Πολύ αργά για δάκρυα (1968)

Πρέπει να είναι ο χειρότερος ρόλος της Νόρας στη Φίνος...πραγματικά άνευ ουσίας...Αυτό θα εννοούσε όταν έλεγε πως έπαιζε σε ότι της έλεγαν...

Η ταινία σεναριακά πολύ μέτρια.
 
Η ταινία δεν ξέρω αν είναι σεναριακά μέτρια, αλλά ο Καρράς είναι θεός... :D Συμφωνώ με το ρόλο της Βαλσάμη. Αν και γενικά, μου αρέσει πάρα πολύ. Απλά εδώ είναι μια διακοσμητική παρουσία. Φυσικά έχω την ταινία σε DVD παρόλο που το ζευγάρι Φούντας-Χρονόπουλου δεν με συγκινεί και πολύ. Σε αυτό το σημείο, θα πρέπει να πω ότι χρωστάω ένα μεγάλο "ευχαριστώ" στον αδελφό μου, ο οποίος δεν βλέπει ποτέ ελληνικές ταινίες. Εκτός από τον Βέγγο και κάποιες πολύ καλές κωμωδίες, όλες οι άλλες δεν του αρέσουν. Με τίποτα. Παρόλα αυτά, δεν ξέρω τι στο καλό τον έπιασε και επειδή αγόραζε το περιοδικό που διένειμε τα DVD, έκατσε και μάζεψε όλες τις ταινίες της ΦΙΝΟΣ ΦΙΛΜ!!!!!!!!!!!!! Έτσι έχω σχεδόν όλες τις ταινίες εγώ, όταν εκείνη την εποχή δεν ήξερα καν ότι τις μοιράζει το συγκεκριμένο περιοδικό. Όταν μου είπε ότι τις μάζεψε δεν το πίστευα. Πραγματικά άξιζε τον κόπο. Διότι είναι εξαιρετικά καλές κόπιες, σε αντίθεση με κάποια άλλα DVD που οι κόπιες είναι απαίσιες.
 
Γειά σας.  Γνωρίζει κάποιος το όνομα της ηθοποιού που "παίζει" την Χρονοπούλου σε μικρή ηλικία ?  Εμφανίζεται περίπου στο πέμπτο λεπτό του έργου.  Δεν θυμάμαι να την έχω ξαναδεί.
 
Γειά σας.  Γνωρίζει κάποιος το όνομα της ηθοποιού που "παίζει" την Χρονοπούλου σε μικρή ηλικία ?  Εμφανίζεται περίπου στο πέμπτο λεπτό του έργου.  Δεν θυμάμαι να την έχω ξαναδεί.
Μαλλον ουτε κι αυτη ξαναειδε τον εαυτο της πουθενα αλλου.
 
Γειά σας.  Γνωρίζει κάποιος το όνομα της ηθοποιού που "παίζει" την Χρονοπούλου σε μικρή ηλικία ?  Εμφανίζεται περίπου στο πέμπτο λεπτό του έργου.  Δεν θυμάμαι να την έχω ξαναδεί.

Ευχαριστώ Bambinella.
 
Πίσω
Μπλουζα