Ράνια Πέτσα - Μιχελή

ChristosM είπε:
Πριν ερθει το βιντεακι, γνωριζει/θυμαται κανεις αυτη την παρουσιαστρια?Ειναι ΕΤ1 1993
Ενώ την θυμήθηκα αυτή την παρουσιάστρια τελικά, δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά της με τίποτα... :( Ξέρει κανείς να βοηθήσει?

ChristosM, το βίντεο που έχεις από την ΕΤ1 δεν έχει το ονομά της από κάτω? (όπως είχε για την Κέλλυ Σακάκου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Ενώ την θυμήθηκα αυτή την παρουσιάστρια τελικά, δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομά της με τίποτα... :( Ξέρει κανείς να βοηθήσει? ChristosM, το βίντεο που έχεις από την ΕΤ1 δεν έχει το ονομά της από κάτω? (όπως είχε για την Κέλλυ Σακάκου)
Παρ' όλη τη λεπτή χαρακτηριστική της φωνή -το μόνο που θυμάμαι-, δεν συγκρίνεται σε ομορφιά με καμιά από τις προηγούμενες (Σακάκου και "τριάδα")!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stam1370 είπε:
Παρ' όλη τη λεπτή χαρακτηριστική της φωνή -το μόνο που θυμάμαι-, δεν συγκρίνεται σε ομορφιά με καμιά από τις προηγούμενες (Σακάκου και "τριάδα")!!!
Συμφωνώ με αυτά που λες, από φωνή όμως "σκίζει" - χαρακτηριστικότατη και πρέπει να εκφωνούσε και αρκετά ντοκυμανταίρ της ΕΡΤ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Συμφωνώ με αυτά που λες, από φωνή όμως "σκίζει" - χαρακτηριστικότατη και πρέπει να εκφωνούσε και αρκετά ντοκυμανταίρ της ΕΡΤ.
Μου φαίνεται ότι μέχρι σήμερα πρέπει να εκφωνεί ντοκυμανταίρ... Είναι ΠΟΛΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΦΩΝΗ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Αμεσως μετα την παρουσιαστρια αρχιζουν οι ειδησεις.Το αφησα ειδικα για τον φιλο stam1370.

ΕΤ1 1993, λοιπον.

http://rapidshare.com/files/200746919/parousiastria_eidiseis_et1_93.VOB
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

ChristosM, θα πληρώσεις τα έξοδα νοσοκομείου για τα συνεχή λουμπάγκο, να το ξέρεις!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ.... Αλλά μη ποστάρεις πιό καινούριο (αστειεύομαι)!!!! :D
 
ChristosM είπε:
Αμεσως μετα την παρουσιαστρια αρχιζουν οι ειδησεις.Το αφησα ειδικα για τον φιλο stam1370.

ΕΤ1 1993, λοιπον.

http://rapidshare.com/files/200746919/parousiastria_eidiseis_et1_93.VOB
ΓΙΑΤΙ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΩ ΔΗΛΑΔΗ?????

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Και ΑΥΤΗ είναι η ΠΡΩΤΗ φορά που ακούω ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σήμα των ειδήσεων της ΕΡΤ! ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Καληνύχτα!
 
ChristosM είπε:
Πριν ερθει το βιντεακι, γνωριζει/θυμαται κανεις αυτη την παρουσιαστρια?Ειναι ΕΤ1 1993

Προβολή συνημμένου 1078
Ράνια Μιχελή λοιπόν (δεν μπορούσα να θυμηθώ το όνομά της με τίποτα...)

Μπράβο ChristosM που μας την θύμισες!

Ξέρουμε πότε πρωτοεμφανίστηκε στην ΕΡΤ? Την θυμάστε την δεκαετία του 1980?

ChristosM είπε:
Αμεσως μετα την παρουσιαστρια αρχιζουν οι ειδησεις. ΕΤ1 1993, λοιπον.
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Μπράβο ChristosM που μας άφησες και το σήμα των Ειδήσεων!

Μια μικρή "παρατήρηση"/"ένσταση": το τραγούδι "Όλου του Κόσμου η Ελπίδα" με την Κλεοπάτρα ήταν η Ελληνική συμμετοχή στο Διαγωνισμό της EUROVISION του 1992 (Μάιος, 26 του μηνός πρέπει να μεταδόθηκε).

Ok, η Μιχελή εκφωνεί την επανάληψη, αλλά λογικά η επανάληψη δεν θα ήταν κάποιες μέρες (άντε εβδομάδες) μετά την πρώτη προβολή του Διαγωνισμού? Το θεωρώ απίθανο να μεταδόθηκε μετά από 7 μήνες σε επανάληψη, δηλαδή το 1993. Είσαι σίγουρος για την χρονολογία?

ChristosM είπε:
Το αφησα ειδικα για τον φιλο stam1370.
Ζηλεύω! Θέλω κι εγώ αφιερώσεις! ;)
 
Προσκυνώ κι εγώ με τη σειρά μου. Μη με ξεχνάτε. :)
 
bernard.c είπε:
Ράνια Μιχελή λοιπόν (δεν μπορούσα να θυμηθώ το όνομά της με τίποτα...)Μπράβο ChristosM που μας την θύμισες!

Ξέρουμε πότε πρωτοεμφανίστηκε στην ΕΡΤ? Την θυμάστε την δεκαετία του 1980?

Μια μικρή "παρατήρηση"/"ένσταση": το τραγούδι "Όλου του Κόσμου η Ελπίδα" με την Κλεοπάτρα ήταν η Ελληνική συμμετοχή στο Διαγωνισμό της EUROVISION του 1992 (Μάιος, 26 του μηνός πρέπει να μεταδόθηκε).

Ok, η Μιχελή εκφωνεί την επανάληψη, αλλά λογικά η επανάληψη δεν θα ήταν κάποιες μέρες (άντε εβδομάδες) μετά την πρώτη προβολή του Διαγωνισμού? Το θεωρώ απίθανο να μεταδόθηκε μετά από 7 μήνες σε επανάληψη, δηλαδή το 1993. Είσαι σίγουρος για την χρονολογία?
Οχι δε νομιζω πως εμφανιζοταν την δεκαετια του 80.

bernard.c εχεις δικιο για την χρονολογια και μπραβο που το παρατηρησες.

Το αλλο βιντεακι που εχω με την Μιχελη (απ οπου η ασπρομαυρη φωτογραφια που ανεβασα ως quiz) ειναι απο την ανοιξη του 93.

Το βιντεο που ανεβασα πρεπει να ειναι ειναι του 92.

Σε ευχαριστουμε bernard.c
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Οχι δε νομιζω πως εμφανιζοταν την δεκαετια του 80.
Κι εγώ την ίδια εντύπωση έχω - ότι δηλαδή η Ράνια Μιχελή "προστέθηκε" στο team αργότερα από τις 3 "νέες" του 1986/87.

ChristosM είπε:
... το βιντεο που ανεβασα πρεπει να ειναι ειναι του 92...
Λόγω EUROVISION το 'πιασα (άλλη μεγάλη αγάπη ο διαγωνισμός αυτός...)
 
bernard.c είπε:
Ράνια Μιχελή λοιπόν (δεν μπορούσα να θυμηθώ το όνομά της με τίποτα...)Μπράβο ChristosM που μας την θύμισες!

Ξέρουμε πότε πρωτοεμφανίστηκε στην ΕΡΤ? Την θυμάστε την δεκαετία του 1980?

Μπράβο ChristosM που μας άφησες και το σήμα των Ειδήσεων!

Μια μικρή "παρατήρηση"/"ένσταση": το τραγούδι "Όλου του Κόσμου η Ελπίδα" με την Κλεοπάτρα ήταν η Ελληνική συμμετοχή στο Διαγωνισμό της EUROVISION του 1992 (Μάιος, 26 του μηνός πρέπει να μεταδόθηκε).

Ok, η Μιχελή εκφωνεί την επανάληψη, αλλά λογικά η επανάληψη δεν θα ήταν κάποιες μέρες (άντε εβδομάδες) μετά την πρώτη προβολή του Διαγωνισμού? Το θεωρώ απίθανο να μεταδόθηκε μετά από 7 μήνες σε επανάληψη, δηλαδή το 1993. Είσαι σίγουρος για την χρονολογία?
Ράνια Μιχελή!!! Να δείτε που στο τέλος θα λύσουμε και το "μυστήριο της άγνωστης τηλεπαρουσιάστριας" του ...άλλου καναλιού!!!

Πάντα (ή σχεδόν πάντα) οι επαναλήψεις είναι μία άντε δύο εβδομάδες μετά. Άρα Μάιος 1992...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και αυτο..[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό θα πει "φράντζα" - ο ορισμός της νομίζω! ;)

Πέρα από την πλάκα, θέλω να κάνω δύο σχόλια:

1. Είμαστε στο 1994. Μου κάνει εντύπωση πώς, ενώ παίζει το σήμα "ΕΝΑ" της ΕΡΤ, το φόντο στο στούντιο γράφει "ΕΤ1", όπως και η κάρτα που πέφτει πριν τη Ράνια Μιχελή και πριν την έναρξη της μετάδωσης του Διαγωνισμού. Νόμιζα ότι την περίοδο του "ΕΝΑ", τα σηματάκια "ΕΤ1" δεν έπαιζαν και είχαν αντικατασταθεί...

2. Ξέρει μήπως κανείς πότε ξεκίνησε την εκφώνηση προγράμματος η Ράνια Μιχελή στην ΕΤ1? Πρέπει να ήταν έπειτα από την 3άδα των νεαρών Δάφνη Μπόκοτα, Ολίνα Ξενοπούλου και Αθηνά Σωτηροπούλου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
1. Είμαστε στο 1994. Μου κάνει εντύπωση πώς, ενώ παίζει το σήμα "ΕΝΑ" της ΕΡΤ, το φόντο στο στούντιο γράφει "ΕΤ1", όπως και η κάρτα που πέφτει πριν τη Ράνια Μιχελή και πριν την έναρξη της μετάδωσης του Διαγωνισμού. Νόμιζα ότι την περίοδο του "ΕΝΑ", τα σηματάκια "ΕΤ1" δεν έπαιζαν και είχαν αντικατασταθεί...
Αυτό το παρατήρησα κι εγώ. Ήξερα πως ουσιαστικά ποτέ δεν "αφομοιώθηκαν" άυτές οι αλλαγές (ΕΤ-1 σε "ΕΝΑ", ΕΤ-2 σε "2"), αλλά δεν θυμόμουν να παίζουν τα δύο σήματα ταυτόχρονα.. Πρόσεξε πώς η Μιχελή αναφέρει το σταθμό... "ΕΤ - ΕΝΑ"! Και μην ξεχνάμε πως ουδέποτε η ΕΤ-1 έβγαλε "tv ident" πάνω αριστερά στην οθόνη με το "ΕΝΑ" (κάτι που περίτρανα αποδεικνύεται στο αμέσως από πάνω βίντεο του φίλου ford231), όπως έκανε η ΕΤ-2!!!
 
Έχει ενδιαφέρον - θυμόμαστε πράγματα που είχαμε ξεχάσει...!

Είδες stam1370, με το που ξαναγύρισες στο forum, αναζωπυρώθηκε πάλι το ενδιαφέρον σε αυτό το κομμάτι με τα σηματάκια και τις παρουσιάστριες...!
 
...χεχεχεχε!!! Όχι, δεν το παίρνω πάνω μου, είμαι μετριόφρων!!! :) )
 
Για τη Ράνια Μιχελή :

Σύμφωνα με το ιστολόγιο εδώ:

http://festival-tragoudiou.blogspot.com/2009/11/1991.html

η Ράνια Μιχελή, εκτός από παρουσιάστρια, είναι και στιχουργός. Το 1991 τραγούδι που έγραψε (με τίτλο "Αυτό με νοιάζει", σε ερμηνεία του Γιάννη Βασιλείου, γνωστού από το "Καμπριολέ" και πατέρα του Γιώργου Αλκαίου) έλαβε μέρος στο Φεστιβάλ Τραγουδιού της Θεσσαλονίκης. Ήταν η χρονιά που μετείχε και το "Πάρτα" του πρωτοεμφανιζόμενου Σάκη Ρουβά. Την βλέπουμε ως στιχουργό και στο τραγούδι "Φήμες" πάλι του Βασιλείου και στο "Δεν το συζητώ" (2001) του Γερολυμάτου.

Δεν αποκλείω να είναι και συνωνυμία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα