Πόσες ώρες την ημέρα παίζετε video games;

ειδικά το γ) όλα τα λεφτά. Όπως τα λές!!!
 
Rygar είπε:
Στάδιο Νο1 : μολις είχα κλείσει τα 20 και είχα άπειρο χρόνο

Στάδιο Νο2 : το Μαράκι μού είχε φάει όλο το χρόνο μου, μεγάλος έρωτας....

Στάδιο Νο3 : μου πήρε 6 χρόνια να ξεπεράσω το δεσμό με το Μαράκι, μετά γνώρισα τη Σάσα και στο τελος παντρευτήκαμε

Στάδιο Νο4 : Με 2 παιδιά πλέον, η συμφωνία με τη Σάσα είναι 3ωρο παιχνίδι κάθε Παρασκευή βράδυ ΑΦΟΥ εκείνη εχει παει βόλτα με τις φίλες της και πού και πού με αφήνει να παίζω κανα βραδάκι με την καμπίνα μου....

Το ομολογώ.....το'χω μετανιώσει που παντρεύτηκα

:worship: Τί έγραψες Rygar! :rofl:

 


Και στην δική μου περίπτωση εξαρτάται απ' τη μέρα. Μερικά πράγματα όπως το διάβασμα και οι δουλειές/υποχρεωσεις προέχουν, κι εννοείται ότι ποτέ δεν θα πώ όχι σε βόλτα για τα βιντεοπαιχνίδια. Πολύ σπάνια τυχαίνει να μην παίξω καθόλου, καθώς ειδικά το Tetris με βοηθά να ξεκαθαρίζω τις σκέψεις στο μυαλό μου, οποτε τουλάχιστον ένα μισάωρο καθημερικά δεν το γλιτώνω. Αλλά έχω φτάσει και 15ωρα αρκετές φορές ώστε ν' αναρρωτιέμαι μήπως χρειάζομαι πρόγραμμα απεξάρτησης...
:help: Πάντως αν έχω κι ελεύθερο χρόνο, το τρίωρο δεν το γλιτώνω. Τώρα άν είναι διακοπές...έ...ένα εξαωράκι το χτυπάω άνετα.
 
Εγω σε σχεση με αλλους ειμαι στην κατηγορια των gamers που παιζουν σε φυσιολογικα επιπεδα.

Τις βραδυνες ωρες μετα τις 11:00 - 12:00 το βραδυ συνηθως ειμαι κομπλε με 2 - 3 ωρες gaming στην CRT tv καθε μερα αντε το πολυ 4 ωρες αν ειναι κανα καινουργιο πορωτικο παιχνιδι με φωτορεαλιστικα γραφικα.
 
Παλιότερα ήταν ημέρες που άνετα χτύπαγα 10 με 12 ώρες μπροστά σε pc, κυρίως τα ΣΚ, αν και από ένα σημείο και μετά κουρκούτιαζε το κεφάλι μου. Πλέον, λόγω της δουλειάς μου, με το ζόρι 1 με 3 ώρες και αυτές αν τα καταφέρω.
 
άντε μισή ώρα το πολύ, παρά τον ελεύθερο χρόνο το απόγευμα και τις διακοπές ως εχεμ.. εκπαιδευτικός. Αλλά τα δίνω όλα σε αυτό το μισάωρο. Μετά κουράζομαι και το αφήνω για την άλλη μέρα

Χώρια που έχω 2 απαιτητικά κατοικίδια. Προκειμένου να είναι κλεισμένα τα καημένα και εγώ να παίζω, προετοιμαζω το χώρο και τα βγάζω για να ξεσκασουν και να διασκεδαζω με τις σκανταλιες και τα παιχνίδια τους.
IMG-20220125-211004.jpg
 
Xθες δεν το εβαλα κατω και ξεπερασα τις 4 ωρες gaming τερματιζοντας alan wake 2 και προχωρησα αρκετα και το death in the water 2 :award::award::award::award::award:

Αρκετες συγκινησεις με πολλους τερματισμους παιχνιδιων που κατι αναλογο δεν ειχα καταφερει πιο παλια και η διασκεδαση στο max στο gaming φετος. Ειπα να μοιραστω την χαρα μου την συγκινηση μου για τα κατορθωματα μου φετος το 2024 δημοσια (εστω και αν χρειαστηκαν τα cheats για να τα βγαλω περα)....Σημασια εχει πως με πεισμα και αποφασιστηκοτητα φτανουμε τους στοχους μας. Εδωσα τον καλυτερο μου εαυτο φετος και υποσχομαι οτι θα συνεχισω ετσι και θα γινομαι ακομη πιο καλος ωστε να ανεβω επιπεδο με περισσοτερες ωρες διασκεδασης στο gaming.Σε λιγους μηνες βλεπω και αλλες παιχνιδαρες να ερχονται οποτε πρεπει να με βρουν προετοιμασμενο καλα.

