giorgos

Banned
Joined
20 Ιουλ 2006
Μηνύματα
233
Αντιδράσεις
12
Πωπω παιδια, πολυ με τρομαζε αυτη η γρια μαγισσα, η μανα του Μπρουτο.

Θυμαμαι,ηταν σε 2 μοντελα, το 2ο ηταν αποκρουστικο.Ηταν στη μεσαια ιστορια και μερικες απ αυτες μου φερναν αυπνια απ τη τρομαρα...
 
Εγω παλι θυμαμαι οτι οταν διαβαζα ιστοριες του ΠΟΛΝΤΟ μου ανοιγε η ορεξη :D πολυ χαρμπουγκερ αυτος ο ανθρωπος παλι καλα που δεν παθαινα το ιδιο με τον ΠΑΠΟΥ χικ χικ. ΓΚΡΙΤΣΙΝΟ rules δεν πιστευω να μην θυμαστε τον γιγαντα.
 
Θεϊκή ήταν η συνάντηση του Ρεβυθούλη με τον Γκρισίνο στο νησί του! Απύθμενη διαφορά ύψους.

Αυτό με τα χάμπουγκερς του Πόλντο το πάθαινα κι εγώ :D (γι' αυτό όταν άνοιξαν τα Goodies έβγαλα το άχτι μου)
 
Νομιζω πως ο πλουτο και ο πατερας του ποπαυ συνεβαλαν

στην καταστροφη της νεολεας!!Οποτε διαβαζα ποπαυ \ πλουτο

γινομουν κιλιοδουλος στο φαι ενω στις ιστοριες του παπου επινα

ατελειωτα ποτηρια κοκα κολλα!!!!Ακομα ετσι ειμαι κλαψ!!!
 
Για να μην αναρωτιεστε αν το πηρε το κοριτσι ιδου το εξωφυλλο και ελπιζω να μην σας χαλασα καμμια παιδικη αναμνηση:biglaugh:

[edit] dead imageshack photo [edit]

Υ.Σ Μου ηρθε μια αναλαμπη με μια φυλη απο νανους που σκαρωναν κολπα εναντιον του ναυτη μινκς νομιζω τους λεγανε και ειχανε και βασιλια με κορωνα. :confused:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
giorgos είπε:
Πωπω παιδια, πολυ με τρομαζε αυτη η γρια μαγισσα, η μανα του Μπρουτο.Θυμαμαι,ηταν σε 2 μοντελα, το 2ο ηταν αποκρουστικο.Ηταν στη μεσαια ιστορια και μερικες απ αυτες μου φερναν αυπνια απ τη τρομαρα...
αθώο μου παιδί....

:rock:
 
Mεγάλη τρέλα με τα ποπάυ παιδιά!!!

Μου έχει λείψει πολύ και ο Πόλντο με τα burger του...
 
Και ο παππούς με το κρασί του...εξαιτίας του άρχισα να πίνω coca......cola εννοώ!!!! :D
 
akmakas είπε:
Νομιζω πως ο πλουτο και ο πατερας του ποπαυ συνεβαλανστην καταστροφη της νεολεας!!Οποτε διαβαζα ποπαυ \ πλουτο

γινομουν κιλιοδουλος στο φαι ενω στις ιστοριες του παπου επινα

ατελειωτα ποτηρια κοκα κολλα!!!!Ακομα ετσι ειμαι κλαψ!!!
Όλο χάμπουργκερ και κοκακόλες μου είστε.. γιατί δεν άνοιγε η όρεξη για το σπανακόρυζο της μαμάς ύστερα από τόσο σπανάκι που καταβρόχθιζε ο Ποπάυ; :nono: (πλούτο; θα εννοείς Πόλντο φαντάζομαι)

Μου άρεσαν ιδιαιτέρως οι ιστορίες με τα Μινκς. Ζούσαν σʼ ένα μακρινό νησί κι ήταν ανεξήγητοι εχθροί του Ποπάυ και εξωφρενικά πανομοιότυπα μεταξύ τους. ( χμμ.. κάποια ταύτιση με τους κακούς κομουνιστές κινέζους; )

Δημήτρης :user:
 
Σπανακι μπλιαχ.:eek:

"Γκριτσινο" ,"Μινκς" ,"Ρεβυθουλης", "Παπους" οι κορυφαιες καρικατουρες.
 
Εν τω μεταξύ, υπάρχουν τέυχη Ποπάυ ακόμα στα περίπτερα!

Αλήθεια, ο Ποπάυ πότε σταμάτησε να εκδίδει νέα τεύχη; Κάπου στο 1990-1991 έτσι;
 
Ναι καπου εκει ,ξεκινησε το 1973 με πανω απο 1000 τευχη.
 
Arielis είπε:
Εν τω μεταξύ, υπάρχουν τέυχη Ποπάυ ακόμα στα περίπτερα!Αλήθεια, ο Ποπάυ πότε σταμάτησε να εκδίδει νέα τεύχη; Κάπου στο 1990-1991 έτσι;
ναι.. και μερικά γράφουν επάνω "Επανέκδοση" ή κάτι τέτοιο..
 
"Ποπαυ"

Ποπαυ ενα ονομα μια ιστορια ,το περιοδικο με το μπρατσωμενο σπανακοφαγο ναυτακι πρωτοκυκλοφορησε το 1973 και εφτασε να συμπληρωσει πανω απο 1000 τευχη στην ιδιαν εκδοση.

Αντιπαλο δεος του "Μικυ Μαους" κοντραριζονταν στα ισα με αυτο σε φημη και πωλησεις.

Για λογους εξοικονομησης χρηματων το περιοδικο οπως και ολα τα αντιστοιχα εκεινης της εποχης ειχαμε εναλλαγη 2 σελιδων ασπρομαυρων και 2 σελιδων εγχρωμων.

Παραλληλα με τα τευχη του "Ποπαυ" ,κυκλοφορουσαν και αδελφες εκδοσεις οπως τα "Μικρα κλασσικα Ποπαυ" τα οποια περιειχαν 3 τευχη απο τα εβδομαδιαια, επισης ειχαμε και τον μηνιαιο "Μεγαλο Ποπαϋ" σε μεγαλο μεγεθος.

[edit] dead photo [edit]

Ηρωες του περιοδικου εκτος απο τον σουπερ σταρ Ποπαυ ειχαμε:

Την ψιλολιγνη "Olive Oil" φιλεναδα του ναυτη (ελληνιστι Ελαιολαδο ;D)

Τον μικροσκοπικο ανιψιο ονοματι "Ρεβυθουλη"

Τον "Παπου" πατριαρχη της οικογενειας μονιμως διψασμενο για κρασι (οταν το διαβαζα διψαγα και εγω)

Τον "Πολντο" ευτραφη νεο μονιμως πεινασμενο με αδυναμια στα μπεργκερς (αντιστοιχα πειναγα)

Τον αγαπημενο μου "Γιγαντα Γκριτσινο" πραγματικο τεραστιος σε μεγεθος το οποιο του δημιουργησε συνεχως προβληματα, ο οποιος διαμενε σε ενα νησι (θρυλικη ηταν η συναντηση του με τον Ρεβυθουλη στο νησι)

Απο εχθρους ειχαμε

Τον "Bully" oνοματι "Μπρουτο" με συνεργο στις περισσοτερες ιστοριες την μητερα του "Γρια μαγισσα"

Μια φυλη νανων ονοματι "Μινγκς" με αρχηγο εναν βασιλια με κορωνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
help

[edit] Greeklish τα οποια απαγορευονται απο τον κανονισμο! [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλως ηρθες και καλως μας βρηκες. :)

Παρακαλω να μας διαφωτισεις για το ειδος του διαγωνισμου καθοτι η ερωτηση μου ακουγεται ολιγον αστεια.

Παρολα αυτα με τσιγκλισε εξου και η απαντηση.

Λειπουν κανα 2 ,αν με πεισεις για την εγκυροτητα του διαγωνισμου θα πιεστω λιγο παραπανω και θα τους βρω. :D

1)Ποπαυ


2)Ρεβυθουλης



3)Γκριτσινο



4)Ολιβ



5)Μπρουτο



6)Γρια μαγισσα



7)Παππους



8)Πολντο


Παρακληση να γραφεις στα Ελληνικα. :)
 
9) Μίνγκς (αυτοί είναι πάνω από 10:rolleyes:)

Αντε άλλος ένας έμεινε
 
Να και ο άλλος ένας!

Eugene the Jeep

Γνωρίζει κανείς πώς αποδόθηκε το όνομά του, στην ελληνική έκδοση; (γιατί εγώ δεν...)
 
Ολη τη μέρα χθές προσπαθούσα να θυμηθώ πως λέγανε το "σκύλο". Θυμόμουν την εικόνα καθαρά, αλλά είχα κολλήσει στο όνομα

Τζίπ (σκέτο) μου φαίνεται οτι το λέγανε
 
Ρε παιδια ψαχνω και γω να τα βρω ολα αυτα απεγνωσμενα... εχω βρει εναν που πουλαει 500 τευχη 150 ευρω. αξιζει?

http://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=2285895

Καμια ιστοσελιδα δεν υπαρχει να κατεβασουμε μπολικα? Πλακα πλακα αν τα ειχα αυτα τα 500 τευχη εγω δεν 8α τα πουλαγα. αυτα ειναι ανεκτιμιτης αξιας. σιγουρα ομως θα τα σκανναρα ολα και θα τα εβγαζα στο ιντερνετ. Υπαρχουν τελικα πολλοι φαν του ειδους και νομιζα οτι ειμαι ο μοναδικος :) Για οσους μενουν θεσσαλονικη στον σταθμο του ΟΣΕ στο ψιλικατζιδικο εχει μερικα τευχη βεβαια ο τυπος ειναι φαρμακειο!! 2,70 το τευχος!!!
 
Πίσω
Μπλουζα