Ποια παιχνίδια παίξατε τις πρώτες ώρες της Πρωτοχρονιάς (2013-14-15-16);

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.323
Αντιδράσεις
5.918
Δεν ξερω για τους περισσοτερους απο σας τι κανετε το βραδυ της πρωτοχρονιας η αν το εθυμο αυτο εχει χαθει κυριως στης πολεις οπως και στα χωρια αλλα προσωπικα στην δικοι μου οικογενοια θυμιαζομαστε οπως και καθε ενα δωματιο του σπιτιου ξεχωριστα.Μετα με τα λεφτα πανω στο τραπεζι για να υπαρχει χρημα την νεα χρονια κοβουμε την βασιλοπιτα και μετα και απο αυτο αρχιζει η μασαμπουκα :D Μετα το φαγοποτι λοιπον και πριν βγω εξω για την κλασικη κρεπαλη κατα της 3:30 τα ξημερωματα τα πρωτα παιχνιδια που ασχοληθηκα αμεσως μετα την εισοδο του νεου ετους ηταν κλασικα με το Pacman αλλα και τερματισα για χιλιοστη φορα το Ghost's n Goblins και το Karnov.

Εσεις λοιπον με ποια παιχνιδια κανατε ποδαρικο το νεο gaming ετος 2013;
 
Εγω σηκωθηκα νωρις πριν την υπολοιπη οικογενεια, εφτιαξα καφε και συνεχισα το Resonance που εχω ξεκινησει απο προχτες.

Το απογευμα περιμενουμε μια οικογενεια φιλων και εχουμε κανονισει Dreamcast afternoon (θα κανω DC ποδαρικο με Geist Force)
 
Εγώ νομίζω σας είπα κι αλλού!

Shinobi και τα μυαλά στα κάγκελα! :D

Έπεται και συνέχεια σήμερα, βεβαίως - βεβαίως, αμέσως μόλις ξεμπλέξω με τις κοινωνικές μου υποχρεώσεις! ....
 
Εχω αφησει καπου στη μεση το Resident Evil 4 στο PS2.

Χθες βραδυ το προχωρησα για λιγο αλλα δεν εκανα και πολλα. :(

Προβλεπεται πιο πολυ συνεχεια σημερα το απογευματακι. :D
 
Έπαιξα λίγο το super mario 3d land αλλά στο πολύ χαλαρό.
 
Φορτίζω το PSP, φορτώνω Monopoly σε SNES emulator και φύγαμε. Ίσως ακούγεται πολύ ξενέρωτο αλλά τρελαίνομαι για Monopoly στο SNES και στο Game Boy...και είναι και ρετρό! ;)

metalcandyman είπε:
Δεν ξερω για τους περισσοτερους απο σας τι κανετε το βραδυ της πρωτοχρονιας η αν το εθυμο αυτο εχει χαθει κυριως στης πολεις οπως και στα χωρια αλλα προσωπικα στην δικοι μου οικογενοια θυμιαζομαστε οπως και καθε ενα δωματιο του σπιτιου ξεχωριστα.Μετα με τα λεφτα πανω στο τραπεζι για να υπαρχει χρημα την νεα χρονια κοβουμε την βασιλοπιτα και μετα και απο αυτο αρχιζει η μασαμπουκα :D Μετα το φαγοποτι λοιπον και πριν βγω εξω για την κλασικη κρεπαλη κατα της 3:30 τα ξημερωματα τα πρωτα παιχνιδια που ασχοληθηκα αμεσως μετα την εισοδο του νεου ετους ηταν κλασικα με το Pacman αλλα και τερματισα για χιλιοστη φορα το Ghost's n Goblins και το Karnov.
Εσεις λοιπον με ποια παιχνιδια κανατε ποδαρικο το νεο gaming ετος 2013;
Βασίλη μπράβο που άνοιξες το θέμα και χρόνια σου πολλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Βασίλη μπράβο που άνοιξες το θέμα και χρόνια σου πολλά!
Eυχαριστω πολυ φιλε johnny καλη χρονια και σε σενα και το 2013 να ειναι καλητερο για ολους μας.
 
Εγω παλι δεν προλαβα να παιξω σημερα εχθες επαιζα το Rayman Origins στο 3DSXL πολυ κολημα αυτο το παιχνιδακι
 
κανένα σήμερα...από χθες μέχρι πριν λίγο ήμουν με αγαπημένα πρόσωπα σε διαφορετικά σπίτια!

