Πόσες ώρες την ημέρα παίζετε video games;

Rygar είπε:
Θα μου επιτρέψεις να κανω ενα καλοπροαίρετο αστείο ε;


Το πιο πανω το μεταφράζω ως εκσής;

Στάδιο Νο1 : μολις είχα κλείσει τα 20 και είχα άπειρο χρόνο

Στάδιο Νο2 : το Μαράκι μού είχε φάει όλο το χρόνο μου, μεγάλος έρωτας....

Στάδιο Νο3 : μου πήρε 6 χρόνια να ξεπεράσω το δεσμό με το Μαράκι, μετά γνώρισα τη Σάσα και στο τελος παντρευτήκαμε

Στάδιο Νο4 : Με 2 παιδιά πλέον, η συμφωνία με τη Σάσα είναι 3ωρο παιχνίδι κάθε Παρασκευή βράδυ ΑΦΟΥ εκείνη εχει παει βόλτα με τις φίλες της και πού και πού με αφήνει να παίζω κανα βραδάκι με την καμπίνα μου....

Το ομολογώ.....το'χω μετανιώσει που παντρεύτηκα

:D :D:D:D:D
Ωραίος ο Rygar!!! (μια παρέα είμαστε...ευπροσδεκτη η κάθε πλάκα..αλίμονο)

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Τα ονόματα των γυναικών δεν πέτυχες. :D

Αξίζει να διευκρινίσω ότι το Στάδιο Νο3 τα πέρασα εξολοκλήρου στην Χαλκιδάρα! παίζοντας ISS με τους συγκάτικους.
 
XA XA Rygar το έχεις φιλοσοφίσει το θέμα!!!!!

Χμ. Αν η οποιαδήποτε Σάσσα μου απαγόρευε να παίζω, μάλλον θα την έτσελνα στο διά..... Δηλαδή τι μάλλον, σίγουρα.

Τα games κάποτε με έσωσαν στη κυριολεξία, αφού γατζώθηκα από αυτά για να ξεπεράσω απίστευτα προβλήματα, δεν πρόκειται να τα αφήσω ποτέ. Ειδικά τώρα που βγαίνουν απίστευτα διαμάντια. Φυσικά αν πρόκειται να πάμε για καφέ με φίλους (με κάποιο Γιατρό βρισκόμαστε κάθε βδομάδα, είναι τρελός και μέλλος εδώ, ) ή για χαβαλέ, ή για φαί με τη γυναίκα ή εκδρομές, φυσικά δεν θα επιλέξω να κάτσω να παίξω. Αλλά το να σου επιβάλλει κάποιος (ενίοτε γκόμενα - γυναίκα - αρραβωνιαστικιά - σύζυγος) να μη κάνεις αυτό που σε γεμίζει, μάλλον θα φταις εσύ που την άφησες να περάσει τα στάδια και από γκόμενα να γίνει σύζυγος. Αυτή, απλά, κάτι εκμεταλλεύτηκε.

Το να έχεις παιδί και να μη προλαβαίνεις το καταλαβαίνω, αλλά πιστεύω ότι once a true gamer, always a gamer. Πάντα θα βρίσκεις τρόπο να παίρνεις τη "δόση" σου, έστω και για 10 λεπτά τη μέρα. Γιατί επί 28 συναπτά έτη με έχουν φάει: "Μπες πανεπιστήμιο θα τα παρατήσεις, βρες γυναίκα θα τα παρατήσεις, παντρέψου θα τα παρατήσεις, γίνε 30 θα τα παρατήσεις, γίνε 40 θα τα παρατήσεις" ρε μπας και πάθω τίποτε από το πολύ παράτημα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να εισαι καλα φιλε μου Bill κιομος μονο ετσι με βολευει συνηθεια ας πουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DREDD είπε:
Να εισαι καλα φιλε μου Bill κιομος μονο ετσι με βολευει συνηθεια ας πουμε.
Οπως βολευει τον καθενα φιλε μου.Οπου και να ειναι ο μοχλος τελεια ειναι η καμπινα σου :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dkssprs είπε:
Αξίζει να διευκρινίσω ότι το Στάδιο Νο3 τα πέρασα εξολοκλήρου στην Χαλκιδάρα!
:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

pooky(1) είπε:
Χμ. Αν η οποιαδήποτε Σάσσα μου απαγόρευε να παίζω, μάλλον θα την έτσελνα στο διά..... Δηλαδή τι μάλλον, σίγουρα.
Μου είναι αδύνατον να διαφωνίσω :D :D
 
1 ώρα το μήνα και ντρέπομαι γι αυτό, όμως δεν θα μπορούσα να το αφήσω και τελείως.
 
