Ποιά ταινία είδατε χτες το βράδυ ;

keeper7k είπε:
[ Μακριά μόνο, απο τα γνωστά πολυσινεμά, ειδικά σε ώρες αιχμής.Εγώ την πάτησα και τελικά νόμιζα οτι έβλεπα το έργο σε λούνα πάρκ απο τον χαμό που γινόταν.... :p [/i]
Συμφωνώ απόλυτα !

Χωρίς φυσικά να θέλω να κάνω διαφήμιση,

όσοι είναι "ΝΟΤΙΟΙ" ( south will rise again ! :biglaugh: ) ,

προτείνω ΦΑΛΗΡΟ 1&2, ΚΑΣΤΕΛΛΑ, ΣΙΝΕΑΚ, CINERAMA.

Τα multiplex είναι η "κονσερβοποίση" του θεάματος.

Τζιζ-κακό !
 
χτες σε dvd x-men 3 (κάλιο αργά παρά ποτέ...)

σήμερα V for Vendeta (επανάληψή!)

το presite πάντως το είχα δει στη κονσέρβα odeon cosmopolis (Μαρούσι) πέρασα άψογα (μήπως λόγο παρέας?!)

γενικά στο oden δε βλέπω τη σαβούρα που κυκλοφορεί στα village (μακριά από το mall!!!!)
 
Είδα το Ανακύκλωση σε dvd. Αρκετά παρανοικό (τα ρέστα μου στον σεναριογράφο, πως κατάφερε να του έρθει αυτή η ιδέα; ). Το περίμενα περισσότερο τρομακτικό απο οτι ήταν. Είχε όμως πολύ καλή ατμόσφαιρα για το είδος. Μόλις τελείωσε μου άφησε μια περίεργη αίσθηση. Σαν να πρόκειτε για μια ιστορία τρόμου, παράνοιας, περιπέτειας και παραμυθιού. Σίγουρα όχι αριστούργημα αλλά για τους φανατικούς των ταινιών Γιαπωνέζικου τρόμου είναι αρκετά ενδιαφέρον.
 
DEADBEAT AT DAWN, του Jim Van-Bebber.

Η απόλυτη underground υπερ-βίαιη ταινία με συμμορίες.

Α, και φυσικά είναι ... ρετρό ! 1990 !

6305334854.01.LZZZZZZZ.jpg
6305334854_01_LZZZZZZZ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
Χωρίς φυσικά να θέλω να κάνω διαφήμιση, όσοι είναι "ΝΟΤΙΟΙ" ( south will rise again ! :biglaugh: ) ,

προτείνω ΦΑΛΗΡΟ 1&2, ΚΑΣΤΕΛΛΑ, ΣΙΝΕΑΚ, CINERAMA.

Σωστός ο exetlaios :thumbup:

Αν και μένω αντιδιαμετρικά απο σας, βρίσκομαι αραιά και πού στα μέρη σας

οπότε θα δοκιμάσω και τα δικά σας ;)
 
To οικολογικό θρίλερ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ (1979) δια σκηνοθεσίας John Frankenheimmer (Prophecy - 1979) με άρμαν ασάντε στον πρωταγωνιστικό ρόλο
 
ανεβασα το hobbit(animated) στα γνωστα sites

οσο αφορα το κινηματογραφικο...μαλλον θα το δουμε το σωτηριο ετος 2009 http://imdb.com/title/tt0903624/
 
Castle Freak - 1995 από Stuart Gordon (όσοι θριλεράκιδες δεν τον γνωρίζουνε να ... αλλάξουνε επάγγελμα)
 
John Tucker must die.

Είχε πολύ ωραία πιπίνια. Η ιστορία κλασσικά αδιάφορη, με θέματα που απασχολούν πολύ την αμερικανική νεολαία. Αλλά είχε πολύ ωραία πιπίνια.
 
Chaos (divx)

Κοιμήθηκα στο μισό έργο
 
Rocky Balboa (αποκοιμήθηκα πριν την μέση του έργου...sorry mate θα την δώ σήμερα το ορκίζομαι!)

Παρεπιπτόντως... μόνο σε μένα ο Σταλόνε θυμίζει πλεον τον Φλωρινιώτη στη φάτσα;;
 
Ντροπή σου Arduin!!!!!

Για να εξιλεωθείς πρέπει να βγείς στο δρόμο τρέχοντας, να μπεις σε πολυσύχναστο πολυκατάστημα της πόλης σου και να φωνάξεις μέσα στον κόσμο όσο πιό δυνατά μπορείς:

Adrian! I did it!!!!!!!!!
 
Είδα - ξανά- τον Δράκο με τον αξέχαστο Ηλιόπουλο..καταπληκτική ταινία..
 
Erynies είπε:
Είδα - ξανά- τον Δράκο με τον αξέχαστο Ηλιόπουλο..καταπληκτική ταινία..
Τότε μάλλον θα σου αρέσουν και οι "ΜΙΚΡΕΣ ΑΦΡΟΔΙΤΕΣ".
 
ψες είδα σε dvd το Cinderella Man με τον Russell Crowe
 
Η Παρεξήγηση - 1983 του Δημήτρη Σταύρακα

Μια ελληνική προσπάθεια νεο-νουάρ γυρισμένο σε αθήνα και σαλονίκη με πρωταγωνιστές τους Σπύρο Φωκά, Αλέξη Δαμιανό (τον σκηνοθέτη της Ευδοκίας εδώ στο ρόλο του παράνομου) και τον - ρεσιταλικό σε ερμηνεία - Γιώργο Μοσχίδη (καλύτερα γνωστός σαν συμπρωταγωνιστής του Λ. Κωσταντάρα δεκαετία 1970) στο ρόλο του Μπάτσου. Συμπρωταγωνιστούν οι Δημήτρης Πουλικάκος (μπάτσος -1) Μιχάλης Γιαννάτος (ο ηθοποιός με τις περισσότερες συμμετοχές σαν τούρκος επίσης σαν μπάτσος -2), Γιώργος Κοτανίδης και στο ρόλο της ....μιρέας η Μιμή Ντενίση.
 
Γεια σας ,καλώς σας βρήκα.Εγώ είδα Πειρατές της Καραϊβικής το σεντούκι του νεκρού.Βασικά το σεντούκι δεν έλεγε και πολλά πράγματα ευτυχώς έσωσε την κατάσταση ο Johny Depp και άντεξα μέχρι το τέλος.Ελπίζω το τρίτο μέρος να είναι πιο ενδιαφέρον. :cool:
 
exetlaios είπε:
Περίμενε να το δεις πρώτα και αισθάνεσαι καλά, με ευχαριστείς μετά ! :diablotin:

beyonddrknss79.jpg
Exetlaios βρήκα και είδα το Beyond the darkness. Απόλυτα νοσηρό, παρανοικό και gore. Ακριβώς στην κατηγορία ταινιών που μου αρέσει! Οι σκηνές που έχει είναι όντος πολύ δυνατές. Για πολύ γερά νεύρα και στομάχια - όσοι πιστοί προσέλθετε! Δεν θα την πρότεινα και εγω με την σειρά μου σε οποιονδήποτε. Προσωπικά δεν με χάλασε η ταινία, βασικά έτρωγα όταν την έβλεπα :devil: Σε ευχαριστώ ειλικρινά που μου πρότεινες αυτή τη ταινία φίλε μου!
 
Πίσω
Μπλουζα