Ποια παιχνίδια για Master System είχατε/έχετε?

Αν και περασαν διαφορα παιχνιδια απο τα χερια μου.. Μεγαλη αγαπη και παντοτινη ηταν το Jurassic Park του.
 
Αθανατο Master System!!

Tι ανεπαναληπτηνκαι θρυλικη μηχανη ηταν αυτη.

Μου την ειχε κανει δωρο ο πατερας μου κατα το 92-93 καπου εκει και τοτε εβγαινε με δωρο τρια παιχνιδια συν το alex kid in miracle world,το οποιο ηταν το all time classic παιχνιδι του master system.

Δεν ηταν και απο τα ακατορθωτα δυσκολα της παιχνιδομηχανης, το κλου ηταν οι πετρα-ψαλιδι-χαρτι αναμετρησεις με τους αρχηγους με τη "γραφικη" συνοδευτικη μουσικουλα.

Τα τρια παιχνιδια δωρο που πηρα εγω ηταν το sonic the hedgehog, το tennis και ενα τελειως κατεστραμενο και παραξενο παιχνιδι, το ninja, το οποιο εχει μεινει στην ιστορια γιατι δεν υπαρχει ανθρωπος που να περασε τις δυο πρωτες πιστες

Eπισης αλλα παιχνιδια που ειχα ηταν η προσωπικη μου τρελα και αδυναμια,το οποιο το θεωρω το καλυτερο και πιο ενδιαφερον παιχνιδι του master system, το wonder boy in monster land.

αλλα παιχνιδια ηταν το golden axe,το jurassic park, το asterix (και αυτο καλο).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βάζω και εγώ την συλλογή μου απο Master system, το σημαντικό είναι οτι έχουν συνεισφέρει μέλη του site για να φτιαχτεί! ;)

ps. δεν είναι ακόμα ολόκληρη περιμένω καμία 15 παιχνίδια ακόμα....
 
Σήμερα ολοκλήρωσα, τουλάχιστον προς το παρόν, την συλλόγη μου για Master System. Περήφανα μπορώ να πώ ότι απαριθμεί 41 boxed παιχνίδια, σε συνέχεια των φωτογραφιών, βάζω και αυτά που έλαβα σήμερα. ;)
 
εγώ είχα τα εξής:sonic 2, indiana jones,rocky,rambo3+gun!,asterix,chuck rock,the jungle book,double dragon,enduro racer,transbot,tennis. Δυστυχώς τα περισσότερα catridges τα έχω χάσει :(
 
Μιλησατε για master system και σκεφτηκα : να δω και εγω τι εχει μεινει.

Δυστυχως μου πεταξαν πολλα παιχνιδια,σε αλλα εχω μονο το cartidge,σε αλλα εχω μονο του κουτι,σε αλλα δεν τα βρισκω καθόλου. Αλλα τωρα εχω:

-RENEGADE : Box + cartibge + manual + games cataloge

-LION KING : Box + cartidge + manual

-PACMANIA : Black box + cartidge

-Deep Duck Trouble : box only !

-Rescue Mission : box only !

-Sagaia : box only !

-Global Gladiators : box + manual only !

-Cheese Cat-astrophe : box only !

-Action Fighter : box only !

-Cool Spot : box only !

-Global Defence : cartidge only

-Tennis Sega : cartidge only

-Shadow dancer : cartidge only

-Air Rescue : cartidge only

Οπως καταλαβατε εχω πολλα σκετα παιχνιδια (μου πεταξαν τα κουτια)

και πολλα σκετα κουτια (μου πεταξαν τα παιχνιδια).

Αν καποιος θελει καποιο απο τα κουτια (αν εχει μόνο το cartidge) ή εχει το κουτι απο αυτα που δεν εχω εγω, ας ριξει ενα pm, να κανονισουμε να του τα δωσω ή ανταλλαξω.
 