Υπερηφανος και συγκινημενος για ακομη μια φορα. Πειρα ομως και δυναμεις απο αλλους που το ειχαν παλεψει για περισσοτερες ωρες ωστε να μην παρατησω το παιχνιδι και να παω να ξαπλωσω οταν αρχισα να κουραζομαι :thanks::thanks::thanks::thanks:. Επομενος μου στοχος να φτασω και τις 6 ωρες gaming :award::award::award::award:

To be continued.....:fafoutis::fafoutis::fafoutis::fafoutis:
 
Τι λέει το 2, εγώ ακόμα ..σχεδόν τελειώνω το 1. Τελευταία δυστυχώς δεν έχω χρόνο καθημερινά, μόνο σαββατοκύριακα 2-3 ώρες
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τι λέει το 2, εγώ ακόμα ..σχεδόν τελειώνω το 1. Τελευταία δυστυχώς δεν έχω χρόνο καθημερινά, μόνο σαββατοκύριακα 2-3 ώρες
Υπερ ποιοτικο με τα ρεαλιστικα σκηνικα του παιχνιδιου να σου δινουν εντονα την αισθηση πραγματικης ταινιας τρομου και γενικα δεν το αφηνεις μεχρι να το τελειωσεις και το αρχιζεις ανετα παλι.Δυνατο gameplay και γραφικαρες κανουν το παιχνιδι αξια συνεχεια απο το επισης φοβερο 1.

Αστα να πανε ειναι για τους περσσοτερους ο χρονος. Και εγω σιγα μην πιασω το εξαωρο που γραφω στο παραπανω ποστ με χιουμοριστικο στυλ (με υπερηφανιες κλπ χαχα)

Κυριως βραδακι μεχρι να με παρει ο υπνος. Ευτυχως πιο ανετα τα σαββατοκυριακα :):):)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Old arcade gaming μπορώ να αφιερώσω καμία ώρα η και παραπάνω ανάλογα με το παιχνίδι. Σύγχρονα παιχνίδια τα βαριέμαι στα πρώτα 5 λεπτά. Δεν αντέχω να τα κινηματογραφικα σενάρια και τους ατελείωτους διαλόγους στα παιχνίδια.
 
Old arcade gaming μπορώ να αφιερώσω καμία ώρα η και παραπάνω ανάλογα με το παιχνίδι. Σύγχρονα παιχνίδια τα βαριέμαι στα πρώτα 5 λεπτά. Δεν αντέχω να τα κινηματογραφικα σενάρια και τους ατελείωτους διαλόγους στα παιχνίδια.
Συμφωνο ειναι μερικα παιχνιδια 10 λεπτα παιχνιδι 30 λεπτα διαλογος. Παραδειγμα επαιξα το starfield και είχα 3 ωρες που με εστελναν ο ένας στον άλλων βιβλιο ολοκληρο με διαλόγους
 
Συμφωνο ειναι μερικα παιχνιδια 10 λεπτα παιχνιδι 30 λεπτα διαλογος. Παραδειγμα επαιξα το starfield και είχα 3 ωρες που με εστελναν ο ένας στον άλλων βιβλιο ολοκληρο με διαλόγους
Καλα με το starfield οταν ειχα δει αρκετη ωρα απο το gameplay του πριν ακομα κυκλοφορησει καταλαβα πως ουτε για αστειο δεν πρωκειται να παιξω αυτη την αηδια. Απορω πως ενθουσιαζονταν πολλοι τοτε με τα demos που εδιναν.

Θυμαμαι καποιες ελληνικες παρουσιασεις λες και θα βγει κανενα παιχνιδι με τετοια ποιοτητα που βγαινει μια φορα στα 100 χρονια ενα πραγμα. Ειχαν παρα πολυ πλακα απο ενα σημειο και μετα που περισσοτερο εβλεπα τις ελληνικες παρουσιασεις γιατι με διασκεδασαν οι παρουσιαστες με τις υπερ υπερβολικες θετικες αντιδρασεις τους για το παιχνιδι παρα να βλεπω το παιχνιδι.

Αλλα οκ και εγω το ιδιο show θε εδινα αν ημουν στην θεση τους και ειχα καναλι με παρα πολλες χιλιαδες εγγραφες.

Παντως και τα γραφικα του παιχνιδιου σιγα τ αβγα.Τιποτα σπουδαιο εν ετη 2023 που βγηκε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλα με το starfield οταν ειχα δει αρκετη ωρα απο το gameplay του πριν ακομα κυκλοφορησει καταλαβα πως ουτε για αστειο δεν πρωκειται να παιξω αυτη την αηδια. Απορω πως ενθουσιαζονταν πολλοι τοτε με τα demos που εδιναν.