Γενικά παίζω μισή ώρα την ημέρα εκτός των περιόδων που ασχολούμαι με JRPG. Την περασμένη Τρίτη ξεκίνησα το Secret of Mana 2 και σήμερα είμαι ήδη στις 22-23 ώρες, άρα 8 ώρες την ημέρα........κάψιμο! :D
 
Χμ... Σκέφτομαι να ξεκινήσω και το guild wars II στο pc. Μήπως καώ περισσότερο;

Geo ωραίος!
 
Τα παιχνίδια στο Smartphone πιάνονται;;; Αν ναι... πρέπει να παίζω 1 με 2 ώρες την ημέρα... όταν έχω την ησυχία μου, ή όταν έχει πέσει για ύπνο η κόρη μου...

Καμια φορά αν είμαι Σάββατο στη δουλειά, ή απόγευμα και δεν έχω κανέναν στο κεφάλι μου, μπορεί να τραβήξω και κανένα 4ωρο!!! (παίρνω και τον φορτιστή μαζί!!!)
 
pooky(1) είπε:
Χμ... Σκέφτομαι να ξεκινήσω και το guild wars II στο pc. Μήπως καώ περισσότερο;
Αυτα φιλε δεν τα ρωτας αν πιαστεις με τετοιου ειδους παιχνιδια ειναι σιγουρο οτι θα καεις!!! εγω σταματησα πριν 1 χρονο ακριβως τα online rpg μετα απο αρκετα χρονια συνεχομενου καψιματος.. Και δεν θα τα ξααναξεκινησω ουτε καν για το DIablo 3 που το περιμενα χρονια .. δεν θα το ακουμπησω καν , γιατι θα μεινω χωρις ζωη παλι!! χχαχαχαχα :D
 
Stanfromgreece είπε:
Τα παιχνίδια στο Smartphone πιάνονται;;;
Μια χαρά πιάνονται! :D

Έχω παίξει Assasin's Creed στο κινητό ώρες ολάκερες στην παραλία / στην καφετέρια περιμένοντας / στη στάση λεωφορείου (όταν παίρνω!) / μέσα στο λεωφορείο / περιμένοντας σε τράπεζες-δημόσιες υπηρεσίες....(και ξέρεις! Μπορώ να συνεχίσω τη λίστα στο +/- άπειρο! :D :D)
 
Ελπιζω τα ξενυχτια (πανω απο 8ωρο σε καθε παιχνιδι

αναλογως την εξελιξη) που εχω ριξει για να

τελειωσω στο PS2 τα:

1) God Of War 1 &2


2) Devil May Cry 1,2 & 3



3) Lord of the Rings: The Two Towers



4) Lord of the Rings: The Return of the King



5) Metal Gear Solid 3: Snake Eater


...να μετρανε. :)
 
Ajax87 είπε:
Αυτα φιλε δεν τα ρωτας αν πιαστεις με τετοιου ειδους παιχνιδια ειναι σιγουρο οτι θα καεις!!! εγω σταματησα πριν 1 χρονο ακριβως τα online rpg μετα απο αρκετα χρονια συνεχομενου καψιματος.. Και δεν θα τα ξααναξεκινησω ουτε καν για το DIablo 3 που το περιμενα χρονια .. δεν θα το ακουμπησω καν , γιατι θα μεινω χωρις ζωη παλι!! χχαχαχαχα :D
ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!

Δεν έχει σχέση με το WOW, είναι άλλη φάση, και είναι στο.... πισί! Οπότε αν δω ότι καίγομαι πολύ το πετάω από το παράθυρο!!!!!! :D
 
pooky(1) είπε:
ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!
Δεν έχει σχέση με το WOW, είναι άλλη φάση, και είναι στο.... πισί! Οπότε αν δω ότι καίγομαι πολύ το πετάω από το παράθυρο!!!!!! :D
Για το guild wars δεν ξερω.. το Diablo το ξερω πολυ καλα εχω λιωσει απειρες ωρες στο diablo 2 στο battlenet..
 
Ε, ΟΚ, το pc το έστησα για Diablo III + Guild Wars II. Πρόκειται για μηχάνημα που το έχω στο φτύσιμο, αλλά τα παιχνίδια είναι exclusive για αυτό. ΟΚ, αν φυσικά κάποιο βγει σε κονσόλα, εννοείται θα παιχτεί εκεί!

