Ποιος αρχηγoς στα videogames ηταν ο κακος σας δαιμονας;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.881
Ολοι μας τοσα χρονια που παιζουμε videogames σιγουρα θα υπηρξαν φορες που καποιος απλος αρχηγος η ο τελικος αρχηγος απο παιχνιδι η παιχνιδια ειχε γιννει ο χειροτερος εφιαλτης μας και μας ειχε βγαλει την ψυχη μεχρι να τον βγαλουμε.Σαυτο τo θεμα μπορειτε να πειτε ο καθενας ποιος αρχηγος σε καποιο arcace η γενικα σε οποιοδηποτε παιχνιδι σε κονσολα,pc κτλ σας εσκασε μεχρι να τον νικησετε.
 
Ο Bowser. Δεν με έσκαγε αλλά έχω θέμα μαζί του. Τον μισώ......
 
O τελευταίος boss στο shinobi. Ακόμα και τώρα με παιδεύει!

Στο Prince of Persia στο Level 6 ο εύσωμος φύλακας που είχε. Μέρες ολόκληρες έκανα προπόνηση μπας και τον περάσω...

Θα επανέλθω με περισσότερα
 
Στο Shinobi θα καθαρίσει η κόρη σου! :D Θα πάρει το άιμα σου πίσω!!!!!
 
ngbbs4e7aba53af3d3.jpg

Vortex Queen (Ecco The Dolphin)

Nuff said...:burn:

(Βασικά όλο το παιχνίδι ήταν ένας εφιάλτης για μένα το καλοκαίρι του '94...)
 
Τα πρωτα που μου ερχονται στο μυαλο...

6 Boss - Mars Matrix

Dark Wizard - Karnov

Swordplay - Radiant Silvergun

M. Bison - SF II

Alma - Ninja Gaiden

Uranus (σε Tera) - REZ
 
Ο Dhalshim αν και δεν ήταν αρχηγός. Όποτε ερχόταν η σειρά του, με έκανε χαζό...
 
mortal combat 2 δεν νικησα ποτε τον kintaro.
 
Kambia είπε:
O τελευταίος boss στο shinobi. Ακόμα και τώρα με παιδεύει!
kampia ο τελικος στο shinobi ειναι πανευκολος.Δεν ξερω πως τον βγαζεις αλλα αν θες δοκιμασε αυτο.

Στην πρωτη μορφη που ηλεκτριζεται στασου αριστερα οχι ακριβως στην γωννια και αφησε τον να κανει αλμα απο πανω σου.Μολις το κανει περνα απο κατω και μετα καθως θα πηγαινεις δεξια μολις κανει αλμα θα σταματας και μολις σταματησει να ηλεκτριζεται απλα τον χτυπας.

Στην δευτερη μορφη που γεινεται ανεμοστροβηλος πανε βουρ κατα πανω του και χτυπα τον κλωτσια και αν τυχον και πεταξει αυτα που πεταει και βρεθεις στην δυσκολη θεση πατα την μαγεια αμα θες.

Στην τριτη μορφη καθως θα το χτυπησεις και δεν θα βγαζει ομοιωματα θα κανεις το εξης.Αν ας πουμε εισαι αριστερα αυτος θα τρεχει κατα πανω σου να σε χτυπησει μπουνια εσυ θα συνεχησεις να πηγαινεις αριστερα αυτος θα βρει αερα και θα κανει αλμα απο πανω σου και μολις πατησει κατω τον χτυπας.Μετα θα πηγαινεις δεξια θα ξανακανεις το ιδιο μετα αριστερα μετα παλι δεξια κτλ μεχρι να βγει.

Απο τους πιο ηλιθειους τελικους που υπαρχει σε παιχνιδι.
 
Αχχχ Ειναι παρα πολυ ποιον να πω τωρα?!!?!
 
