Προτάσεις για νέες ενότητες

giorgos είπε:
Ας πουμε τα παιχνιδια που παιζαμε μικροι στη γειτονια
Πολύ καλή ιδέα. Αν θες άνοιξε κάπου ένα thread από τώρα και το μετακινεί ο Aeon αν και όταν φτιάξει την αντίστοιχη ενότητα. Πιστεύω ότι όλοι θα έχουμε να πούμε πολλά πάνω σε αυτό το θέμα χεχε… :D
 
Αλλη ιδεα:

Ηλεκτρονικα παιχνιδια χειρος..Μας ειχαν παρει τα μυαλα τοτε..Μονο που ηταν πολυ ακριβα. Ταγαρι ειχα γινει στη μανα μου να μου παρει.

Και κ.Διαχειριστα, βαλε και μια ταξη, βλεπω ιδια θεματα σε περισσοτερες απο 2 ενοτητες, πχ. μολις προσεξα οτι οι σειρες "Ο θησαυρος της Βαγιας" και "Ο κηπος με τα αγαλματας" ειναι εδω, ειναι κι εκει...

Κυριε Διαχειριστα!

"Ολα σε ενα, νοικοκυρεμενα" που λεει και ο μπουλουκος στη διαφημιση...
 
giorgos μπορει να βγαζεις φωτο απο καποια ψηφιακη εαν εχεις ειναι το ιδιο

σχεδον πραγμα...

Πολυ καλη ιδεα......φιλε valtasar!!
 
Ουτε ψηφιακη εχω...

Αλλες ιδεες: Τα αγαπημενα μας φαγητα!

Τα αγαπημενα μας μουσικα συγκροτηματα.
 
Ο κ. Διαχειριστής είναι μεροκαματιάρης άνθρωπος με πολλά τρεχάματα, ενώ μόλις πριν 2-3 μέρες του ξαναγύρισε το Internet σπίτι (πάντα με τον κίνδυνο να ξαναχαθεί). Κοινώς η υπομονή είναι αρετή!

Θα συμμαζέψω (ότι συμμαζεύεται), αλλά μεγάλοι άνθρωποι είστε κι εσείς...φροντίστε να μη ξεφεύγετε εντελώς από το θέμα για να μην αναγκάζομαι να κάνω την νταντά (μη με χώνετε άδικα!). Στην ανάγκη άμα θέλετε να πιάσετε άλλη θεματολογία και να επεκτείνετε σε αυτήν στη μέση μιας άλλης κουβέντας, είναι 100 φορές προτιμότερο να ανοίξτε καινούργιο thread στην πιο σχετικότερη δυνατή ενότητα.

Thread για τα ηλεκτρονικά παιχνίδια χειρός υπάρχει ήδη στο Γενικά. Αν αποκτήσει η εκεί συζήτηση έκταση πάνω από 10-20 σελίδες, τότε θα έχει νόημα να εξελιχθεί και σε ξεχωριστή ενότητα. Το ίδιο ισχύει και για τις σειρές (αν και εκεί συμβιβάζομαι και με 5 σελίδες έκταση για να ανοίξω υποκατηγορία).

Ξεσκαρτάρισμα μεγάλο προτίθεμαι να επιχειρήσω μόνο μετά τις διακοπές που θα έχω τον χρόνο και το καθαρό μυαλό για να κάνω ένα πραγματικά περιποιημένο και προσεκτικό restructuring.

Πριν ζητήσετε πάντως μια καινούργια ενότητα, βεβαιωθείτε πρώτα ότι δεν υπάρχει ήδη. Για τα μουσικά συγκροτήματα έχουν δημιουργηθεί οι μουσικές υποκατηγορίες που μπορεί κανείς να γράψει άνετα ότι θέλει (συμπεριλαμβανομένου ενός thread με αγαπημένα γκρουπς για το εκάστοτε είδος).
 
Μπα, κι εμεις τι ειμαστε, δεν ειμαστε μεροκαματιαρηδες? Απ τα ετοιμα τρωμε?...

Η ενοτητα εδω λεγεται "Προτασεις για νεες ενοτητες" ...οποτε κι εγω κανω τις προτασεις μου!!

ΥΓ. Στις διακοπες που θα πας παρε μαζι σου και ενα laptop...(χεχε)

Κι εγω σε διακοπες βρισκομαι τωρα, btw.
 
Μπα, κι εμεις τι ειμαστε, δεν ειμαστε μεροκαματιαρηδες? Απ τα ετοιμα τρωμε?...
Δεν είπα το αντίθετο, άλλος όμως κάνει εδώ το συγύρισμα!

Κι εγω σε διακοπες βρισκομαι τωρα, btw.
Για αυτό μου είσαι πνευματώδης πουλάκι μου...

ΥΓ. Στις διακοπες που θα πας παρτε μαζι σου και ενα laptop...(χεχε)
Στις διακοπές το μενού έχει Blitzkrieg 2 και μπάνια. Θα απέχω ενσυνείδητα των απανταχού φορουμικών.
 
Πνευματωδης ειμαι παντα κ.Διαχειριστα!!

Απλως, τωρα στις διακοπες εχω περισσοτερο χρονο για κοσμω το forum εδω με τα εμβριθη μου posts...

