Ποια ρετρό λογοτεχνική ηρωίδα είσαι;

Αναζητώ τον Mr Darcy!

Elisa B.

PS: μα πού τα πετυχαίνεις και με πετυχαίνουν τόσο καλά;
 
Ποια ειναι παλι αυτη; :D


Anne Shirley

You are like Anne Shirley, the heroine of L.M.Montgomery΄s famous novels! You΄re a very kind person, wise and understanding. In a way, you will never grow up, thanks to your great imagination, rich inner world and original personality. Your dream guy: Dr. Gilbert Blythe.


full_316521445.jpg



 
bambinella 100 είπε:
Ποια ειναι παλι αυτη; :D Anne Shirley

You are like Anne Shirley, the heroine of L.M.Montgomery΄s famous novels! You΄re a very kind person, wise and understanding. In a way, you will never grow up, thanks to your great imagination, rich inner world and original personality. Your dream guy: Dr. Gilbert Blythe.


full_316521445.jpg



η αννα των αγρων, μπαμπι της εχω κανει θεμα παλια, μα ηταν ένα υπέροχο πλάσμα :D και μενα αυτό μου βγηκε, θα δεις την ενδιαφερουσα ιστορια της και θα μαγευτεις
 
Τι στο καλό, όλες το ίδιο είμαστε; Και σε μένα βγήκε η Anne Shirley :)
 
Εγώ είμαι η Jane Eyre

You are like Jane Eyre, the heroine of Charlotte Bronte΄s best known book! You are very intelligent, honest and polite, you have your self-respect and never betray your beliefs. Your dream guy: Mr Rochester.
 
Μεχρι στιγμης Μπέννετ, Σιρλευ, Ευρ, υπάρχουν και αλλες ;)
 
Αυτή είμαι, δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο όμως και δεν γνωρίζω τίποτα για την Εmma.

emma.jpg

You are Emma Woodhouse of Emma! You like being the queen of your social circle (small and provincial as it may be), and feel it's your duty to help those less influential than you. You often meddle in the affairs of others, though you do it with a pure heart. You are often deluded in your flights of fancy, but your good intentions and creative spirit make you someone anyone could like.
 
Η Εμμα είναι ένα προσχαρο, κακομαθημενο, πλουσιοκοριτσο αλλα προσεξε με καλη καρδια και πολύ προσιτους τροπους :) βεβαια τα κανει καπου μουσκεμα καθως κάνει προξενια αλλα ποτε εσκεμμένα, θελει το καλο για τον αλλον
 
Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλη μου, κατάλαβα καλύτερα τώρα ποιό κομμάτι της ηρωίδας μου ταιριάζει, εκείνο που χώνεται προσπαθώντας να βοηθήσει τους άλλους, και κάποιες φορές δεν βγαίνει σε καλό. Γιατί το άλλο, το κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο, καμμία σχέση!
 
perlastar είπε:
Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλη μου, κατάλαβα καλύτερα τώρα ποιό κομμάτι της ηρωίδας μου ταιριάζει, εκείνο που χώνεται προσπαθώντας να βοηθήσει τους άλλους, και κάποιες φορές δεν βγαίνει σε καλό. Γιατί το άλλο, το κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο, καμμία σχέση!
είναι καλοκαρδο πολύ κοριτσι και ναι χωνει την μυτη παντου για καλο αλλα δεν της βγαινει..περλα ετσι συνηθως γινεται και στην ζωη
 
Το βιβλιο που θα περιεγραφε τη ζωη μου ειναι αυτο:

528a972c-4923-464a-9c0e-1f626970ad02.jpg


Η περιγραφη αρκετα κοντα στο χαρακτηρα μου, αλλα σιγουρα μονο ρομαντικη δεν ειμαι. Παντως το κουιζ βρηκε οτι για τον αντρα που αγαπω μπορω να κανω τα παντα!

Romantic and driven by passion, your ups and downs are told within the pages of F. Scott Fitzgerald's classic THE GREAT GATSBY! If one thing is true about you, it's that your entire life has been a search for true love and the passion that true love brings. This, however, has led you down a bumpy road. You're capable of making massive sacrifices for love, and are willing to do whatever it takes - no matter how crazy - to win the one you love.
 
Μπαμπι δεν το'χω διαβασει το βιβλίο, είναι ρετρο σιγουρα και έγινε ταινια με τον ντι καπριο δεν εχει καιρο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
Μπαμπι δεν το'χω διαβασει το βιβλίο, είναι ρετρο σιγουρα και έγινε ταινια με τον ντι καπριο δεν εχει καιρο.
Ουτε εγω εχω διαβασει το βιβλιο, αλλα εχω δει την ομωνυμη ταινια με τον Ρομπερτ Ρεντφορντ. Πολυ παλαιοτερη βεβαια, απο αυτην που αναφερεις εσυ.
 
Το ιδιο βιβλίο μου βγηκε και μενα μπάμπι :)
 
Moυ βγήκε το "To kill a mockingbird" της Harper Lee. Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο, αλλά η περιγραφή μου ταιριάζει αρκετά.

to kill a mockingbird.jpg

Selfless and Morally Sound, your story unfolds within the heartbreakingly honest pages of Harper Lee's TO KILL A MOCKINGBIRD. Tride, true, and honest - yours is a life of helping others. Intolerance and bigotry infuriate you, and you have a very hard time understanding how anyone could think in such a manner. You are driven to do good by others, not only because it's right - but because that's simply who you are.
 
To "The giving tree" για μένα.

the giving tree.jpg

You got The Giving Tree! You are compassionate and generous, and you would do anything for your loved ones. You sacrifice a lot for the ones you love- donʼt forget to take some time for yourself every once in a while!
 
Πίσω
Μπλουζα