Προσφορές comics με χαρτοκοπτική!

gomfaios

Retro Member
Joined
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
46
τα περισοτερα που πεφτανε στα χερια μου τα εφτιαχνα αμεσως,σας παρουσιαζω καποια 2πλα που εχω κρατησει...

για αρχη το αυτοκινητο των ντιουκς!

13207.jpg

και συνεχιζουμε με κιτ!αν σας αρεσουν θα βαλω και αλλα...

13209.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πως δεν μας αρεσουν,οχι μονο μας αρεσουν αλλα μας τρελαινουν κιολας.

Στο τσακ κρατηθηκα να μην γραψω οτι κατι μου θυμιζει ο Tζενεραλ αλλα στον Κ.Ι.Τ.Τ ειμαι σιγουρος κατα 99%.

Αυτη η πινακιδα με το 2000 μου λεει πολλα.

Ω Θεε....... :fever:
 
Aardvark είπε:
απαγορευεται το καπνισμα σε δημοσιους και κοινοχρηστους χωρους...

εισαι και moderator,θα επρεπε να δινεις το καλο παραδειγμα παιδι μου...

(αστειευομαι)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειχα αυτο το τευχος του Μπλeκ. :cry: τι μου θυμησες :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορεί να τα πετύχετε πάλι τα τεύχη, σε κανένα τόμο που κυκλοφορεί κατά καιρούς! ;)
 
και κατι κλασικο και ευκολο αλλα αγαπημενο:

13211.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Κιτ με συντρόφευε για πολλά χρόνια στα μικράτα μου όταν το κατασκεύασα. Το έπαιρνα μαζί μου παντού, έκανα τετ α κε έκανα τρακαρίσματα έκανα τρανσφόρμερς και τζιάιτζο άντεξε για πολλά χρόνια. Αχ...........
 
Πες μου οτι εχεις και το Κολουμπια ή το μεσαιωνικο καστρο.
 
...βρε gomfaie......τι να πω.....ειλικρινά.....δεν θυμόμουν καν ότι το θυμόμουν.....και τώρα είναι σαν να το είχα φτιάξει εχθές......ευχαριστούμε......respect !!!
 
Ωραίος φίλε gomfaios, ειδικά τον ΚΙΤΤ τον είχα φτιάξει και έλιωνα στο να τον έχω να φιγουράρει στο δωμάτιο μου. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα, εάν είχες την διάθεση και την δυνατότητα να τα σκανάρεις σε μεγαλύτερες αναλύσεις, ώστε να μπορέσω να τα τυπώσω σε καλό - χοντρό χαρτί με αξιοπρεπή ποιότητα και να παίξω λίγο χαρτοκοπτική ξανά.
 
gomfaios μας έχεις γονατίσει με αυτές τις φωτογραφίες!!!

Να'σαι καλά!!!!!
 
Επαιρνα το περιοδικο Ροντεο που ενιοτε ειχε χαρτοκοπτικη σχετικη με γουεστερν. Σε καποια τευχη ειχε μια καουμποικη πολη :)

Εχουν μεινει καποια απομειναρια :Ρ αλλα δυστυχως δεν εχω προχειρη τη φωτογραφικη γμτ
 
Α ναι κι αυτο, που για καποιο λογο δεν το ειχα καταφερει :)

Ασχετο, αν θελετε να νιωσετε παλι τη μαγεια, υπαρχουν sites που προσφερουν σε pdf διαφορα τετοια σχηματα, φυσικα αρκετα πιο καλοφτιαγμενα απο τοτε. Νομιζω η ιστοσελιδα καποιας μαρκας εκτυπωτη εχει πολλα τετοια.
 
λοιπον παιδια καποτε εφτιαχνα αυτοσχεδια καστρα για να παιζω με τα παιχνιδια μου με υλικα απο χαρτοκιβωτια,σπιρτα,ξυλα,σκεπες απο κουκουναρια και διαφορα αλλα υλικα

βλεπετε τοτε τα πραγματικα καστρα κοστιζαν ακριβα για τα παιδια που μεγαλωναμε στην επαρχια...μεχρι και φωτισμο τοποθετουσα στο εσωτερικο τους...

παρτε και μια μασκα την οποια την ειχαμε φτιαξει και τη φοραγαμε με τους κολλητους μου καποιες αποκριες πριν πολλα χρονια πισω...

13248.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμαται κανεις το ΣΠΙΤΙ TOY TΡΟΜΟΥ που δημοσιευε το Μπλεκ?

Εκπληκτικη χαρτοκοπτικη!!Αναζητω τα 2 τελευταια μερη απο τα ΜΠΛΕΚ 480 και 481...Αν τα εχει κανεις θα μπορουσε να τα σκαναρει στο πρωτοτυπο τους μεγεθος?? Ευχαριστω! ::)
 
gomfaios είπε:
απο το ροντεο βρηκα αυτο,μεσαιωνικο καστρο:


Αυτό το κάστρο αν θυμάμαι καλά, είχε 2 πύργους και γύρω γύρω λιμνούλα. Το έχεις ολόκληρο; Πρέπει να είχε συνέχειες κάθε εβδομάδα και περίμενα πως και πως να το τελειώσω για να βάλω μέσα στρατιωτάκια. :p

Ωραία ανάμνηση, όπως και για τα 2 πρώτα αυτοκινητάκια .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα