Πρόσφατες ρετρό αγόρες! [Console Stuff]

Getta Robo

RetroNuts!
Joined
27 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.280
Αντιδράσεις
398
Εδω πλεον μπορουμε να δειχνουμε και να μιλαμε για τις τελευταιες ρετρο-αγορες μας, καθως και να λεμε και καμια πληροφορια για αυτα!

Αγορασα σημερα το παρακατω διαμαντακι του dreamcast.

Το βρηκα και το αγορασα απο το κεντρο των Αθηνων προς 25?.

20100723213158.jpg
20100723213219.jpg


Ειναι η Ευρωπαικη εκδοση, εργοστασιακα κλειστη, οπου πλεον ειναι πολυ σπανια και αρκετα ακριβη. Ποιο συγκεκριμενα, δεν το εχω δει πχ στο ebay κλειστο σε ζελατινα ποτε, παρα μονο στο amazon οπου το πηρα και αυτο :p

Δεν θα μπορουσα να ειμαι αντικειμενικος με τον τιτλο, μιας και ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες, και κατα συνεχεια και παιχνιδια. Κριμα που δεν επιασε εμπορικα οσο θα ηθελαν οι αδηφαγοι εκδοτες, μιας και η συνεχεια του στο ps2 ηταν επισης εξαιρετικη.
 
To ειδα και εγω στο μαγαζι, αλλα δεν ηθελα να το ξαναπαρω.

Σαν παιχνιδι ειναι και καλο και κακο.

Οι μαχες ειναι πολυ καλες, αλλα η ιστορια κουραζει λιγο.
 
εμένα με ενοχλεί η κάμερα του.... κρίμα που η PS2 έκδοση είναι μόνο NTSC-J
 
μεγεια!

Εγω πηρα πολλα αυτες τις ημερες! αφου τα λεφτα δεν εφυγαν αλλου φυγανε στα ρετρο!

βαζω 3 snes games για αρχη και αλλα αυριο. :)

Τα 2 ειναι σφραγισμενα
 
Τα πιο πρόσφατα μου είναι κάτι sealed games για Saturn και Mega Drive, καθώς και μερικοί τίτλοι για το δεύτερο. Την Δευτέρα θα έχω και ενα brand new Atari Jaguar! :)
 
Πριν λίγο παρέλαβα το καινούριο Jaguar! Είμαι σε δίλημμα.. να το ανοίξω να παίξω ή να παραμείνει "παρθένο"?!

Το πιο πιθανό είναι το δεύτερο, μιας και ο λίγος χρόνος που έχω για games καθημερινά σπαταλάται σε άλλες κονσόλες.
 
πρέπει να πήραμε απο τον ιδιο το jaguar.. γιατι πηρα και εγω ενα καινουργιο στο κουτι άθικτο αλλα δεν το βαζω σε λειτουργία με τίποτα.. ασε που τι να παίξω τραγικά παιχνίδια έχει απλά για την συλλογή το πήρα..
 
Νομίζω οτι είχε μόνο 1 ο συγκεκριμένος.. Απο Ελλάδα το πήρα, απο αγγελία σε άλλο site. Kι εγώ δεν το ανοίγω.. μόλις το αποφάσισα.
 
απο τον Παναγιωτη δεν το πήρες? 2 είχε
 
Δυστυχως εκτος απο το γεγονος οτι τα παιχνιδια ειναι στην πλειοψηφια τους αθλια,

ειναι και σχετικα ακριβα/δυσευρετα. Βρισκεις ευκολα μονο τα 3-4 παιχνιδια που κυκλοφορησαν στην Ελλαδα.

Εγω θα δωσω το sensible soccer (sealed) και αλλο ενα που ιδιο ανοιχτο που εχω,

και θα του κανω το mod με τον επεναπρογραμματισμο της ρομ, που φορτωνεις παιχνιδια απο την θυρα joystick.

Θα μου στοιχισει οσο 1-2 καλα παιχνιδια, σιγουρα συμφερει.
 
όταν λέτε κέντρο εννοείτε elx?
 
asemnos είπε:
Πριν λίγο παρέλαβα το καινούριο Jaguar! Είμαι σε δίλημμα.. να το ανοίξω να παίξω ή να παραμείνει "παρθένο"?!Το πιο πιθανό είναι το δεύτερο, μιας και ο λίγος χρόνος που έχω για games καθημερινά σπαταλάται σε άλλες κονσόλες.
ποσο σου κοστισε η κονσολα αν επιτρεπεται;
 
mike είπε:
και θα του κανω το mod με τον επεναπρογραμματισμο της ρομ, που φορτωνεις παιχνιδια απο την θυρα joystick.
Για δωσε περισσοτερες λεπτομερειες!!!
 
Μόνο για videogames είναι το thread???????Γιατί εγώ το πιο πρόσφατο retro που αγόρασα ήταν τα 3 cds της Άννας Βίσση (Κάτι συμβαίνει,Η επόμενη κίνηση & Έμπνευση),τα οποία τα βρήκα πριν από 1,5 χρόνο περίπου,λιγότερο από 3? το καθένα!
 
thebest20 είπε:
Μόνο για videogames είναι το thread???????Γιατί εγώ το πιο πρόσφατο retro που αγόρασα ήταν τα 3 cds της Άννας Βίσση (Κάτι συμβαίνει,Η επόμενη κίνηση & Έμπνευση),τα οποία τα βρήκα πριν από 1,5 χρόνο περίπου,λιγότερο από 3? το καθένα!
Όταν είναι στο section gaming/computing > κονσόλες, δεν νομίζω να λέμε για μουσική. :) :) :p :p
 
asemnos είπε:
Τα πιο πρόσφατα μου είναι κάτι sealed games για Saturn και Mega Drive, καθώς και μερικοί τίτλοι για το δεύτερο. Την Δευτέρα θα έχω και ενα brand new Atari Jaguar! :)
Δώσε μια αναλυτική λίστα με τους τίτλους μην τσιγκουνεύεσαι τις λέξεις βρέ!!! :D
 
Το Axelay στο κουτί του,ολοκαίνουργιο(oxi σφραγισμένο το κουτί βέβαια), με την σφραγίδα της Itochu 4 ευρώ!!

Πίσω έγραφε 72 ευρώ(!!!!) και πήγα με βαριά καρδιά στο ταμείο νομίζοντας ότι ψάχνουν για κορόιδα αλλά μου λέει 4 και τρελάθηκα!
 
Πίσω
Μπλουζα