Το μάτι στο ΤΟΚΙ (νομίζω στην τρίτη πίστα ήταν !!!) Με δυσκόλευε πολύ να τον νικήσω!!
 
lefzer είπε:
Το μάτι στο ΤΟΚΙ (νομίζω στην τρίτη πίστα ήταν !!!) Με δυσκόλευε πολύ να τον νικήσω!!
Στην δευτερη ειναι το ματι φιλε μου :)
 
Ειναι πολυ φιλε μου Bill,Τωρα που το λες στο τερματισμο του Raiden!
 
Οντως φιλε DREDD ψιλοδυσκολος ειναι αν και στο Raiden η ολη πορεια ειναι δυσκολη και οχι οι αρχηγοι.Στον τελικο πχ πρεπει να εχεις το οπλο που ανοιγη και οχι το λειζερ οπως και τους τηλεκατευθηνομενους πυραυλους.Πας πολυ κοντα του και τον χτυπας σε ολη την πορεια κανοντες κυκλικες κινησης ωστε να αποφευγεις αυτα που πεταει.Εφοσων εχεις αυτο το οπλο τα δυο αρματακια που βγαινουν αριστερα και δεξια να ενωθουν με τον αρχηγο δεν προλαβαινουν να βγουν καν.Μολις φτασεις στο τελος απλα αποφευγεις στην αρχη λιγο τα πολλα πηρα πετας και μια βομβα και καθαρισες.Φυσικα αν πας για ρεκορ δεν πετας καμια βομβα σε ολο το παιχνιδι :D
 
Δεν παω για ρεκορ>ΒΑσικα οι περισσοτεροι αρχηγοι βγαινουν καπως ετσι αλλα στο τελευταιο δεν ξερεις απο που σου ερχοντε πραγματικα.Το λειζερ για μενα ειναι καλυτερο κυριος για τους κακους της καθε πιστας.
 
Συμφωνω για το λειζερ απλα σε ολη την αλλη πιστα μεχρι τον τελικο πιο χρησιμο ειναι το αλλο οπλο.
 
ο τελευταιος κακος στο teenage mutant ninja turtles back to the sewers στο gameboy ηταν φτιαγμενος απο πετρα και ηταν πανω σε κατι ραγες ηταν πανδυσκολο να τον νικησεις ακομα και στο easy
 
Ο Ρωσος απο το PUNISHER στο PS2.

Στην πιστα που ειναι σε μια στρατιωτικη βαση

ωπου ο Ρωσος κοβει βολτες σε κατι μπαλκονια

που βρισκονται στο πανω διαζωμα

και σου πεταει βαρελια.

Καταφερνα

και του κατεβαζα την ενεργεια στο μισο

μονο οσο ηταν στο πανω διαζωμα...

οταν κατεβαινε στο ιδιο επιπεδο με

μενα...με εκανε σοσπαστο στο ξυλο!!! :rant:

Με παιδευε 1,5 χρονο ο μπαγασας,μεχρι

και οδηγο στρατηγικης αναγκαστηκα να

επιστρατευσω για να τον ξεπαστρεψω!

Η λυση βρεθηκε εντελως τυχαια και..πηρα

το αιμα μου πισω. :diablotin:

Ξαναπαιξα την συγκεκριμενη

πιστα καμια 30αρια φορες σερι μονο και μονο

για να τον δω να ψοφαει!!!! :headbang:

My name is Frank Castle and I'm...THE PUNISHER!!! :armed:
 
θανος είπε:
ο τελευταιος κακος στο teenage mutant ninja turtles back to the sewers στο gameboy ηταν φτιαγμενος απο πετρα και ηταν πανω σε κατι ραγες ηταν πανδυσκολο να τον νικησεις ακομα και στο easy
Φιλε θανο η μπερδευομαι εγω η εσυ :D γιατι ο τελικος αρχηγος στο teenage mutant ninja turtle back to the sewers για το gameboy ηταν ο Κrang που χοροπηδουσε να σε χτυπηση καθως επεφτε με την κλωτσια του και το κολπο ηταν οτι πριν πεσει πηδας και τον χτυπας.
 
Πίσω
Μπλουζα