Πρόσφατες ρετρό αγόρες! [Console Stuff]


johnny19818 είπε:
1@Jackie dragon[/USER] Γιάννη ομολογώ ότι πήγα να πάθω εγκεφαλικό. Ειδικά με τα Gameboy ελληνικά εγχειρίδια. Που τα ξετρυπώνεις ρε θηρίο; Πες μου ότι και το manual του TMHT Back from the Sewers είναι ελληνικό να αυτοκτονήσω τώρα!!
Αν θυμασαι τα ειχα ξανανεβασει αυτα καπου τον Οκτώβριο σε σχετικο γκρουπ στο fb οπου ειχα κανει εκτενη αναλυση!

 
Jackie dragon είπε:
Αν θυμασαι τα ειχα ξανανεβασει αυτα καπου τον Οκτώβριο σε σχετικο γκρουπ στο fb οπου ειχα κανει εκτενη αναλυση!
Ναι αλλά που να θυμάμαι...
 
Πολύ ωραία πράγματα κύριοι! :thumbup:

Εγώ το έχω σταματήσει το σπορ, αφού, αφενός έχω αφοσιωθεί στα κόμικς, αφετέρου έχουν "πονηρέψει" πολύ τα πράγματα στην πιάτσα και δεν υπάρχει το σχετικό "μπαμπάκι" γι'αυτά που ζητάνε...
 
Πρέπει να πω πάντως ότι εκεί που υπήρχε παλιά μόνο το ebay ή τελοσπάντων ήταν η κύρια πηγή αγορών μας, έχουν δημιουργηθεί γκρουπ στο facebook που τα μέλη του πουλάνε πολύ καλά κομμάτια και σε σχετικά καλές τιμές. Μπορείς να βρεις ένα σπάνιο τίτλο που έψαχνες χρόνια και τσουπ νατο μπροστά σου. Σίγουρα πάντως η συλλογή βιντεοπαιχνιδιών έχει γίνει πολύ της μόδας και υπάρχουν και επιτήδειοι που προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι.
 
DINO πολύ σωστά, εδώ έχουν ξυπνήσει και οι άσχετοι και πουλάνε το ξεχασμένο gameboy στο πατάρι 100+ ευρώ. Σπάνια να βρείς κάποια ευκαιρία. Στο εξωτερικό που παρακολουθώ αρκετά έχουν αυξηθεί, αλλά υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να αποκτήσεις κάτι σε καλή τιμή. Για το "μπαμπάκι" συμπάσχω.
 
Κι εδω τα δικα μου των τελευταιων μηνων.

fetch


Screenshot_2017-02-09-20-52-58.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ Γιάννη. Τα πάνω αριστερά έχουν όλα ελληνικό manual (το Asterix φωτοτυπία βέβαια). Το Mario Bros 3 ακόμη σφραγισμένο...
 
ααααχ! το PANG με τις μπαλίτσες που τις σπας! Πάρα πολύ δύσκολο και δεν μπορούσα σχεδόν καθόλου να τα προχωρήσω στα arcades!Mήπως θα μπορούσαμε να έχουμε κάποια screenshot;
 
Uskoke είπε:
ααααχ! το PANG με τις μπαλίτσες που τις σπας! Πάρα πολύ δύσκολο και δεν μπορούσα σχεδόν καθόλου να τα προχωρήσω στα arcades!Mήπως θα μπορούσαμε να έχουμε κάποια screenshot;
Δημήτρη όλο δικό σου. Δες και εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:



Τα παιχνιδια ειναι δωρο απο τον φιλο 1@Maddog[/USER] οπου τον ευχαριστω και τον εκτιμω πολυ.

Φυσικα, μιλαμε για το καλυτερο παιχνιδι ξυλου πεμπτης γενιας, το υπεροχο Fighters Megamix, και τα εκπληκτικα Soul Calibur / Dead or Alive 2 Limited Edition.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα και ένα τα ξυλίκια Getta. Καλορίζικα. Να υποθέσω ότι έχεις σπαστήρι για να παίζεις Ιαπωνικά παιχνίδια, εκτός κι αν έχεις κανένα Ιαπωνικό Dreamcast ή κανένα Victor Saturn να μας τρελάνεις εντελώς.
 
johnny19818 είπε:
Ένα και ένα τα ξυλίκια Getta. Καλορίζικα. Να υποθέσω ότι έχεις σπαστήρι για να παίζεις Ιαπωνικά παιχνίδια, εκτός κι αν έχεις κανένα Ιαπωνικό Dreamcast ή κανένα Victor Saturn να μας τρελάνεις εντελώς.
Δυστυχως δεν εχω πλεον κανενα Saturn μηχανημα, το Fighters Megamix το παιζω με εξομοιωση. Για του Dreamcast τωρα, περιμενω το bios mod που θα κανει φιλος.
 
Μερικες απο τις δικες μου ρετρο αγορες του τελευταιου 4μήνου, το Toki και το Altered beast για mega drive ειναι αγορασμένα απο ebay ενω το Klonoa για ps1 το βρηκα στο παζάρι του Θησείου με 10 ευρω μαζι με 2 εξισου σπάνιες πλαστικές κασετίνες (3 ευρω η μια) μια μαυρη που ειναι για να βαζεις παιχνίδια του NES και μια λευκη για gameboy! Αυτες θυμαμαι οτι βρισκονταν παλια αποκλειστικά και μονο στα καταστήματα για να βαζουν μεσα τα αντίστοιχα παιχνίδια! Με αυτες τις σουπερ ανακαλύψεις (και πολλες αλλες) ειχα τη μεγαλη χαρα να γινω προσφατα τιμητικό μελος σε πασίγνωστο gaming site οπου κυριολεκτικά τρελαίνονται κι ενθουσιάζονται με αυτα που παω καθε φορα και ανακαλύπτω!



http://retromaniax.gr/applications/core/interface/file/attachment.php?id=169573
 

Συνημμένα

  • .jpg
    .jpg
    398,5 KB · Προβολές: 1
Μεγειές Jackie. Εγώ τελευταία πήρα μερικά παιχνίδια NES και κάτι από Gameboy.
 
johnny19818 είπε:
Μεγειές Jackie. Εγώ τελευταία πήρα μερικά παιχνίδια NES και κάτι από Gameboy.
Σ'ευχαριστω Γιαννη! Πριν λιγες μερες απέκτησα και το εκπληκτικο Castlevania new generation μαζι με το Streets of rage 2 για mega drive στα κουτιά τους, συντομα θα εχετε και φωτογραφιες μαζι με μια ακομα εκπληξη για Sega Saturn..
 
Castlevania και Strider για Sega megadrive, δυο απο τις τελευταίες μου ρετρο προσθήκες της χρονιας! Το μεν Castlevania καταφερα να το τερματήσω στο hard, το δε Strider ακομα και στο normal ειναι αρκετα πιο δύσκολο σα παιχνίδι!

DSCN3726.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα