Πες το και θα γίνει - ΕΡΤ2

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.131
Αντιδράσεις
48.288
Δε βρήκα να υπάρχει θέμα για τη συγκεκριμένη εκπομπή που ξεκίνησε στις 9 Ιανουαρίου 1985 , αν υπάρχει ας μεταφερθεί...

1985 01-09 (2).jpg
 
Την έβλεπα, μου άρεσε πολύ, αλλά θυμάμαι ελάχιστα..
 
Σήμερα οι των 10-13, θα ζητούσαν να εμφανιστούνε στο stage με τον τάδε τ(ρ)άπερ, να δουν την λέϊντη γκάγκα και ένα πενθήμερο σε σπα ριζόρτ με περιποίηση νυχιών.
 
Βρίσκω έως και συγκινητικά τα αιτήματα των παιδιών του τότε. Η ποιότητά τους καθρεφτίζει και την ''πνευματική αλλοίωση'' που υπέστη η κοινωνία στην πορεία της μέχρι σήμερα.

Ξέρω, σαν τους γέρους στο μάπετ κάνω αλλά έτσι το νοιώθω
 
Υπηρχαν και παιδακια που ζητουσαν να επισκεφτουν την Ντισνευλαντ οπως και την Καρολαϊν της Τολμης και Γοητειας οπως και επισης ειμαι σιγουρος οτι γινοταν επιλογη των αιτηματων απο τους παραγωγους.
Κατα τα αλλα ναι αυτο με την ποιοτητα βεβαιως και ισχυει.
 
εμένα η επιθυμία μου ήταν να δω (ξενάγηση) ένα εργοστάσιο της ΔΕΗ, τελικά η επιθυμία μου ικανοποιήθηκε με το παραπάνω στα ΤΕΙ (ΑΗΣ Καρδιάς ΥΗΣ κοντά στην τεχνητή λίμνη και ΑΗΣ Λινοπεραμάτων εδώ στην Κρήτη Βόρειο Κέντρο Κατανομής Φορτιού στην Πτολεμαΐδα και Κέντρο Κατανομής Φορτίου στον υποσταθμό του Κατσαμπά εδώ στο Ηράκλειο).
 
Υπηρχαν και παιδακια που ζητουσαν να επισκεφτουν την Ντισνευλαντ οπως και την Καρολαϊν της Τολμης και Γοητειας οπως και επισης ειμαι σιγουρος οτι γινοταν επιλογη των αιτηματων απο τους παραγωγους.
Κατα τα αλλα ναι αυτο με την ποιοτητα βεβαιως και ισχυει.
Πάντως πρέπει να ήταν αρκετά ακριβή ως παραγωγή. Θυμάμαι πως στον 1ο κύκλο σε ένα από τα τελευταία επεισόδια κάπου 7 παιδάκια είχαν πάει στο Λονδίνο και κάποια άλλα παιδάκια στο Παρίσι. Επίσης νομίζω πως σε κάποιο επεισόδιο ένα παιδάκι ήθελε να γνωρίσει τον Παπα Ιωάννη Παύλο και το πήγαν στο Βατικανό!!!
 
Πίσω
Μπλουζα