Προβλημα με GameGear.

DarkSynbios

RetroMasteR
Joined
19 Νοέ 2007
Μηνύματα
1.535
Αντιδράσεις
207
Το τελευταιο καιρο εχω ενα προβλημα με ενα Gamegear που το button 1 δεν δουλευει.Το ανοιξα και καθαρισα την επαφη,μεχρι και αλλο κουμπι του εβαλα αλλα τιποτα. Υπαρχει κανεις που να ειχε το ιδιο προβλημα με μενα και να το εφτιαξε;
 
Το πιο πιθανο ειναι να εχει "φαγωθει" η αγωγιμη επαφη πανω στο pad (το κουμπι αποτελειται απο 3 κομματια:το πλαστικο τμημα,το λαστιχενιο pad και την επαφη της πλακετας).Δοκιμασε,χωρις να εχεις βαλει το pad και το πλαστικο κουμπι,να δεις αν κλεινει η επαφη,με λιγο αλουμινοχαρτο πχ.Καντο προσεκτικα για να μην βραχυκυκλωσεις κατι αλλο.Αν δεν καταλαβες πες μας..
 
Τιποτα angel! Μηπως καηκε κανα ολοκληρωμενο ?
 
Xμμ περιεργο...εχεις πολυμετρο?
 
οχι αλλα εχω ενα φιλο που ειναι ηλεκτρονικος και μπορει να βοηθησει. Θα το παω αυτιο να το δει.
 
Καλησπέρα.... Έχω ένα gamegear  και δεν το λειτούργησα για χρόνια..... Πήγα να το ανοίξω αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί.... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που μπορώ να το φτιάξω?
 
Καλησπέρα.... Έχω ένα gamegear  και δεν το λειτούργησα για χρόνια..... Πήγα να το ανοίξω αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί.... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που μπορώ να το φτιάξω?
Τι ακριβώς σύμπτωμα παρουσιάζει; Συνήθως οι πυκνωτές είναι το πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει παιχνίδϊ; Έχει εικόνα, ήχο:
 
Πίσω
Μπλουζα