Δε νομιζω να εισαι ο μονος διαχειριστης που ειναι και εργαζομενος.

Btw, αφιλοκερδως το ασκεις το σπορ?
 
Αφιλοκερδώς βεβαίως και μάλλον θα αναπωλεί αυτή την περίοδο που έμπαινε στο forum ανά δύο μέρες και έβλεπε μία δημοσίευση... :D :D :D
 
Εγγραφή: 20-07-2006

Μηνύματα: 201

σε φτάνει αμπούυυυυ
 
Πες το ψέμματα!

Aπό Σεπτέμβρη θα ορίσω 2-5 ακόμα moderators εξοπλισμένους με μαστίγια και λοιπά παρεμφερή αξεσουάρ να επιβάλλουν την τάξη, γιατί σε λίγο έτσι που πάτε δε θα σας προλαβαίνω..

ambu_dare είπε:
Αφιλοκερδώς βεβαίως και μάλλον θα αναπωλεί αυτή την περίοδο που έμπαινε στο forum ανά δύο μέρες και έβλεπε μία δημοσίευση... :D :D :D
 
Να ριξω αλλες 4 brilliant ιδεες (γενναω συνεχεια...τι να κανω? :) )

- Αγαπημενες συλλογες ειδων (γραμματοσημα, κοχυλια,παιχνιδια, κλπ)

- Αγαπημενος τοπος διακοπων (πχ. στο κεντρο της Αθηνας για εισπνοες καυσαεριων)

- Αγαπημενα φαγητα (πχ. φρουτοκρεμα νουτριτσια...ή τραχανας)

- Ο δασκαλος μας στο Δημοτικο!

Aπό Σεπτέμβρη θα ορίσω 2-5 ακόμα moderators εξοπλισμένους με μαστίγια και λοιπά παρεμφερή αξεσουάρ να επιβάλλουν την τάξη, γιατί σε λίγο έτσι που πάτε δε θα σας προλαβαίνω..
Απο που θα τους βρεις να τους ορισεις? Απ το ταμειο ανεργιας? Παντως ερχομαι κι εγω που ψαχνω αυτο το καιρο για μια δευτερη εργασια να συμπληρωσω το εισοδημα μου...
 
Για να ξέρω η ιδέα για τον φάκελο "ΦΙΓΟΥΡΕΣ" εγκρίνεται ή παραπέμπεται για το μέλλον ?
 
Μαλλον "απορριπτεται μετα πολλων επαινων"...
 
Valtasar, ειδικά η ενότητα "φιγούρες" θα συμπεριληφθεί με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Δες καλύτερα και την απάντηση που ανέβασα προ ολίγου στην συγκεντρωτική πρότασή σου.

Απο που θα τους βρεις να τους ορισεις? Απ το ταμειο ανεργιας? Παντως ερχομαι κι εγω που ψαχνω αυτο το καιρο για μια δευτερη εργασια να συμπληρωσω το εισοδημα μου...
Να θυμάσαι ότι δεν πληρώνω ΙΚΑ και υπερωρίες. :D
 
Mame Εγκυκλοπαίδεια

Παιδιά μου ήρθε μια πολύ καλη ιδέα και την καταθέτω εδώ προς συζήτηση...

Πολοί χρήστες στο mame προσπερνάνε καποια παιχνίδια στο μενού

η γιατί δεν τα θυμούνται η γιατί δεν προσέχουν...

Προτείνω λοιπόν μια καινούρια ενότητα Mame Εγκυκλοπαίδεια

Που θα έχει μεσα post με Screenshots και λιγα λόγια για το κάθε παιχνίδι!

Τα posts θα εχουν ολα ονομασία από χρονολογία και όνομα του παιχνιδιού.

Η ενότητα αυτή θα είναι αυστηρή και θα πρέπει τα post να γίνονται π.χ όπως αυτό...

untitled1dl1.jpg


Ξέρω πως τα παιχνιδια ειναι χιλιαδες αλλά δεν χρειάζεται βιασύνη ούτε άγχος

Δεν ξερω τι γίνεται σε άλλα φόρουν δεν ξέρω πείτε μου εσείς την γνώμη σας! :)
 
δεν είναι κάτι δύσκολο αλλά χρειάζεται πολύ χρόνο! Η ιστορία του κάθε arcade υπάρχει στο historydat του mame όπως και τα screenshots από το ανάλογο pack.
 
Nαι ασφαλώς δεν είναι κατι καινούριο αυτό που λέω απλά αν ειναι

προς όφελος του φόρουμ ας το κοιταξουμε!
 
Δεν βλέπω τον λόγο για ένα τέτοιο εγχείρημα προς το παρόν. Ειδικά το ΜΑΜΕ (υπερ)καλύπτεται από πλευράς ιστορικού παιχνιδιών σε δεκάδες sites. Tο συγκεκριμένo εγχείρημα το κόβω περισσότερο για δουλειά του mame.gr, το οποίο ως παλιότερο και αρμοδιότερο θα μπορούσε να αναλάβει μια τυχόν παρόμοια πρωτοβουλία καταλογοποίησης & μεταγλώτισσης.
 
Πίσω
Μπλουζα