Ποιο παιχνίδι (σύγχρονο) παίζετε αυτό το διάστημα;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.305
Αντιδράσεις
5.794
Ιδιο με το προηγουμενο θεμα που ανοιξα αλλα εδω μιλαμε μονο για συγχρονα παιχνιδια που παιζουμε αυτο το διαστημα.

Εγω παιζω τα παρακατω.

Στο switch παιζω το Guacamelee 2 και μιλαμε την εχω καταβρει.Απολαυσα παρα πολυ το πρωτο παιχνιδι που το ειχα παιξει στο pc αλλα το δευτερο και καλητερο ειναι αλλα και η φορητη φυση της κονσολας ειναι ολα τα λεφτα γιατι μπορω να παιζω το παιχνιδι οπου γουσταρω και ειναι μεγαλο συν αυτο.

Στο ps4 παιζω το Resident evil 2 οπου τα λογια ειναι περιτα δεν χρειαζεται να γραψω κατι παραπανω.

Στο PC παιζω το Devil may cry 5 το οποιο ειναι αρκετα διασκεδαστικο και μεχρι στιγμης μπορω να πω πως μαρεσει και παιζω ευχαριστα.
 
Έχω πιάσει τα Resident Evil τα οποία δεν τα λες και τόσο μοντέρνα απλά εγώ τα τρέχω στις μοντέρνες κονσόλες. Το 4 για πολλοστή φορά και το 1 Remaster στ XBOX. Επίσης παίζω το Descenders στο ΧΒΟΧ. Ωραίο παιχνίδι με κατάβαση ποδηλάτων.
 
Παρά πολλά ανοιχτά μέτωπα. 

Στο pc titan quest, grim dawn, pillars of eternity, medieval 2 total war το οποίο πάντα βρίσκεται στο pc από τότε που βγήκε και παίζω που και που, shadowrun dragonfall directors cut, bioshock... 

Στο κινητό moonshades, baldurs gate, eternium, shantae and the pirates curse, mini dayz, don't starve κλπ. 

Έχω παιχνίδια να παίζω 3 χρόνια μόνο ο χρόνος είναι σχετικά λίγος. Άμα γράψω τι έχω στην σειρά δεν φτάνει μια σελίδα. 
 
Παρά πολλά ανοιχτά μέτωπα. 

Στο pc titan quest, grim dawn, pillars of eternity, medieval 2 total war το οποίο πάντα βρίσκεται στο pc από τότε που βγήκε και παίζω που και που, shadowrun dragonfall directors cut, bioshock... 

Στο κινητό moonshades, baldurs gate, eternium, shantae and the pirates curse, mini dayz, don't starve κλπ. 

Έχω παιχνίδια να παίζω 3 χρόνια μόνο ο χρόνος είναι σχετικά λίγος. Άμα γράψω τι έχω στην σειρά δεν φτάνει μια σελίδα. 
Πωωωω ρε φιλε Eternium τι με θυμισες τωρα.Ειχα τετοια τρελα με αυτο το παιχνιδι που δεν αφηνα το κινητο απο τα χερια και μετα οταν σοβαρεψε το πραμα η μονη λυση ηταν android emulator στο pc γιατι απο το κινητο δεν μπορουσε να γινει σωστη δουλεια.Μιλαμε για τρελο farming σε gemstones χαχαχαχαχαχαχα.Μαγο ειχα full level με ολοκληρωμενο apprentice set,integralas mantle cape,απο οπλο deidres resolve και ασπιδα rylockles deflector η καποιες φορες το necronomicon ετσι για την φαση με τους σκελετους γιατι κατα τα αλλα δεν αξιζει σε σχεση με της ασπιδες.Eιχα κανει τα παντα,ειχα απο jewlery οτι ακριβως ηθελα οπως και attributes και ειχα φτασει και περασει το Trial 120 και ημουνα στο 121 αλλα πραγματικα ειχε σκυλοβαρεθει καθε μερα τα ιδια και τα ιδια δεν υπηρχε τιποτα νεοτερο Ουτε ειχαν καποιο update στα σκαρια ωστε να δωσουν νεα πνοη στο παιχνιδι οποτε καποια στιγμη ασχοληθηκα με αλλο παιχνιδι και το παρατησα.Ειχα ομως εναν φιλο που επαιζε και αυτος ειχε εναν ρημαδοχαρακτηρα της κακιας ωρας και του εδωσα τον δεικο μου να παιζει σκεπτομενος κιολας και το συμφερον μου γιατι ειπα θα φαρμαρει που θα φαρμαρει αυτος αν καποια στιγμη κανουν κανα καλο update και προσθεσουν περιεχομενο και τον ξαναπαραω πισω δε θα ηταν παρατημενος για μηνες ο παικτης.Ο καθυστερημενος αυτος ομως δεν φτανει που επαιζε με χαρακτηρα απο τους κορυφαιους στο παιχνιδι αλλα ο κομπλεξικος με μια βρωμοεφαρμογη απο το κινητο του χακαρε τον παικτη στατιστικα χρυσο κλπ χωρις να με πει απολυτως τιποτα με αποτελεσμα οταν καποια στιγμη μπηκα να παιξω ετσι να το θυμηθω λιγο ειδα προς εκπληξη μου τον χρυσο κλπ και με τρομο διαπιστωσα αυτο που ηταν αναμενομενο πως δεν υπηρχα στο leaderbord το οποιο ειναι και η τιμωρια του καθε hacker και μπραβο τους πραγματικα γιατι υπαρχουν παιχνιδια που hackers ζουν και βασιλευουν χωρις κυρωσεις.Ε απο εκεινη την στιγμη τον σουταρα απο φιλο εσβησα το παιχνιδι απο κινητο και emulator και σημερα που μιλαμε δεν θυμαμαι ουτε τους κωδικους μου χαχαχαχα.Δεν ξερω αν σημερα που μιλαμε εχουν προσθεσει και αλλο περιεχομενο στο παιχνιδι αλλα τοτε που το παρατησα πραγματικα δεν παλευοταν αλλο το ειχα σιχαθει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω φίλε έπαθες ζημιά σου χάλασε τον παίκτη ο κατσαπλιας. Λογικά θα μπορείς να ξαναπάρεις κωδικούς κλπ αλλά πρέπει να παίξεις από την αρχή. Αν δεν έχεις φάει κανένα μόνιμο μπαν. Από ότι ξέρω το 2017 βάλανε άλλο ένα κόσμο και έχει συχνά updates δηλαδή το τελευταίο είναι Μάιος 2019 (bug fixes). 
 
