Πρόβλημα με μπαταρία PSP

Εντωμεταξυ, έχω και μια 2η μπαταριά, εντελώς κινεζιά στα 2400mAh. Παρόλο που δουλεύει κανονικά, δεν κουμπώνει στο psp, γιατί είναι λιγάκι πρισμένη στην απο κάτω πλεύρα! Έχω την υποψία πως έτσι μου την έδωσαν εξαρχης, γιατι μεταχειρισμένο το είχα παρει το πακέτο. Λετε να σκάσει???
 
gremlinakos είπε:
Εντωμεταξυ, έχω και μια 2η μπαταριά, εντελώς κινεζιά στα 2400mAh. Παρόλο που δουλεύει κανονικά, δεν κουμπώνει στο psp, γιατί είναι λιγάκι πρισμένη στην απο κάτω πλεύρα! Έχω την υποψία πως έτσι μου την έδωσαν εξαρχης, γιατι μεταχειρισμένο το είχα παρει το πακέτο. Λετε να σκάσει???
Κοίτα οι μεγάλες σε mAh μπαταρίες είναι πιο παχές από την στάνταρτ του PSP. Η 3600 mAh είναι σίγουρα πιο παχιά και μάλιστα απ'ότι ξέρω στη συσκευσία υπάρχει και εξτρά καπάκι για να χωράει στο PSP. Δεν ξέρω αν είναι η δική σου περίπτωση τέτοια.
 
Σε διαστάσεις και πάχος είναι και οι 2 ίδιες. Απλά αυτή που λέω είναι σαν να είναι "3 μηνών έγκυος" να καταλάβεις. Δυστυχώς το καπάκι δεν κουμπώνει για λίγο.
 
Εχει φουσκωσει απο τα υγρα, κλασικη περιπτωση σε μπαταριες, συμβαινει σε ολες αυτες, σε Gameboy, σε DS, φυσικα και σε psp.
 
mike είπε:
Εχει φουσκωσει απο τα υγρα, κλασικη περιπτωση σε μπαταριες, συμβαινει σε ολες αυτες, σε Gameboy, σε DS, φυσικα και σε psp.
Την κρατάω ή στην θάλασσα Mike?
 
Την κρατας αφου δουλευει.
 
gremlinakos είπε:
Την κρατάω ή στην θάλασσα Mike?
Για μένα την πετάς αλλά όχι στη θάλασσα γιατί μολύνει :) . Άσε μην σκάσει εκεί που τερματίζεις το God of War και έχει και άλλα.
 
Ποιο god of war??? Το Ice Hockey στον 2600 emul θες να πεις :D
 
Για τις μπαταριες που πολλοι γκρινιαζαν οτι δεν τους κραταει πλεον και οτι παιζουν με τον φορτιστη ,δειτε το παρακατω..


H80af83bc1e1c47569dfbdd10565de055P.jpg

H9da127dc14f0492a92497ec013e17e76C.jpg

Link
 
δεν εχει βγει για το 1000 απο οτι βλεπω
 
Στην χειρότερη παίρνεις ένα τέτοιο με 30 cents, το κοτσαρεις σε ένα power bank με μονωτική ταινία διπλής όψεως και είσαι οκ, λολ .
Link
 
χαχαχα...να βαλω και μια μπαταρια αυτοκινητου στη πλατη.

Το τελευταιο βιντεο του MVG μου θυμησε οτι εχω PSP 1000 εξ ου και τα ποστς.

Μετα απο χροοοοονια το ανοιξα αλλα δεν "κραταγε". Παρηγγειλα μια OSTENT 2200αρα ΑΛΛΑ μετα ειδα οτι παλιες μπαταριες υπαρχει μια περιπτωση να ξαναπαρουν τα πανω τους αν βραχυκυκλωσεις με ενα συρματακι τους δυο πολους για λιγοτερο απο ενα δευτερολεπτο. Το τρυκ δουλεψε στη περιπτωση μου. Η νεα μπαταρια που θα ερθει δεν θα παει χαμενη παντως. Χρησιμα links εδω και εδω

Ειχα ηδη το adapter που παιρνει 2 mini SD και τα βλεπει Memory Card οποτε θα φορτωσω για 64αρα (ο MVG ειπε οτι την βλεπει - εχει δοκιμασει κανεις μεγαλυτερη?) να το τουμπανιασω το ΣουΚου.

Εβαλα στην υπαρχουσα SD φρεσκια RetroArch διοτι ειχα μια απο την εποχη του Νωε (υποστηριζει περιορισμενο αριθμο cores που ερχονται μαζι), αναβαθμισα καποια εμουλατορια, εβαλα και το OpenLara (που δυστυχως δεν εχει νεα εκδοση απο το 2018).

Επομενη κινηση, να του βαλω το IPS panel (γυρω στα 20$ το βρισκω). Αν καποιος μπορει να μου προτεινει καποιο απο τα δεκαδες που εχει το Ali, καλοδεχουμενο.

Εχω το 6.60 Pro. Δεν βρισκω σαφεις απαντησεις αν μπορω να βαλω απο πανω το 6.61 Pro και αν αξιζει η αναβαθμιση.
 
Wow retroarch στο psp και IPS panel που νομιζω το χιλιαρι psp την χρειαζεται.
Το εχω σωσμενο το video του MVG να το δω συντομα .
64αρα του εχω και εγω ,περα απο roms ,της εχω χωσει και ενα σωρο umd ταινιες με τα menu τους και σιγουρα το παρακατω ,χαχα.

pp.jpg
 
Εχω το 6.60 Pro. Δεν βρισκω σαφεις απαντησεις αν μπορω να βαλω απο πανω το 6.61 Pro και αν αξιζει η αναβαθμιση.
Μπαίνει, το έβαλα εγώ, 6.61 Pro-C. Τώρα τι προσφέρει, θα σε γελάσω... Πάντως με το Infinite ή όπως λέγεται, παρατήρησα ότι το hack μένει μόνιμα μετά από reboot ακόμα και στα 2000, 3000, εκτός από το 1000. Παλιά θυμάμαι μόνο στο 1000 ήταν permanent το hack.
 
Πίσω
Μπλουζα