Προς Οφρύνιο (1984)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.904
Αντιδράσεις
3.927
Προς Οφρύνιο (1984)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Προς_Οφρύνιο

Παραγωγη του '84 απο την Ε.Ρ.Τ.

Δεν το θυμαμαι αλλα το πετυχα στις 12 στην ΕΤ-1.

Παιζει ο Διονυσης Ξανθος (αν δεν κανω λαθος το ονομα).

Το τελευταίο εικοσιτετράωρο της ζωής τριών γυναικών που πρόκειται να σκοτωθούν σε τροχαίο δυστύχημα, αλλά και του φορτηγατζή που θα προκαλέσει τον τραγικό θάνατό τους, στη μοιραία στροφή προς Οφρύνιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο σκηνοθετης της σειρας Γιαννης Διαμαντοπουλος με τις , Εύα Κοταμανίδου Μπέττυ Βαλάση,Ντίνα Κώνστα, Νεφελη Ορφανου
picture.php
 
Aardvark και "λολισμαν", ένα μέγιστο ευχαριστώ! Το έψαχνα χρονια καθώς όταν το είχα δει με είχε συγκλονίσει (9 χρόνον γαρ...). Κανεις απόσους ρώτησα δεν το θυμόταν και είχα απελπιστεί.Θα δοκιμάσω σε λίγο το αρχείο τις ΕΡΤ μήπως και μπορέσω να το ξαναδώ.
 
To ειχε δειξει περισυ ενα πρωι στην ΕΡΤ αρα λογικα υπαρχει στο αρχειο.
 
Ετυχε να παρακολουθήσω το εν λόγο σηριαλ. Μου άρεσε.

Το είχε πεξει η ΝΕΤ το Σεπτεμβριο του 2008 ,μολις είδα το 1ο επεισόδειο αμέσως με κέρδισε η σειρα. Γενικά μου αρεσει ο Ξάνθος σαν ηθοποιός.

Προβλέψιμο σεναριο πλήν όμως κρατάει το ενδιαφέρον μεχρι το τέλος
 
Ενδιαφέρουσα σειρά ακούγεται! Παίζουν και η Κώνστα και Ξανθός...
 
Χθες είδα και το τελευταίο επεισόδιο. Καλή ήταν, με ρεαλιστικούς διαλόγους . Πιο ενδιαφέρον είχε ο χαρακτήρας, που υποδύονταν ο Διονύσης Ξανθός. Τα τοπία μου ήταν πολύ γνωστά, γιατί από αυτά τα μέρη έχω περάσει άπειρες φορές, για να πάω στο χωριό μου. Μόνη ας το πούμε "ένσταση" , είναι αυτή η μαυρίλα που έβγαζαν οι περισσότερες 80ς σειρές. Έφταιγε ότι ήταν γυρισμένες σε φιλμ, ότι τα παρουσίαζαν σκόπιμα όλα εντελώς πεσιμιστικά δεν ξέρω... πάντως μια πικρία την αφήνουν στον θεατή...
 
Και γω χιλιαδες φορες εχω περασει αυτους τους δρομους γιατι εκει κοντα εχω εξοχικο αλλα ιδεα δεν ειχα για την σειρα αυτη.Θα φροντισω να την δω οπωσδηποτε.
 
Απόσπασμα από προβολή στην ΕΤ1.

 
prosofrinio_max.jpg
prosofrinio_max.jpg

Διακρίνονται οι Ηθοποιοί Εύα Κοταμανίδου, Μπέττυ Βαλάση, Ντίνα Κώνστα, Νεφέλη Ορφανού και ο σκηνοθέτης Γιάννης Διαμαντόπουλος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα