ΡΟΜΑΝΤΣΟ

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας johnalepou
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
55.jpg
55.jpg

56.jpg
56.jpg
 
Άντε πάλι το ζεύγος Πολίτη-Δανδουλάκη. χε χε... δεν σκέφτηκε ο Χ.Π. ότι σε εξώφυλλο οφειλόμενο σε ταινία / φωτορομάντσο με τίτλο "Ολοκαύτωμα" δεν ταίριαζε το λοξό χαμογελάκι? Δεν πήρε παράδειγμα από την Κ.Δ. η οποία είχε το αρμόζον τραγικό ύφος? (Στην εκτύπωση μπλέξαν τα χρώματα, μου φαίνεται. Το κίτρινο χέρι της Δανδουλάκη μοιάζει να ανήκει περισσότερο στην μπλούζα του Πολίτη παρά στον άνθρωπο με αυτό το πρόσωπο.

Οι τίτλοι είναι ανεκδιήγητοι πάντως. Στο ίδιο εξώφυλλο, δεν πρόσεξαν ότι, αν και αναφέρονται σε διαφορετικά θέματα, έτσι που είναι γραμμένο μοιάζει να λέει πόσο πρέπει να κοιμόμαστε τα πρώτα πέντε δύσκολα χρόνια του γάμου? (Στα εφτά έρχεται φαγούρα). Και τι να πω για το "Αποδείξεις - ο βραχνάς των αστυνομικών"? Δηλαδή η ανάγκη απόδειξης πριν κατηγορηθεί κανείς για κάτι είναι βραχνάς? Κάτι ΚΑΚΟ? Όχι κάτι καλό και απαραίτητο? Προτιμούσε το "Ρομάντσο" το σύστημα με τα ηλεκτροσόκ και τη φάλαγγα ή το "Εκ πληροφοριών της υπηρεσίας"?
 
Ωραιοτατα και τα δυο. Ιδιως το πρωτο! :)
 
Αλλά γιατί την έγραφε "Μπαρντώ"? Bardot είναι, όχι Bardeau ή κάτι παρόμοιο που τότε θα το έγραφαν πράγματι με ωμέγα. Απ' ό,τι άλλωστε θυμάμαι, πάντα Μπαρντό γραφόταν.
 
Ναι, συνηθως Μπαρντο την εγραφαν, αλλα εχω πετυχει και κατι περιοδικα του '61 - '62 που την εγραφαν Μπαρντω.

Οπως του ερχοταν του καθενος!
 
Λοιπόν δεν νομίζω να υπάρχει άλλη ηθοποιός που μου είναι τόσο δύσκολο να αναγνωρίσω στις φωτό της. Ακόμη και τώρα που διάβασα ότι είναι αυτή δεν μου μοιάζει καθόλου.
 
Πίσω
Μπλουζα