Ασε ασε μιλαμε μολις το ειδα δεν μπορεις να φανταστεις καν ποσο τα πηρα στο κρανιο.Οχι δεν ειναι μονιμο το ban φυσικα και μπορω να ξαναπαιξω αλλα με νεο παικτη και απο την αρχη φυσικα αλλα δεν την παλευω να φτιαξω τον παικτη που ειχα μιλαμε μηνες παιδευομουνα με πολλες ωρες παιχνιδιου καθε μερα.Παντως τωρα που με το θυμησες και ενω εχω 3 mmorpgs που παιζω ψηνομαι πολυ ασχημα να κανω εναν μαγο ετσι για την φαση στο Eternium να ασχολουμαι λιγο.Εσυ φιλος παιζεις πολυ καιρο;τι παικτη εχεις τι κλαση;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω ένα bounty hunter χαμηλό level όχι κάτι ιδιαίτερο. Τώρα λίγο καιρό ξεκίνησα αν και το είχα αρκετό καιρό μέσα αφού όπως είπα εχω ατελείωτη λίστα με παιχνίδια που πρέπει να παιξω. Το βρήκα ψάχνοντας για κανένα καλό Diablo για κινητό και όντως είναι εξαιρετικό παιχνίδι για τέτοιες συσκευές. Κι εγώ θα ασχοληθώ περισσότερο τώρα μαζί του να δω τι ψάρια πιάνει. Γραφικά και ήχο πάντως έχει πολύ καλά, επιπέδου torchlight  1 σχεδόν. Και το gameplay φαίνεται παρα πολυ καλό, ειναι μάνα για κινητό αυτό το παιχνίδι. 
 
Kαι γω τελικα αφου με το θημησες δεν την παλεψα και υπεκυψα στον πειρασμο και εκανα εναν νεο χαρακτηρα μαγο και παλι :p :p :p

Το μονο κακο της υποθεσης ειναι πως στο κινητο που εχω εδω και χρονια ενα Iphone 6 το επαιζα μια χαρα καποτε ενω τωρα οπως ειδα εχουν βαλει στης προυποθεσης απο ios 9 και πανω ενω παλια ηταν απο 8 και πανω και γω εχω μεινει στην 8 λογο jailbreak και λογο του οτι δεν με ενοιαζε κατι απο νεοτερα Ios και τωρα δεν μπορω να το κανω εγκατασταση.Το εκανα ομως στο pc σε android emulatοr οποτε θα παιζω απο κει.
 
Καλυτερα κάνε backup και ενα update στο κινητό γιατί λογικά δεν θα μπορείς να βάλεις τίποτα απο εφαρμογές και ριξτο μέσα. Και σε android emulator αν έχει καλη απόδοση θα είναι μια χαρά και σε μεγάλη οθονη. Εγώ πάντως στο android παίζω όλα στο high στα 60 fps ακατεβατα οτι και να γίνεται στην οθόνη σε 1080p σε Sony Xperia XZ1.
 
Μα αυτο ειναι το θεμα δεν θελω να κανω update και να παω σε ios 12 γιατι θα με παει στην 12,4 που δεν υπαρχει jailbreak και δεν παλευεται χωρις jailbreak το iphone.Θα παιζω στο λαπτοπ και στο pc και βλεπουμε προς το παρον.Παντως επαιξα λιγο και οντως εβαλαν πραγματα πολυ ενδιαφεροντα οπως το σπιτι του παικτη με ολους του τυπαδες γυρω γυρω κλπ αυτα δεν υπηρχαν παλια οταν επαιζα.Ανυπομωνω να δω τι αλλο εχουν βαλει.
 
Παίζω τώρα 2 μέρες φουλ, παιχνιδαρα είναι αλλά είναι προς το easy μεριά. Μετά έχει και 2 πιο δύσκολα campaign που όμως πρέπει να βγάλεις πρώτα το εύκολο. Χαμός γίνεται με craft κλπ, σπας και όπλα που δεν τα θες σε υλικά και πολλά άλλα . Χρόνια έχω να το δω αυτό σε rpg. Θα ήθελα πιο μεγάλο challenge, γιατί το παιχνίδι είναι πολύ εύκολο μέχρι στιγμής. 
 
Ακομα δεν ειδες ουτε το ελαχιστο φιλος στης πιο μεγαλες δυσκολιες ειναι η ουσια,στα trials αλλα και στον εξοπλισμο στα θρυλικα κλπ που θελουν τρελο φαρμαρισμα για να βρεθουν και καλο παικτη φυσικα γιατι καλο εξοπλισμο μπορει να σε πεταξει κυριως απο το trial 80 και πανω.Υπαρχουν πολυ μεγαλες πιθανοτητες δηλαδη σε σχεση με χαμηλοτερα trials.
 
Έπιασα επιτέλους τον θρύλο που ακούει στο όνομα Red Dead Redemption στο PS3. Συγκεκριμένα την έκδοση Game of the Year που περιλαμβάνει και την Undead Nightmare έκδοση. Αν και ένα update που μου ζητάει δεν το δέχεται, κατα τα άλλα παίζει κανονικά. Ωραίο παιχνίδι φυσικά και στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να πάρω και το 2 για το ΧΒΟΧ One.
 
Ξαναξεκίνησα να παίζω Diablo 3 για να δώ τι καινούργιο έβαλαν στο patch 2.68 καθώς τη παρασκευή που μας πέρασε άρχισε η νέα season.Έχω σα χαρακτήρα wizard και χάρηκα μόλις είδα καινούργιο set για Hydra build.
Υ.Σ. Είμαι ο μόνος που του αρέσει αυτό το παιχνίδι της σειράς κόντρα σε όλους που τους αρέσουν τα παλιά;
 
Υ.Σ. Είμαι ο μόνος που του αρέσει αυτό το παιχνίδι της σειράς κόντρα σε όλους που τους αρέσουν τα παλιά;
Kαι μενα μαρεσει γιατι εχω τρελα με τετοιου ειδους παιχνιδια αλλα περα απο το demo που δοκιμασα παλαιοτερα ετσι για να δω πως ειναι ποτε δεν επαιξα το full παιχνιδι λογο του οτι τετοια παιχνιδια απαιτουν χρονο και στο σπιτι που μπορω να το παιξω σε καποια συγχρονη κονσολα η στο pc δεν μπορω γιατι καθομαι πολυ ελαχιστα.Στο μαγαζι που ειμαι ολη μερα σχεδον θα μπορουσα να παιξω ανετα αλλα το λαπτοπ που εχω δεν το σηκωνει το παιχνιδι.Αν καποια στιγμη παρω κανα συγχρονο λαπτοπ που θα το σηκωνει τοτε θα το παιξω οπωσδηποτε.
 
Kαι μενα μαρεσει γιατι εχω τρελα με τετοιου ειδους παιχνιδια αλλα περα απο το demo που δοκιμασα παλαιοτερα ετσι για να δω πως ειναι ποτε δεν επαιξα το full παιχνιδι λογο του οτι τετοια παιχνιδια απαιτουν χρονο και στο σπιτι που μπορω να το παιξω σε καποια συγχρονη κονσολα η στο pc δεν μπορω γιατι καθομαι πολυ ελαχιστα.Στο μαγαζι που ειμαι ολη μερα σχεδον θα μπορουσα να παιξω ανετα αλλα το λαπτοπ που εχω δεν το σηκωνει το παιχνιδι.Αν καποια στιγμη παρω κανα συγχρονο λαπτοπ που θα το σηκωνει τοτε θα το παιξω οπωσδηποτε.
Σε κάνα χρόνο θα βγεί το Diablo IV που θα μοιάζει με τα πρώτα παιχνίδια της σειράς.Ελπίζω να έχεις πάρει ως τότε καινούργιο laptop
 
Πίσω
Μπλουζα