Προβλήματα / δυσλειτουργίες νέου φόρουμ.

επίσης δε δουλεύει η λειτουργία "αναζήτηση" , μου βγάζει το θέμα που αναζητώ αλλά μόλις πατήσω πάνω του δε μου το ανοίγει , μου κατεβάζει ένα αρχείο στον υπολογιστή...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
επίσης δε δουλεύει η λειτουργία "αναζήτηση" , μου βγάζει το θέμα που αναζητώ αλλά μόλις πατήσω πάνω του δε μου το ανοίγει , μου κατεβάζει ένα αρχείο στον υπολογιστή...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Υπάρχει επίσης πρόβλημα με τη ανάρτηση των posts που περιέχουν συνημμένα πολυμέσα.
 
επίσης δε δουλεύει η λειτουργία "αναζήτηση" , μου βγάζει το θέμα που αναζητώ αλλά μόλις πατήσω πάνω του δε μου το ανοίγει , μου κατεβάζει ένα αρχείο στον υπολογιστή...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kι εγω εχω παρεμφερες προβλημα. Η Αναζητηση λειτουργει κανονικα, αλλα δεν με αφηνει να μπω καθολου επανω αριστερα στην Αρχικη και στο Φορουμ. Μολις τα παταω μου κατεβαζει κι εμενα αρχειο στον υπολογιστη (εναν λευκο φακελλο που ειναι παντα 377 bytes) με αποτελεσμα να εχει γεμισει ο καδος ανακυκλωσης ολο κενους φακελλους απο τις τοσες προσπαθειες. :eek:
 
Σε Chrome που δοκιμάζω δεν παρουσιάζει τέτοια θέματα όπου έχω προσπαθήσει, ούτε στην Αναζήτηση ούτε πουθενά.
Δοκιμάστε αν σας ανοίγει κανονικά από άλλο browser που έχετε να μπείτε καιρό ή καθόλου (π.χ. Edge, Firefox).
Αν εκεί παίζει κανονικά, σημαίνει ότι πρέπει να καθαρίσετε τα προσωρινά αρχεία από τον κύριο browser (φυλλομετρητή) που χρησιμοποείτε, τα cookies κλπ για να δει σωστά τα καινούργια. Επίσης δοκιμάστε να πατήσετε ταυτόχρονα CTRL+F5 2-3 φορές στη σελίδα που έχει θέμα.

Update: Επειδή αυτό το θέμα με το αρχείο μου το έβγαζε στα μενού του διαχειριστή, δοκίμασα από Chrome άλλου υπολογιστή και εκεί λειτουργεί κανονικά, πράγμα που σημαίνει ότι θέλουν όντως καθάρισμα τα αρχεία του browser στο μηχάνημα που παρουσιάζει το θέμα.
 
Σε firefox 130.0.1 σε windows 10, εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

Δεν ειμαι ομως σιγουρος τι εννοει ο @retrobabyboy οταν λεει συνημμένα πολυμέσα... πριν λιγο ειχα βαλει μια εικονα jpg απο album σε ενα post χωρις προβλημα.
 
Σε firefox 130.0.1 σε windows 10, εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

Δεν ειμαι ομως σιγουρος τι εννοει ο @retrobabyboy οταν λεει συνημμένα πολυμέσα... πριν λιγο ειχα βαλει μια εικονα jpg απο album σε ενα post χωρις προβλημα.
Σε ορισμένα subforums όταν πας να δημοσιεύσεις ένα post σου βγάζει ένα παράθυρο προεπισκόπησης αντί να εμφανίζει τη δημοσιευμένη ανάρτηση. Έτσι σου δίνεται εσφαλμένα η εντύπωση πως το thread δε δημοσιεύτηκε άμεσα με αποτέλεσμα ν' αναγκαστείς να ξανακάνεις repost.

Λόγω αυτού του bug αφαίρεσα ένα διπλότυπο που αναρτήθηκε κατά λάθος.
 
