Ποια είναι τα αγαπημένα σας εξώφυλλα από ελληνικά περιοδικά κόμικς?

gomfaios

Retro Member
Joined
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
49
αρχιζω εγω με το αγαπημενο μου περιοδικο:περιπετεια

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περιπέτεια έχεις δικιο φίλε μου. Σαν 2ο κομικ θα βαζα το Ποπαυ.

Αληθεια ποσα τευχη έχεις ?
 
video80 είπε:
Περιπέτεια έχεις δικιο φίλε μου. Σαν 2ο κομικ θα βαζα το Ποπαυ.Αληθεια ποσα τευχη έχεις ?
περιπετεια εχω σχεδον ολα τα τευχη,μου λειπουν καμια 20αρια περιπου...
 
Εάν μιλάμε για αγαπημένο περιοδικό, δύσκολη η απάντηση...

Εάν μιλάμε για αγαπημένο εξώφυλλο, επίσης...

Σίγουρα ένα από τα αγαπημένα μου εξώφυλλα, είναι το πρώτο τεύχος του ΚΟΜΙΞ, για πολλούς λόγους...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ αγαπημένος και μόνο 10 δραχμούλες!

grante-tiramola-2-cover.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO σε ευχαριστώ που στην ιστορική φωτό σου κυριαρχεί η ιστορική μούρη μου!!!! :)
 
24334.jpg

Όχι μόνο το αγαπημένο , αλλά και το πιο παλιό. Χρονολογείται από το Μάη του 1981 και έχει την Νταίζη! Επειδή άνοιξαν πρόσφατα τα σχολεία, ιδού ένα ακόμα σχολικό εξώφυλλο, και φυσικά νοσταλγικό!

24335.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εμένα το ΚΟΜΙΞ #1 είναι από τα αγαπημένα μου εξώφυλλα - Καρλ Μπαρκς σε μια από τις κορυφαίες ιστορίες του!

Ορίστε και το εξώφυλλο δίπλα στο πρωτότυπό του!

24348.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oτι καλυτερο ,το ελληνικο μαζι με το πρωτοτυπο. :thumbup:
 
όλα τα εξώφυλλα του αγοριού με Dread ,Slain & Maiden

καθώς και τα spiderman με Rom & Venom
 
Παίδες, έχετε ανεβάζει ΤΡΟΜΕΡΕΣ φωτογραφίες! Ειδικά το πρώτο εξώφυλλο του ΚΟΜΙΞ με έκανε να ανατριχιάσω! Τα τετράγωνα αυγά και οι τετράγωνες τσικλόφουσκες.... :D

Δεν έχω κάποιο εύκαιρο να ανεβάσω αλλά θα έλεγα ότι τα εξώφυλλά της ΒΑΒΟΥΡΑΣ του Ibanez που ήταν εντελώς "γεια σου" πάντα ήταν στα αγαπημένα μου.
 
mhmerotategiatipino είπε:
DINO σε ευχαριστώ που στην ιστορική φωτό σου κυριαρχεί η ιστορική μούρη μου!!!! :)
XAXAXAXA!!! Τυχαίο; :D

Lord_Makro είπε:
Κι εμένα το ΚΟΜΙΞ #1 είναι από τα αγαπημένα μου εξώφυλλα - Καρλ Μπαρκς σε μια από τις κορυφαίες ιστορίες του!
Ορίστε και το εξώφυλλο δίπλα στο πρωτότυπό του!

fetch

Respect! Που το ανακάλυψες και πόσο; :D (Το Αμερικάνικο εννοώ)

BTW Μερικά ακόμα εξώφυλλα που μου αρέσουν:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Respect! Που το ανακάλυψες και πόσο; :D (Το Αμερικάνικο εννοώ)
Χαμένοι στις Άνδεις.... πρωτότυπη έκδοση, Four Color #223 του 1949 !!

Η αξία του... άστα :D :D:D

Κατά τα άλλα, η "Μάχη των Πλανητών" είναι από τις αγαπημένες μου σειρές (φαίνεται και από το avatar που έχω φτιάξει). Από τα αγαπημένα μου εξώφυλλα είναι το τεύχος 4 που το έχω τυπώσει και σε μπλούζα! :cool:
 
Υπέροχο εξώφυλλο, δε νομίζετε;

picture.php
 
Ένα επίκαιρο από το 1985!

Mickey Mouse .jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάτι εξώφυλλα-κόσμημα από ᾽᾽Βαβἐλ᾽᾽και ''Παρα Πέντε᾽᾽στα 80ς
 
stakovios είπε:
Όχι μόνο το αγαπημένο , αλλά και το πιο παλιό. Χρονολογείται από το Μάη του 1981 και έχει την Νταίζη! Επειδή άνοιξαν πρόσφατα τα σχολεία, ιδού ένα ακόμα σχολικό εξώφυλλο, και φυσικά νοσταλγικό!
Το #777 τι έχει οπισθόφυλλο; Κάποια χαρτοκοπτική ή τίποτε άλλο; :) Καλύτερο εξώφυλλο εε; Τι να πω τώρα... Επειδή μιλάμε για καλύτερο εξώφυλλο και όχι για καλύτερο κόμικ, ενδεχομένως κάποιο απ' τα "Κόναν Ο Βάρβαρος" της "Κόμπρα Πρεςς" λόγω μεγάλης συμπάθειας στην ηρωική φαντασία! Αν δεν έβαζα κάτι απο 'κει, πάμε σε κάποιο υπερηρωικό της Marvel Comics που έβγαλε ο Καμπανάς ή κάποιο απ' τα "Slaine" που εκδόθηκαν απ' την Θεσσαλονικιώτικη εκδοτική "Η2Ο"!
 
Mandrake είπε:
Επειδή μιλάμε για καλύτερο εξώφυλλο και όχι για καλύτερο κόμικ, ενδεχομένως κάποιο απ' τα "Κόναν Ο Βάρβαρος" της "Κόμπρα Πρεςς" λόγω μεγάλης συμπάθειας στην ηρωική φαντασία!
Καλά τα εξώφυλλα του Jusko σε αυτό το περιοδικό έχουν αφήσει εποχή!!!
 
Eνα απο τα αγαπημενα μου της Κομπρα Press μιας και αναφερθηκε.

SavageSwordofConanBatch4_0005.jpg~original.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα