Ποτέ σε έγχρωμη

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
Υπάρχουν κάποιοι πρωταγωνιστές οι οποίοι να μην εμφανίστηκαν ποτέ σε κάποια έγχρωμη ταινία, παρά μόνο σε ασπρόμαυρες?
 
Βασίλης Λογοθετίδης, Σμαρούλα Γιούλη, Ορέστης Μακρής
 
Η Κατίνα Παξινού στην μοναδική της ελληνική ταινία ήταν σε ασπρόμαυρο φιλμ και μιας και είναι το κουίζ "του Ελληνικού Κινηματογράφου"....
 
ο αγαπημένος μου Φραγκίσκος Μανέλλης δεν έπαιξε ποτέ!

Όσον αφορά τον Φωτόπουλο, έχει παίξει και μάλιστα στα 80's. Επίσης πρόλαβε και την εγχρωμη τηλεόραση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Γιώργος Καμπανέλλης

Η Αντιγόνη Βαλάκου

και πηγαίνοντας στους δευτεραγωνιστές η Λέλα Πατρικίου, η Χριστίνα Καλογερίκου (πρωταγωνίστρια αλλά στο θέατρο, στον κινηματογράφο έπαιξε μόνο στη Στέλλα και στο Αμαξάκι)

@sunset89 η Παξινού έπαιξε σε έγχρωμη, στο "Νησί της Αφροδίτης" (ως Κυπρία μάνα σε εκπληκτική αντίστιξη με την Αγγλίδα Ζωρζ Σαρή)
 
retrofan είπε:
@sunset89 η Παξινού έπαιξε σε έγχρωμη, στο "Νησί της Αφροδίτης" (ως Κυπρία μάνα σε εκπληκτική αντίστιξη με την Αγγλίδα Ζωρζ Σαρή)
Πάντα είχα την εντύπωση ότι το "νησί της Αφροδίτης" ήταν ασπρόμαυρο εξού και η επισήμανση. Μάλλον φταίνε τα σχεδόν ξεθωριασμένα χρώματα. Τεσπα.
 
Γεωργία Βασιλειάδου
 
Αυτή την απορία με το ποτε σε έγχρωμες την είχα και εγώ! Πολύ ενδιαφέρον, η Ίλια Λιβυκου έχει παίξει σε έγχρωμο?
 
Ο Αυλωνίτης ήταν στο "Μικροί και μεγάλοι εν δράση" και η Ίλυα Λυβικού στους "Εραστες του ονείρου"
 
νομιζω ο χρηστος ευθυμιου αν θυμαμαι καλα δεν εχει παιξει σε εγχρωμη ταινια
 
@mariaδεgrecia

 


Ναι, η Ι. Λυβικού έχει παίξει σε έγχρωμη.

-
 
Η Έλλη Λαμπέτη, Ο Δημήτρης Χορν, ο Γιώργος Παππάς , Ορέστης Μακρής, Γεωργια Βασιλειάδου.
 
Ταυγέτη, αν δεν κάνω λάθος...
 
Η Ταϋγέτη έχει παίξει σε αρκετες εγχρωμες όπως πχ Ο ΦΑΛΑΚΡΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ
 
Η Αννα Συνοδινου και ισως η Αφροδιτη Γρηγοριαδου...
 
Η Μελίνα Μερκούρη (??)
 
O Χορν δεν νομίζω να έπαιξε σε έγχρωμη...

Ωπ! μετα είδα το μήνυμα του spyrosd...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα