Πρόσφατες ρετρό αγόρες! [Console Stuff]

καλο το axelay καλη αγορα μπραβο,4 ευρω τζαμπα ειναι,βεβαια σπανιο δεν ειναι με μια γρηογηρ ματια ε μπαυ εχει γυρω στα 17-30 με κουτι και τα ολα του.
 
Μια οχι και τοσο ρετρο προσθηκη, αλλα ενα νεο πολυ καλο αποκτημα της συλλογης μου απο παιχνιδια τρομου.

Το kuon, Ευρωπαικο για το ps2. Κανονικα κοστιζει αρκετα χρηματα, αλλα καταφερα να το βρω για το 1/5 της "κανονικης" του τιμης.

Ιδου!

attachment.php
 
Με πιάνεις αδιάβαστο, δεν το είχα ξανακούσει ποτέ αυτό. Καλόπαιχτο!
 
Ναι είναι από τα σπάνια του ps2.

To έχω και το βρήκα και εγώ φτηνά
 
Πραγματικά, δεν το είχα δει το συγκεκριμένο τόπικ. Λοιπόν την τελευταία εβδομάδα πήρα τα εξής.

Donkey Kong Country 2 με το αυτοκόλλητο της Itochu και με ελληνικές οδηγίες

21092011108.jpg


Kid Icarus, από τα αγαπημένα μου GB παιχνίδια

07102011144.jpg


Dragon Warrior Monsters, από τα πιο σπάνια PAL GBC παιχνίδια και ένα από τα καλλίτερα RPG της κονσόλας

07102011143.jpg
 
Πολυ ωραιες αγορες παιδια.Το kuon ειναι πολυ καλο παιχιδι πολυ ατμοσφαιρικο και με ωραια γραφικα.Οι μαχες με νευριαζαν λιγο αλλα γενικα το ευχαριστηθηκα οταν το ειχα τεληωσει.Τo Κid icarus ειναι παιχνιδαρα αλλα προτιμω να το παιζω στο nes.Ωσο για το qragon quest monsters συμφωνω οτι ειναι απο τα καλητερα rpg του game boy color οπως βεβαια και το dragon quest 2 cobi που ειναι εξησου καλο.Ειναι ομως πανευκολα και αυτο δεν μαρεσε προσωπικα.Οι φιλοι των pokemon θα τα λατρεψετε.
 
Σε ευχαριστώ Metal, όντως εξαιρετικό RPG. Γενικά το GBC είχε κάποια όμορφα rpg καθώς και platform games, τη θεωρώ παρεξηγημένη ως κονσόλα.

Τώρα, η επόμενη αγορά μου που ήλθε μόλις χθες είναι το Wild Guns!

 
Ερωτηση για geo2004z.Αυτα τα απιχνιδια εν ετει 2011 πραγματικα απορω που τα βρισκεις...Κ μαλιστα σε τελεια κατασταση.Κατα Βολο μερια τα βρηκες?
 
IMG_20130902_185002.jpg

HD-DVD για συλλεκτικους λογους :eek: και ενα xbox μολις 5 ευρω και δουλευει :sealed: .. στην φωτο φαινεται καπως λογο φλας αλλα ειναι μια χαρα ;) ;)

IMG_20130902_184650.jpg

IMG_20130902_184658.jpg

IMG_20130902_184706.jpg

IMG_20130902_184755.jpg
 
Βρηκα μια πολυ καλη ευκαιρια και πηρα τα παρακατω για ενα φιλο!

IMG_20140807_150339.jpg

Μου κοστισαν 20? ολα μαζι. Καθολου ασχημα!
 
Ωραίο deal Getta καλόπαιχτα. Δεν το είχα το θέμα! Σύντομα θα ανεβάσω μερικά κι εγώ.
 
Mετά απο κάτι αιώνες, βρήκα κάτι της προκοπής στο παζάρι που συγκίνησε την βαθύτατα ρετρό ψυχή μου και ξαράχνιασε λίγο την θέληση μου για ψάξίματα.Ελπίζω τουλάχιστον να ξανα βρω σύντομα κάτι ανάλογο και να μην ήταν απλά μία "αναλαμπή".

