Προβλήματα με το login

stratos84

RetroMaNiaC
Joined
27 Μάρ 2010
Μηνύματα
769
Αντιδράσεις
212
Καλημέρα

Πάντα όταν πάω να κάνω login 1η φορά(δίνω σωστό username και password) μου βγάζει πάντα το μήνυμα

Μήνυμα vBulletin

Invalid Redirect URL (http://retromaniax.gr/vb/)

Όταν ξαναδώσω συνδέεται κανονικά

Χρησιμοποιώ windows xp sp3 ελληνικά με firefox 3.6.25

Ευχαριστώ
 
Πρέπει να είναι κάποιο glitch της συγκεκριμένης έκδοσης του Firefox.

Στο δικό μου δεν το κάνει.

Γιατί είσαι σε τόσο χαμηλή έκδοση? Δες τη δική μου:

ff.JPG
 
D@redevil είπε:
Πρέπει να είναι κάποιο glitch της συγκεκριμένης έκδοσης του Firefox.
Στο δικό μου δεν το κάνει.

Γιατί είσαι σε τόσο χαμηλή έκδοση? Δες τη δική μου:

Προβολή συνημμένου 44425
Με τη νέα έκδοση του firefox είχα προβλήματα σε κάποιες σελίδες, οπότε γύρισα στον παλιό.
 
Επειδή αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις το είχα κι εγώ, άλλαξα σε chrome (που μ' αρέσει και περισσότερο!).

Σκέφτεσαι καθόλου το ενδεχόμενο να το χρησιμοποιήσεις? :)

[edit] Μια ιδέα! Αν πεις στον Firefox να αποθηκεύσει αυτόματα αυτόν τον κωδικό για το retromaniax, μήπως σου λύσει το πρόβλημα?!
 
αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται και σε μένα μερικές φορές,δεν θυμάμαι όμως αν συμβαίνει μόνο με το firefox ή και με το chrome που είναι η δεύτερη επιλογή μου...
 
Στο Chrome δε μ' έχει συμβεί ποτέ... :wait2:

Αν έχετε χρόνο και διάθεση, θέλετε να δοκιμάσετε το παραπάνω hint, δηλαδή ν' αποθηκεύσετε τον κωδικό & να πείτε αν σας το κάνει πάλι!

Μερσί μποκού! :D
 
Το προβλημα παρουσιαστηκε απο την εκδοση 4.0 του vb και μετα - και υπαρχει ακομα. Εχει σχεση με τη πραγματικη διευθυνση του forum - δεν μπορω να ξερω ομως το που ακριβως.

Εξαρχης μπαινει καποιος στο retromaniax.gr το οποιο σημαινει πρακτικα το retromaniax.gr/vb/index.php - κανει login - και αμεσως θα επρεπε να μεταφερθει στο retromaniax.gr/vb/forum.php - ομως πολυ συχνα οπως δειχνει και το μηνυμα που ποσταρε και ο stratos84

Invalid Redirect URL (http://retromaniax.gr/vb/)

κανει redirect στο retromaniax.gr/vb/ το οποιο ειναι λαθος.

To προβλημα παρουσιαζεται σε ολες τις εκδοσεις των firefox - icecat - iceweasel - midori - epiphany - kazehakase - uzbl - jumanji και παει λεγοντας.

Φιλε strato δεν χρειαζεται να περασεις 2η φορα τους κωδικους σου - την ωρα που σου πεταει αυτο το μηνυμα και ας σε δειχνει offline - απλα πατησε το link "Forum" ή το logo του retromaniax και θα σε βαλει κανονικα μεσα.

Η αλλη λυση ειναι να ενεργοποιησεις την αυτοματη συνδεση και θα εισαι οκ.
 
herco είπε:
Το προβλημα παρουσιαστηκε απο την εκδοση 4.0 του vb και μετα - και υπαρχει ακομα. Εχει σχεση με τη πραγματικη διευθυνση του forum - δεν μπορω να ξερω ομως το που ακριβως.
Εξαρχης μπαινει καποιος στο retromaniax.gr το οποιο σημαινει πρακτικα το retromaniax.gr/vb/index.php - κανει login - και αμεσως θα επρεπε να μεταφερθει στο retromaniax.gr/vb/forum.php - ομως πολυ συχνα οπως δειχνει και το μηνυμα που ποσταρε και ο stratos84

Invalid Redirect URL (http://retromaniax.gr/vb/)

κανει redirect στο retromaniax.gr/vb/ το οποιο ειναι λαθος.