WOW και GWII είναι δύο πράγματα εντελώς διαφορετικά. Καμία σχέση το GWII με την αλητεία του WOW ή του Lineage. Και δεν έχει μηνιαία συνδρομή, βγαίνει solo και ΔΕΝ ΕΧΕΙ HEALERS!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Ε, ΟΚ, το pc το έστησα για Diablo III + Guild Wars II. Πρόκειται για μηχάνημα που το έχω στο φτύσιμο, αλλά τα παιχνίδια είναι exclusive για αυτό. ΟΚ, αν φυσικά κάποιο βγει σε κονσόλα, εννοείται θα παιχτεί εκεί!
WOW και GWII είναι δύο πράγματα εντελώς διαφορετικά. Καμία σχέση το GWII με την αλητεία του WOW ή του Lineage. Και δεν έχει μηνιαία συνδρομή, βγαίνει solo και ΔΕΝ ΕΧΕΙ HEALERS!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χαχαχαχα!! Στο lineage αυτο που ειναι εκνευριστικο (Πλεον ειμαι αντικειμενικος , καποτε θα σου ελεγα ΤΕΛΕΙΟ παιχνιδι!!) ειναι οτι κερδιζει οποιος εχει τα καλυτερα buffs , songs , dance και δεν μετραει και τοσο το gameplay..

Ουτε το DIablo 2 ειχε Healers...

Ps. Aion,Lineage εχουνε γινει free to play πλεον νομιζω.
 
Χιλιες φορες να παιζω ολη μερα sonic(η υπερτατη τιμωρια για μενα :D )παρα να κατσω να παιξω διαδυκτιακα rpg οπως lineage,wow κτλ.Δεν μπορω να παιξω ενα παιχνιδι χωρις ιστορια και χωρις τερματισμο.Θελω να δω τερματισμο βρε αδερφε.
 
Λόγω εργασίας και των πολλών ωρών παραμονής δεν ασχολούμαι όσο θα ήθελα με desktop ή console gaming. Τα παιχνίδια έχουν στιβαιχθεί και περιμένουν την σειρά τους. Έχω όμως πάντα μαζί κάποια φορητή κονσόλα (psp, 3ds, ds πλέον και ένα vita), οπότε μόλις βρώ λίγο χρόνο ξεδίνω λιγάκι. Με το smartphone δεν μπορώ να πω ότι παίζω, μιας και έχω πολύ καλύτερες επιλογές στις υπόλοιποες φορητές.
 
Άμα σας πώ, οτι αυτόν τον καιρό, έχω "κολλήσει" πραγματικά με το... "Hello Kitty Salon" στο κινητό μου... θα

α)γελάσετε;;;

β)με πείτε κρυφοαδερφή;;;

γ)και τα δυο παραπάνω;;;

δ)θα μου πείτε οτι το έχετε παίξει και έχετε κολλήσει και εσείς;;;

Έχω ένα άγχος... μήπως τελικά έχω σοβαρό πρόβλημα;;;

Πριν από αυτό, είχα κολλήσει με ένα παιχνίδι sudoku... το τερμάτισα όμως! Έλυσα 750 puzzles (150 το κάθε επίπεδο δυσκολίας) μέσα σε 2 μήνες!!!

Μετά, τερμάτισα μέσα σε 2 μέρες το TinTin...

Τώρα τί έχω πάθει με το Hello Kitty;;;
 
Μετά την γέννηση των παιδιών είχα αρχίσει και φλερτάριζα επικίνδυνα με τις 0 ώρες gaming ημερησίως (άραζα και αράζω μεταξύ 12-2 το πρωί στο desktop PC, αλλά ο χρόνος αυτός "ροκανίζεται" στο Retromaniax και άλλες δικτυακές μη-gaming δράσεις).

Μέχρι που βρέθηκε η Φαεινή Ιδέα!

Φορητό gaming στο DS/PSP/Laptop εκ περιτροπής την μισή ώρα το μεσημέρι και μια-μιάμιση το βράδυ που (υποτίθεται πως...) βάζω τα παιδιά για ύπνο.

Σωρεία πλεονεκτημάτων:

α) κατά μέσο όρο μία με μιάμιση ώρα gaming ημερησίως

β) τα μικρά χαλαρώνουν με τις μουσικές και τα μπλιπ-μπλιπ και κοιμούνται έτσι, χωρίς εγώ να σιχτιρίζω άπραγος στο σκοτάδι χωρίς να κάνω τίποτα που θα ήταν η εναλλακτική

γ) αυξημένο wife acceptance factor, καθώς και της κοιμίζω τα παιδιά (άρα τεμπελιάζει αυτή) και δεν με βλέπει να παίζω (στον δικό της κώδικα ζωής, waste of time)

Πρέπει να το πατεντάρω. :p
 
Πίσω
Μπλουζα