Cool Spot, Sonic, Alex Kidd, Shinobi. Δεν μου ρχονται άλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδες εγω ειχα καει με το kenshiden.. Tι κολημα τρελο.. Μπας κ το χει κανενας;;
 
sifis_samos είπε:
Παιδες εγω ειχα καει με το kenshiden.. Tι κολημα τρελο.. Μπας κ το χει κανενας;;
τρομερό παιχνιδάκι. είμαι από τους τυχερούς που το έχουν 4 φορές, από τις οποίοες τα 2 είναι καινούρια!
 
Ε ρε λιωσιμο που ειχα ριξει με το master system..Ακομα την εχω την κονσολα και λειτουργει αψογα. Δωρα του πατερα μου γυρω στο 1993-1994..Παιχνιδια που περασαν απο τα χερια μου πολλα..Αλλα απο ανταλλαγες και αλλα αγορασμενα απο τους γονεις μου..Παντα τα Χριστουγεννα απο το Μινιον..Αγαπημενα παιχνιδια Alex kidd το οπoio ειναι στην μνημη και το οποιο το εχω τερματισει πολλες φορες, και το The Lucky dime Caper με τον Donald Duck..! Ασ το καλο..Συγκινηθηκα!
 
το lucky dime caper, ειναι πολυ καλο, για master system παντα.

Αλλα τα sonic στο MS ειναι εξαιρετικα για το συγκεκριμενο μηχανημα

και τις δυνατοτητες του.
 
Ειχα και το sonic αλλα με το lucky dime ειχα φαει τρελλο σκαλωμα..Οπως επισης και με ενα παιχνιδι το οποιο δεν ηταν και τοσο καλο αλλα εγω ειχα περασει αρκετες ωρες αποχαυνωσης...To bank panic..χαχαχαχαχαχα!
 
Θυμάμαι είχα Lucky Dame Caper, Lion King, Strider 2 (ακόμα το έχω) Populous (ακόμα το έχω) Castle of illusion, Sonic the hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Sonic Chaos, Chuck Rock, Rambo 3 με το lightgun, Fantasy zone και ένα παιχνίδι με ένα αυτοκινητάκι που γινόταν μηχανή και μετά ξανά αμαξάκι. Δεν θυμάμαι το όνομα. Απο όλα αυτά μόνο δύο παιχνίδια έχω και ψάχνω απεγνωσμένα να βρώ ξανά master system και παιχνίδια :(
 
Mια μικρη ανανεωση..

1) Wonder boy 3 the dragon trap

2) Chuck rock

3) James pond

4) The hulk

5) Robocop vs. terminator

6) Ultimate soccer

7) Aliens 3

8 ) Jurassic park

9) Galaxy force

10) The lemmings

11) R type

12) Shadow of the beast

13) Renegade

14) Gibe hero

15) Terminator 2

16) scramble spirits

17)gangs fighter

18 ) space harrier

19) ghosts and ghouls

20) golden axe

21) shinobi


22) space gun



23) wonderboy in monterland



24) newsweastland story



25) james bond


 


 
Τα δικα μου τα εχω ξαναναφερει εδω
 
Η πρωτη μου κονσολα!!1992...Θυμαμαι ειχε το σονικ στην μνημη και απο παιχνιδια ειχα διαφορα αλλ ξαχναω τους τιτλους :p ειχα ενα με τν donald duck ενα με τον micky mouse το bonaza brothers(τελειο παιχνιδι ειδικα στο διπλο) και 2-3 ακομα.Το εδωσα το 1995 για να παρω το donkey kong country 2
 
Eγώ πιτσιρικάς δεν είχα SMS αλλά είπα να διορθώσω έστω κι αργά αυτο το σφάλμα και σήμερα στο μοναστηράκι έκανα την αρχή. :cool:

DSC00912.jpg
 
Tupamaro είπε:
Eγώ πιτσιρικάς δεν είχα SMS αλλά είπα να διορθώσω έστω κι αργά αυτο το σφάλμα και σήμερα στο μοναστηράκι έκανα την αρχή. :cool:
Αντε καλοριζικα.Πηρες και το donald duck που ειχα :D
 
Το lucky dime caper ειναι το 2 αγαπημενο μου παιχνιδι!! νο1 ειναι φυσικα ο alex.. το lucky dime παντως τα ΣΠΑΕΙ ρε παιδακι μου!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Πίσω
Μπλουζα