριστώ. Μια απορία: Ο Μαρκ έλεγε 'Μα τον Δία' λόγω της ελληνικής μετάφρασης ή λέει και στην αγγλική έκδοση 'By Zeus'??? Ο Μπούφος έλεγε Μα τον Μανιτού επειδή ήταν ινδιάνος, Ο μ.Μπλουφ έλεγε για τα γένια του, Ο Μαρκ αφού πρέπει να ήταν χριστιανός και τον μεγάλωσαν και ινδιάνοι πως του έβγαινε ο Δίας? :)

Κεραυνοί!!!
 
ΦΙΛΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΓΩ (ΩΣ 480),ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ FORUM,ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...

[edit] Μόνο σε παρακαλώ την επόμενη φορά γράψε με μικρά γράμματα γιατί τα κεφαλαία δηλώνουν πως φωνάζεις :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλοι της Περιπέτειας! Αυτή η λίστα με βοήθησε αφάνταστα στο να συμπληρωσω και να τακτοποιήσω την συλλογή μου (δεν ήξερα τι μου γινόταν γιατί έχω τεύχη από όλες τις εκδόσεις). Μια επισήμανση είναι ότι δεν υπάρχει ο τίτλος με την ονομασία "Ο Μάρτυρας" που έχει κυκλοφορήσει στη θέση "312. Μακελειό στο φρούριο". Νομίζω κυκλοφόρησε στις επόμενες εκδόσεις! Και το "Μακελειό στο φρούριο" κυκλοφόρησε ξανά στην έγχρωμη έκδοση.
 
Ηταν από τα αγαπημένα μου κόμικς,αλλά δεν έχω κανένα τεύχος...
 
θα ήθελα να επισημάνω κάποιες διορθώσεις/παρατηρήσεις αν μου επιτρέπετε:
 
Το νούμερο 55. "Μαρκ: Ο Πληγωμένος Πατριώτης στην Α' περίοδο κυκλοφορίας ο τίτλος ήταν Η Σημαία του Τίγρη
 
Το νούμερο 203. "Μαρκ: Το Μυστηριώδες Πνεύμα στην Α' περίοδο κυκλοφορίας ο τίτλος ήταν Το Μυστηριώδες Μήνυμα
 
Το νούμερο 259 είναι το"Μαρκ: Συνωμοσία Στο Μόντεγκο-Μπέϊ και το 260 "Μαρκ: Ο Σκληρός Κίντ σύμφωνα με τη Α΄περίοδο
 
Το νούμερο 292. είναι το"Μαρκ: Αποστολή Στο Λον Χιλ και το νούμερο 293. το "Μαρκ: Μυστικός Πράκτορας
 
Υπάρχουν ακόμα 2 έξτρα τεύχη Μάρκ Η μαύρη Μάγισσα(481) και Η διαβολική παγίδα(482)
 
Το 260. "Μαρκ: Ο Σκληρός Κιντ (Ά' περίοδος) σε νεότερες εκδόσεις το έχουν αλλάξει με ονομασία Μάρτυρας κατηγορίας(τεύχη 621 & 897) όπως επίσης και το
261."Μαρκ: Μαρτυρας κατηγορίας(Ά' περίοδος) σε νεότερες εκδόσεις το έχουν αλλάξει με ονομασία Ο Μάρτυρας (670)
 
Τα τεύχη 311. "Μαρκ: Φυγάς Χωρίς Όνομα & 312. "Μαρκ: Μακελειό Στο Φρούριο
εμφανίζονται στη Α' περίοδο στη νεότερη έκδοση έχει πάρει τη θέση τους το Ο Μάρτυρας(670) μάλλον επανεμφανίζοντε σε μια καινουργια έγχρωμη έκδοση αλλά δεν είμαι σιγουρος.
 
Ελπίζω να βοηθήσω κάποιους που έχουν μπερδευτεί λίγο...
 
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα