Ποιoς θα μου δανείσει 20 χιλιάδες;

Μια διευκρίνηση. Τελωνείο δεν υπάρχει, γιατί στην περιγραφή του αντικειμένου λέει ότι βρίσκεται στην Γαλλία, δηλαδή μέσα στην ΕΕ, οποτέ νομίζω δεν υπάρχουν δασμοί. Γιατρέ δώσε μας τα φώτα στο θέμα. Είναι καλό που γίνεται η προσπάθεια, αλλά ποιος θα είναι τελικά ο ιδιοκτήτης του πακετού, ή πως αυτό θα μοιραστεί αν αργότερα υπάρξουν διαφωνίες; Βέβαια είναι απίστευτο πακέτο, και ίσως να συμφέρει να ταξιδέψει κάποιος στο Παρίσι να το πάρει, παρά να το στείλουν. Και γω σίγουρα το ήθελα για μένα, ειδικά αφού είναι όλα τα ιαπωνικά. Ωστόσο, δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνει. Πόσοι τελικά θα δεχτούν να συμμετάσχουν; Πάνω από 15 άτομα αποκλείεται να έχουν τη δυνατότητα ή να θέλουν.
 
Καλά σοβαρά το συζητάτε; 50 ευρώ; Από ποιόν; Από κάθε ενεργό μέλος;

Συγνώμη αλλά οι σκέψεις σας είναι στα όρια της ουτοπίας. Άντε να μαζευτούν το πολύ 20 άτομα που μετέχουμε στις συναντήσεις. Και πόσοι από τους 20 αυρούς έχουν αρρώστεια με το συγκεκριμένο θέμα;

Άντε και οι 20. Χρειάζόμαστε 13000 ευρώ. Ήτοι με έναν απλό υπολογισμό κάπου 650 ευρώ το άτομο ΑΝ, επαναλαμβάνω ΑΝ συνεισφέρουν όλοι. Ουτοπία. Εδώ εγώ με την τρέλλα που με βαράει θα έδινα κάποιο ποσό ΜΟΝΟ για αντίστοιχο Hardware. Σε καμία περίπτωση 650 ευρώ και μάλιστα για software που κανένα ενδιαφέρον δεν θα είχε για μένα.

Κύριοι μπορεί να γίνομαι σπαστικός σε απίστευτο βαθμό αυτή τη στιγμή αλλά καμιά φορά η αλήθεια τζούζει και μου αρέσει να λέω τα πράγματα με το όνομά τους.
 
Ξε-σηκωνω το θεμα για μια ειδηση πανω στο θεμα. Ολοκληρη η συλλογη του Adol, καθως και φυσικα ολα τα παιχνιδια του Dreamcast, αγορασθηκαν απο μουσειο των ΗΠΑ, και πλεον ειναι περηφανα εκθεματα του.

Μπορειτε να δειτε περισσοτερες πληροφοριες καθως και βιντεο εδω:

http://www.wired.com/gamelife/2013/10/strong-museum-video-games/?cid=co12855674

και φυσικα, στην ιδια την σελιδα του μουσειου εδω:

http://www.icheg.org/collections
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ώραιος Getta Robo, σ 'ευχαριστούμε για τα links! Απίστευτο μουσείο!
 
να κάνω μια χαζή ερώτηση: Τι ακριβώς περιγράφεται στο αρχικό λινκ;
 
Έλα ντε?!......

Όταν με το καλό μπει ο Mαντόγκης, θα μας πει, για να το βάλουμε και στο αρχικό ποστ! :)
 
gademosauros είπε:
να κάνω μια χαζή ερώτηση: Τι ακριβώς περιγράφεται στο αρχικό λινκ;

Bασει του αριθμου της δημοπρασιας και με την βοηθεια του γουγλη ηταν η πληρης συλλογη sealed παιχνιδιων για dreamcast!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας βάλουμε ένα google screenshot! Από το ολότελα!.... :)

Θενκ γιου, Μr. Resurrector! :flower:
 
Γιου αρ γουελκομ,χριστουγιεννιατικε λινουξ πιγκουινε!! :D
 
Dartacan είπε:
Μια μικρή βοήθεια, γιατί δεν το βλέπω... Σε ποιο ποστ του Getta αναφέρεσαι? :)
 
Dartacan είπε:

(τα μάτια μου πετάχτηκαν σαν ελατήρια) Τοϊοϊοϊοϊοϊοϊοϊοϊοϊνγκ!!!
 
Kambia είπε:


D@redevil είπε:
Το σκέφτηκα, αλλά σε αυτό το ποστ του Getta όλα τα links δουλεύουν! Εξού και η απορία!
Είπα απλά να φέρω το λινκ του ebay στον αφρό για μεγαλύτερη αμεσότητα. :)
 
Dartacan είπε:
Είπα απλά να φέρω το λινκ του ebay στον αφρό για μεγαλύτερη αμεσότητα. :)
Α, οκ! :D Δεν χάσαμε τίποτα δηλαδή! :D

Μια φοβία την έχω με τα "χαμένα" κομμάτια! :D
 
Πίσω
Μπλουζα