Το cool ball είναι σφραγισμένο απο την itochu και το primal rage έχει ξανακολληθεί με σελοτέιπ.Πάντως και τα δύο, είναι σε εξαιρετική κατάσταση και είχε 5 ευρώ το καθένα.Το cool ball στο εξωτερικό θεωρείται αρκετά σπάνιο, στο nintendoage δίνουν αρκετά φράγκα και απο ότι έγραφαν, μόνο απο έλληνες πωλητές το έχουν βρει.Πιθανόν να είχε κυκλοφορήσει εδώ αρκετά αλλά όχι στις ΗΠΑ.

SNC00448.jpg

SNC00449.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκπληκτικές προσθήκες.Όντως το cool ball αυτή την στιγμή ο έχει ένας στο ebay στα 800 ευρό!!!!Αυτό δεν λέει και κάτι καθως έχουνε ξεφύγει γενικά οι τιμές και εκεί και ο καθένας βάζει ότι θέλει άλλα είναι αρκετά ακριβό σαν παιχνίδι. Και γενικά itochu rules
 
sephirothson είπε:
Εκπληκτικές προσθήκες.Όντως το cool ball αυτή την στιγμή ο έχει ένας στο ebay στα 800 ευρό!!!!Αυτό δεν λέει και κάτι καθως έχουνε ξεφύγει γενικά οι τιμές και εκεί και ο καθένας βάζει ότι θέλει άλλα είναι αρκετά ακριβό σαν παιχνίδι. Και γενικά itochu rules
Βρε η itochu καραrules, αλλά φαντάζεσαι αν είχε το αρχικό σφράγισμα το τι δολάριο θα έπεφτε;Πάντως, ναι, πιστεύω κι εγώ πως αυτές οι τιμες είναι υπερβολικές αλλά τα αμερικανά ήταν πολυ ευτυχισμένα που τα βρήκαν με 50 δολάρια απο έλληνες αγοραστές και του θεώρουσαν και "κορόιδα".Νομίζω πως το παιχνίδι πρέπει να κυκλοφοόρησε πολυ ελλάδα αλλά όχι αλλου, γι αυτό και τέτοιου είδους σχόλια.
 
Δεν φτάνει που το βρήκες έστω και με itochu θέλεις και red strip :p :p
 
sephirothson είπε:
Δεν φτάνει που το βρήκες έστω και με itochu θέλεις και red strip :p :p
καλά, ξέρω πως εσυ φτιάχνεσαι περισσότερο με το itochu αλλά δυστυχώς τα αμερικανά δεν έχουν τέτοιους φετιχισμούς. :p
 
Ωραια πραματα τουπαμαρο. Μεγιες. Καλουτσικο το Primal. Το Cool ball δεν το εχω παιξει να'μαι ειλικρινης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλά ναι, συλλεκτικό είναι το ζήτημα.Δεν συζητάμε για την ποιότητα των παιχνιδιών που δνε θα ανοιχτούν και ποτέ. :p
 
Well, μιας και ήμουν φοβερό παιδί τις γιορτές (lol), έκανα μερικές αγορές! :p

Πήρα μια νέα εντεκάδα! :p

new.JPG

Ώρα για καθάρισμα και δοκιμές για να τα προσθέσω στη συλλογή μου :p
 
Εκει που πηγα με τους δικους μου για να παρουν τηλεοραση, πετυχα στα ραφια τα εξεις.

IMG_20150410_120418.jpg

Και ομως, πανω δεξια ειναι ενα ολοκαινουργιο Devil May Cry του 2001! Δεν θα πιστευα ποτε πως εν ετη 2015 θα εβρισκα τον τιτλο ξεχασμενο αναμεσα σε κατα πολυ μεταγενεστερους τιτλους. Το τραγικο εδω ειναι πως το 2004-2005 ηθελα πολυ την συγκεκριμενη εκδοση, και ενω ειχα φαει την μιση Αθηνα με το ποδι, δεν το βρηκα ποτε σε καλη κατασταση και σε προσιτη τιμη!

Τα πηρα ολα για ενα φιλαρακι κατω απο 30ε.
 
Πίσω
Μπλουζα