Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

Τωρα ειδα (για αλλη μια φορα),"τα κουφωματα"-η ταινια

"ΑΣΦΑΛΩΣ":biglaugh:
 
Προχθές βράδυ : Ils (Them), πολύ καλή, σου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο. Πολύ αγωνία και το σπουδαιώτερο είναι αληθινή ιστορία στη Ρουμανία.

Χθές βράδυ : Haunted Highway, ΓΤΠ bigtime.
 
exetlaios είπε:
Αγαπητέ, επέτρεψέ μου :
Ή (όπως είναι και ο πρωτότυπος ιταλικός τίτλος) L'ALDILA

(σημαίνει "το πέρα από εκεί, το υπερπέραν").

laldila.jpg


Επίσης ο τίτλος "The 7th Gate of Hell" δεν νομίζω ότι ισχύει.

Μάλλον εννοείς τον τίτλο που κυκλοφόρησε στην Aμερική "7 Doors of Death".

Είμαι τρελλός φαν του γερο-Λούτσιο !
Το είχα δει όταν ήμουν 5η δημοτικού (από τότε ήμουν fan του είδους).

Τώρα το έχω σε original.
 
Μολις τελειωσε το "Χαμος στην China Town"!All time classic!
 
Tenacious.D.The.Pick.of.Destiny


Πέθανα στο γέλιο...το Rock σε όλο του το μεγαλείο πριν λίγο την ξαναείδα.....Όσοι δεν την έχετε δει δείτε την σας εκλιπαρώ!!!

untitled1222hq4.jpg
 
To Tideland του Gilliam!!! ΠΑΡΑΝΟΙΑ!!!
 
Munich. καλούλι ήταν όχι και τίποτα το ιδιαίτερο πάντως
 
Kαι το Οσκαρ Ασυνδετης Ταινιας παει στο τελευταιο του Σηγκαλ,ουτε το τιτλο δεν συγκρατησα.

Να μου πεις..τι περιμενες?Ρωσικη πρωτοπορια? Ελα ντε...μαζοχισμος :D

Ενας ΒΑΡΥΣ Στηβεν σε ενα Resident Evil wannabe της κακιας ωρας...

Επιπλεει μονο η "κακια" λογω των ελεων του Θεου (ο Δημιουργος ηταν γαλαντομος με τη δεσποινιδα!)
 
Black Christmas

Κλασσική περίπτωση ταινίας που ο μανιακός δολοφόνος που η μάνα του τον μισούσε, σφάζει φοιτήτριες μέσα στη φοιτητική εστία...
 
DejaVu. Πολλές τρύπες στο σενάριο αλλά πέρασε ευχάριστα η ώρα. Ακόμα πιο ευχάριστο το soundtrack:)
 
28 weeks later. Άθλια ποίτητα όμως (camera) και ήταν αργά και νύσταξα...
 
The Good German στο καπάκι. Ταινιάρα.
 
δράκουλας , νεκρός και μ'αρέσει !!! όλα τα λεφτά !!!
 
Happy Feet - γιατι ετσι μας αρεσει :biglaugh:
 
Όχι ταινία,το τελευταίο επεισόδιο της σειράς Lost.(περίμενα περισσότερα πάντως :rolleyes: )

lost.jpg
 
Συμφωνω με candy για το Lost. Παραμενει αγαπημενο ομως.

Επισης τελειωσα και το Heroes. Δεν με πολυενθουσιασε.
 
Όντως το Lost παραμένει μια από τις καλύτερες σειρές που γυρίστηκαν τα τελευταία χρόνια,όχι τόσο για το σενάριο της όσο για τις εκπληκτικές ερμηνείες των ηθοποιών της.Το Heroes τώρα το βλέπω αλλά δεν μπορώ να το εντάξω στην ίδια κατηγορία.Μόνο το Prison Break στέκεται αντάξιο του Lost καθώς εστιάζεται και αυτό στην σκιαγράφηση των χαρακτήρων με τρόπο μοναδικό. :thumbup:
 
Μια καλή ταινία είχε το alter το βράδυ...Ο άνθρωπος της Ματσουρίας.Αν και γινόταν που και που εκνευριστικό το έργο με τα ανεπανάληπτα φλας στις σκηνές από τον σκηνοθέτη μου άρεσε πολύ.
 
τελικά είναι τόσο καλό το lost ? είμαι τρελός για το 24 (έχω δει τις 4 και ξεκινάω την 5η season) και ψάχνομαι να δω τι θα παίξει στη συνέχεια !!!
 
pdvd005co4.jpg


................................................................................................................................
 
Πίσω
Μπλουζα