Θυμαμαι καποιες ελληνικες παρουσιασεις λες και θα βγει κανενα παιχνιδι με τετοια ποιοτητα που βγαινει μια φορα στα 100 χρονια ενα πραγμα. Ειχαν παρα πολυ πλακα απο ενα σημειο και μετα που περισσοτερο εβλεπα τις ελληνικες παρουσιασεις γιατι με διασκεδασαν οι παρουσιαστες με τις υπερ υπερβολικες θετικες αντιδρασεις τους για το παιχνιδι παρα να βλεπω το παιχνιδι.

Αλλα οκ και εγω το ιδιο show θε εδινα αν ημουν στην θεση τους και ειχα καναλι με παρα πολλες χιλιαδες εγγραφες.

Παντως και τα γραφικα του παιχνιδιου σιγα τ αβγα.Τιποτα σπουδαιο εν ετη 2023 που βγηκε.
Ειναι το skyrim στο διάστημα. Τουλαχιστων το skyrim ειχε περισοτερη δραση και λιγοτερους διαλογους (κατ εμε το απο τα καλυτερα RPG). Δεν θα πω ανα ειναι καλο η κακο απλα εγω βαρεθηκα και το τελειωσα με το ζορι, λιγο προς το τελος ηταν ενδιαφερον
 
Ειναι το skyrim στο διάστημα. Τουλαχιστων το skyrim ειχε περισοτερη δραση και λιγοτερους διαλογους (κατ εμε το απο τα καλυτερα RPG). Δεν θα πω ανα ειναι καλο η κακο απλα εγω βαρεθηκα και το τελειωσα με το ζορι, λιγο προς το τελος ηταν ενδιαφερον

Και καλο η κακο να γραψεις πως ειναι το παιχνιδι οπως και να εχει ειναι οι δικες μας αποψεις. Οσο καλο η χαλια να ειναι ενα παιχνιδια θα υπαρχουν παντα οι αντιθετες αποψεις.

Υπαρχουν και πολλοι gamers ακομα και απο τα 90ς που αναρωτιουνται πως μπορουμε και παιζουμε εν ετη 2024 ρετρο παιχνιδια.

Το skyrim και εμενα μου αρεσε οσο εχω παιξει. :thumbup:
 
Και καλο η κακο να γραψεις πως ειναι το παιχνιδι οπως και να εχει ειναι οι δικες μας αποψεις. Οσο καλο η χαλια να ειναι ενα παιχνιδια θα υπαρχουν παντα οι αντιθετες αποψεις.

Υπαρχουν και πολλοι gamers ακομα και απο τα 90ς που αναρωτιουνται πως μπορουμε και παιζουμε εν ετη 2024 ρετρο παιχνιδια.

Το skyrim και εμενα μου αρεσε οσο εχω παιξει. :thumbup:
Οντως εχεις απολυτο δικιο σε αυτο ολα ειναι θεμα γουστου
 
Aυτην την εποχη δεν πολυπαιζω. Μπορει μια μερα να παιξω 2-3 ωρες, μπορει να κανω 3 μερες να ξαναπαιξω. Κατα το παρελθον ομως εχω υπαρξει κατακαμενος και κολημενος στο PC η σε κονσολα και 15 ωρες. Παιχνιδια μοντερνα η ρετρο δεν εχει σημασια τι θα πουν οι αλλοι. Παιχνιδι - διασκεδαση και ευχαριστηση. Εμενα μαρεσουν πολυ τα rpg games με αρκετους χαρακτηρες στο παρτυ. Ψιλοβαριεμαι ομως τα turn base. Eνταξει που και που, οταν με πιανει νοστος, ξεπεταω καμια πιστα στο ΑοΕ
 
Υπήρχαν εποχές, ειδικά επί MMO που είχα σαπίσει. 6 ώρες καθημερινά και τουλάχιστον 10 τα ΣΚ. Μιλάμε για αρρώστια, όχι αστεία...Τώρα που είμαι προιστάμενος στην εταιρεία μου και οι επαγγελματικές υποχρεώσεις έχουν εκτοξευθεί στην στρατόσφαιρα, το πιο "σκληροπυρηνικό" που είχα αντέξει να κάνω είναι 2 ώρες την ημέρα και 5 το ΣΚ. Σε δύσκολη εβδομάδα είναι 2-3 ώρες μόνο το ΣΚ. Αποκλείεται πάντως να μην πιάσει το χέρι μου joystick ή gamepad καθόλου για πάνω από 10 μέρες. :)
 
Πίσω
Μπλουζα