• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Προβλημα με GameGear.

DarkSynbios

RetroMasteR
Αντιδράσεις
125
Το τελευταιο καιρο εχω ενα προβλημα με ενα Gamegear που το button 1 δεν δουλευει.Το ανοιξα και καθαρισα την επαφη,μεχρι και αλλο κουμπι του εβαλα αλλα τιποτα. Υπαρχει κανεις που να ειχε το ιδιο προβλημα με μενα και να το εφτιαξε;

angel_grig

KAT Resurrector
Αντιδράσεις
319
Το πιο πιθανο ειναι να εχει "φαγωθει" η αγωγιμη επαφη πανω στο pad (το κουμπι αποτελειται απο 3 κομματια:το πλαστικο τμημα,το λαστιχενιο pad και την επαφη της πλακετας).Δοκιμασε,χωρις να εχεις βαλει το pad και το πλαστικο κουμπι,να δεις αν κλεινει η επαφη,με λιγο αλουμινοχαρτο πχ.Καντο προσεκτικα για να μην βραχυκυκλωσεις κατι αλλο.Αν δεν καταλαβες πες μας..

DarkSynbios

RetroMasteR
Αντιδράσεις
125
Τιποτα angel! Μηπως καηκε κανα ολοκληρωμενο ?

angel_grig

KAT Resurrector
Αντιδράσεις
319
Xμμ περιεργο...εχεις πολυμετρο?

DarkSynbios

RetroMasteR
Αντιδράσεις
125
οχι αλλα εχω ενα φιλο που ειναι ηλεκτρονικος και μπορει να βοηθησει. Θα το παω αυτιο να το δει.

Thanos 21

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα.... Έχω ένα gamegear  και δεν το λειτούργησα για χρόνια..... Πήγα να το ανοίξω αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί.... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που μπορώ να το φτιάξω?

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
849
Καλησπέρα.... Έχω ένα gamegear  και δεν το λειτούργησα για χρόνια..... Πήγα να το ανοίξω αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί.... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που μπορώ να το φτιάξω?
Τι ακριβώς σύμπτωμα παρουσιάζει; Συνήθως οι πυκνωτές είναι το πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει παιχνίδϊ; Έχει εικόνα, ήχο:

Μπλουζα