Τώρα είμαι κουρασμένος και δεν βρήκα δύναμη να βάλω κάποιο παιχνίδι!
 
Εγω οσο και παραξενο και εαν φαινεται επαιξα το Wizard Pinball για GameGear.Το συγκεκριμενο παιχνιδι παντα μου θυμιζει τις παλιες καλες μερες των Χριστουγεννων και τις Πρωτοχρονιας! :D
 
Πολύ αργά τη νύχτα (μετά απο τον καθιερωμένο μαραθώνιο φαγητού και ποτού), και αφού η TV δεν είχε τίποτα που να με ενδιέφερε, μετακινήθηκα (με το ζόρι - λόγω φουσκώματος) στην καρέκλα του γραφείου όπου έχω τον υπολογιστή και έπαιξα το πασίγνωστο The Sentinel (CPC version).

Mε κάτι τέτοια παιχνίδια περνάνε άνετα μία-δύο ωρίτσες χωρίς να το πάρεις χαμπάρι, και μετά πέφτεις για ύπνο σαν άνθρωπος !! Ποιός είπε ότι τα games δεν βοηθάνε *και* στην χώνεψη; :p :D

(mental note: να θυμηθώ να ψάξω για τους παλιούς μου κωδικούς...)

sentinele.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανένα μέχρι στιγμής... Μάλλον σκέφτομαι την αυριανή απογραφή... :(
 
Χρονια πολλα Βασιλη, ωραιο θεμα. Μου θυμισες οτι μικρός οταν ημουν ειχα εθιμο να αλλαζω τη χρονια παιζοντας το υπεραγαπημενο μου παιχνιδι. Τις επομενες χρονιες το εκανα με τα sequels.

Πανε χρονια που εχω να ασχοληθω με αυτες τις χαζομαρουλες, και φετος νομιζω οτι εκανα ποδαρικο με το Reunion στο WinUAE (το οποιο με βοηθησε ο Nemo να θυμηθω :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Χρονια πολλα Βασιλη, ωραιο θεμα. Μου θυμισες οτι μικρός οταν ημουν ειχα εθιμο να αλλαζω τη χρονια παιζοντας το υπεραγαπημενο μου παιχνιδι. Τις επομενες χρονιες το εκανα με τα sequels.
Πανε χρονια που εχω να ασχοληθω με αυτες τις χαζομαρουλες, και φετος νομιζω οτι εκανα ποδαρικο με το Reunion στο WinUAE (το οποιο με βοηθησε ο Nemo να θυμηθω :) )
Ευχαριστω φιλε καλη χρονια και σε σενα και την οικογενεια σου.Πραγματικα και για μενα ειναι σαν ιεροτελεστια να παιξω το αγαπημενο μου παιχνιδι οταν αλαξει ο χρονος εστω και για μιση ωρα.Και αυτο φυσικα ειναι το ενα και μοναδικο Pacman:D
 
Χρονια πολλα σε όλους!!!

Κατά τις 9 το πρωί που επέστρεψα στο σπίτι, έβαλα και έπαιξα το "Mark of the Ninja" της Microsoft, μέχρι που παράπαια στο πληκτρολόγιο.

Δεν είμαι fan αυτού του είδους, αλλά το εγκατέστησα πριν από 2 μέρες και με έχει κρατήσει σε ενδιαφέρων...
 
Τιποτα so far ....
 
Forza 3, Battlefield 1 στο 360, Medal of honor Warfighter στο pc (ναι ρε ξανάρχισα το pc gaming έτσι γουστάρω να μην είμαι σταθερός), Baldur's gate Dark Alliance στο Ps2 και Run Like Hell στο αρχικό X-box.

Για πρώτη φορά φέτος έκανα ρεβεγιόν σπιτάκι μου με τις κονσολίτσες μου, βασικά ένα 4ωράκι για να μπει καλά ο χρόνος!

Α, ξέχασα σας το είπα; Ξανάρχισα και το pc gaming και φυσικά δεν αφήνω τις κονσόλες με τη καμία!
 
Ωραίο θέμα Βασίλη!

Ποδαρικό στο gaming το 2013 έκανα με το Guild Wars 2!
 
Το Resonance το οποίο και μόλις τελείωσα. Σειρά θα πάρει το Gemini Rue.
 
Πίσω
Μπλουζα