Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

Tο ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το παράθυρο της αναδυόμενης προεπισκοπης όπως ακριβώς τα γράφει παραπάνω και ο/η @retrobabyboy. :(

Δεν επηρεάζεται όλο το site από το συγκεκριμένο bug.

Παρόλο που πρόκειται για ένα θέμα που δεν χρίζει άμεσης επίλυσης ορισμένοι χρήστες ίσως το βρουν ιδιαίτερα εκνευριστικό.
 
Tο ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το παράθυρο της αναδυόμενης προεπισκοπης όπως ακριβώς τα γράφει παραπάνω και ο/η @retrobabyboy. :(
Σε windows? Ανέβασε κανένα screenshot please να καταλάβω τι ακριβώς βλέπεις και που.
 
Σε windows? Ανέβασε κανένα screenshot please να καταλάβω τι ακριβώς βλέπεις και που.

Όπως αναφέρει και παραπάνω ο @retrobabyboy δεν συμβαίνει πάντα σε όλα τα ποστ που κάνω. Σήμερα ας πούμε συνέβη στο ποστ που έκανα εδώ. Δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα να κάνω screenshot. Αργότερα προσπάθησα στο ίδιο θέμα να κάνω ένα ποστ μήπως μου ξαναβγάλει την προεπισκόπηση μηνύματος αλλά προς έκπληξη μου έκανε κανονικά το ποστ μου (το οποίο και διέγραψα αμέσως καθώς ήταν τέστ ποστ για να δώ αν θα μου βγάλει πάλι τα ίδιο πράγμα).

Απο ότι παρατήρησα δεν συμβαίνει σε όλα τα θέματα και σε όλα τα ποστς ακόμα και αν ποσταρεις ξανά στο ίδιο θέμα που συνέβη η προεπισκόπηση! Μπορεί να ποσταρεις ξανά και να μην βγει τίποτα.

Όταν μου το ξαναβγάλει θα στείλω αμέσως screenshot.
 
To βρήκα το issue. Eίναι αυτό εδώ:


Νομίζω κατάλαβα τι φταίει. Θα το δω το απόγευμα.
 
Αυτο:

Προβολή συνημμένου 285649

Μολις πατησεις post reply, ενω εχει ηδη κανει το post, ανοιγει και αυτο το παραθυρο, οποτε ειναι πολυ ευκολο να γινει double post.
Και άλλα sites που χρησιμοποιούν τη τελευταία έκδοση του Xenforo αντιμετώπιζαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Οι διαχειριστές τους κατάφεραν να εντοπίσουν τη πηγή του bug και να το διορθώσουν.
 
Πίσω
Μπλουζα