To προβλημα παρουσιαζεται σε ολες τις εκδοσεις των firefox - icecat - iceweasel - midori - epiphany - kazehakase - uzbl - jumanji και παει λεγοντας.

Φιλε strato δεν χρειαζεται να περασεις 2η φορα τους κωδικους σου - την ωρα που σου πεταει αυτο το μηνυμα και ας σε δειχνει offline - απλα πατησε το link "Forum" ή το logo του retromaniax και θα σε βαλει κανονικα μεσα.

Η αλλη λυση ειναι να ενεργοποιησεις την αυτοματη συνδεση και θα εισαι οκ.
Πες το νωρίτερα, ντε! :D

Ευχαριστώ - δεν το γνώριζα αυτό.

Πάντως το feedback της έκδοσης του FF που χρησιμοποιώ είναι πολύ θετικό. Έχει εδώ και μια βδομάδα & δε μου το έχει κάνει μέχρι στιγμής.
 
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Herco θα θυμηθώ να πατήσω στο σύνδεσμο Forum την επόμενη φορά που θα το ξανακάνει και θα σου πω το αποτέλεσμα.

EDIT

Έχει δίκιο ο Herco, όταν βγάζει το μήνυμα και πατάω στο λογότυπο του retromaniax είμαι συνδεδεμένος κανονικά!

Ευχαριστώ πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν βοηθαει καθολου να πω οτι και γω χρησιμοποιω παλια εκδοση του firefox γιατι δεν γουσταρω την καινουρια εκδοση και συγκεκριμενα χρεισημοποιω την 3.6.19 και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με την συνδεση.
 
9.0.1 και επίσης συνδέομαι απροβλημάτιστα, όπως και με όλες τις προηγούμενες που είχα κατά καιρούς.

Αυτά τα random προβλήματα είναι πολύ σπαστικά πάντως...
 
και εμενα μου το κανει με το Chrome :(
 
@Ethaniel: Εμένα που δεν μου το κάνει, έχω κάνει αποθήκευση των κωδικών μου (αλλά είναι trusted το pc!).

Δοκίμασε και αυτό που λέει ο herco: δηλαδή μετά το 1ο login, να πατήσεις στο logo του retromaniax & να δεις, αν θα σε έχει συνδεδεμένο.
 
9.0.1 και όλα λειτουργούν ρολόι (και χωρίς αυτόματη σύνδεση)
 
Ενημερωμένος Safari και κανένα πρόβλημα ποτέ. (Θα ανησυχούσα αν είχε πρόβλημα.... ) . Ακόμα και με το Chrome (όπως τώρα ) όλα μια χαρά.

(Λύθηκαν και τα προβλήματα με τη mobile έκδοση, καλά είμαστε! )
 
Nα αναφέρω ένα δικό μου πρόβλημα, που είναι παλιότερο : όταν ανοίξω πολλά θέματα που θέλω να διαβάσω από το "Νέο περιεχόμενο" σε new tabs, αν και έχω μπει με τους κωδικούς μου, όταν πάω να απαντήσω σε ξεχωριστά παράθυρα, ξαφνικά βλέπω πάνω δεξιά ότι έχει γίνει απλή εμφάνιση χωρίς "login", και για το λόγο αυτό δε μπορώ να κάνω και καταχώρηση απάντησης. Εμφανίζεται και ένα μήνυμα "Leave this page-Stay on this page". Τελευταία έχω πονηρευτεί, και πριν πατήσω για δημοσίευση πατάω ένα Ctrl-C, να έχω το κείμενο για επικόλληση μετά από refresh της σελίδας και εισαγωγή κωδικών. Αλλά να τονίσω (..φυσικά!) ότι σε άλλο μηχάνημα ΔΕΝ συμβαίνει να χάνονται οι κωδικοί στα new tabs, όπως και στο συγκεκριμένο υπολογστή...δε συμβαίνει και πάντα !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι, στο βασικό "κορμό" του site (εκεί δεν δημοσιεύουμε απαντήσεις; Ή δεν κατάλαβα την ερώτηση ;)
 
Πίσω
Μπλουζα