@retrobabyboy όπου έχω μπει, όλα φυσιολογικά λειτουργούν.

@Lord Vek όπως έγραψα νωρίτερα σήμερα στην Ανακοίνωση της αναβάθμισης, διεγράφη το Dark Theme, λόγω ασυμβατότητας με την νέα έκδοση.
Το XenForo 2.3.3 υποστηρίζει εγγενώς εναλλαγή Dark Mode, το οποίο θα ενεργοποιηθεί σε μερικές μέρες.
 
@retrobabyboy όπου έχω μπει, όλα φυσιολογικά λειτουργούν.
Δεν ισχύει όμως το ίδιο για ορισμένους χρήστες.

Το πρόβλημα της προεπισκόπησης υφίσταται σε ορισμένα subforums όπως οι τηλεοπτικές διαφημίσεις.

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τη τελευταία έκδοση του Chrome σε περιβάλλον macOS Sequoia.
 
To δοκίμασα κι εκεί μέσα, αλλά δε μου βγάζει κάτι περίεργο. Τι να σου πω...
 
Κάποια στιγμή χτες λειτουργησε το φόρουμ, έγραψα ενα μηνυμα. Σήμερα το φορουμ δεν λειτουργούσε για καποιες ωρες ενώ οταν επανήλθε η λειτουργία του διαπίστωσα οτι το χθεσινό μηνυμα που είχα αφήσει, είχε διαγραφεί...
 
Σε Chrome που δοκιμάζω δεν παρουσιάζει τέτοια θέματα όπου έχω προσπαθήσει, ούτε στην Αναζήτηση ούτε πουθενά.
Δοκιμάστε αν σας ανοίγει κανονικά από άλλο browser που έχετε να μπείτε καιρό ή καθόλου (π.χ. Edge, Firefox).
Αν εκεί παίζει κανονικά, σημαίνει ότι πρέπει να καθαρίσετε τα προσωρινά αρχεία από τον κύριο browser (φυλλομετρητή) που χρησιμοποείτε, τα cookies κλπ για να δει σωστά τα καινούργια. Επίσης δοκιμάστε να πατήσετε ταυτόχρονα CTRL+F5 2-3 φορές στη σελίδα που έχει θέμα.

Update: Επειδή αυτό το θέμα με το αρχείο μου το έβγαζε στα μενού του διαχειριστή, δοκίμασα από Chrome άλλου υπολογιστή και εκεί λειτουργεί κανονικά, πράγμα που σημαίνει ότι θέλουν όντως καθάρισμα τα αρχεία του browser στο μηχάνημα που παρουσιάζει το θέμα.

Το προβλημα που ανεφερα προηγουμενως υπηρχε μονο στον Firefox. Στον Chrome που δοκιμασα ηταν ολα ενταξει.
Τελικα εκανα εκκαθαριση στα cookies για το Retromaniax και τωρα ειναι ολα μια χαρα. Ευχαριστω!
 
Έκανα ακόμα μια προσπάθεια να δω αν το πρόβλημα με την αναδυόμενη προεπισκόπηση λύθηκε.

Τελικά αποδείχθηκε μάταιος κόπος παρόλο που έγινε εκκαθάριση των cookies και της cache στον Chrome.

Σημειώνεται πως δεν επηρεάζεται όλο το site απ' αυτό το bug.
 
Έκανα ακόμα μια προσπάθεια να δω αν το πρόβλημα με την αναδυόμενη προεπισκόπηση λύθηκε.

Τελικά αποδείχθηκε μάταιος κόπος παρόλο που έγινε εκκαθάριση των cookies και της cache στον Chrome.

Σημειώνεται πως δεν επηρεάζεται όλο το site απ' αυτό το bug.

Tο ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το παράθυρο της αναδυόμενης προεπισκοπης όπως ακριβώς τα γράφει παραπάνω και ο/η @retrobabyboy. :(
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα