Ράνια Πέτσα - Μιχελή

Θυμήθηκα και μια όμορφη ξανθιά, ύφος "γατούλας", αλλά το όνομα δεν μουρχεται στο μυαλό.

Τώρα θυμήθηκα και το όνομα της "γατούλας"- ναζιάρας τηλεπαρουσιάστριας. Είναι η Ράνια Μιχελή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
msiffredi είπε:
Τώρα θυμήθηκα και το όνομα της "γατούλας"- ναζιάρας τηλεπαρουσιάστριας. Είναι η Ράνια Μιχελή.
Τη Ράνια Μιχελή (τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ/ΕΤ1) την έχουμε ήδη μνημονεύσει στο thread αυτό.

Αν ψάξεις μάλιστα στο παρόν thread, θα βρεις και βίντεο με τη Ράνια Μιχελή να εκφωνεί το πρόγραμμα.
 
Η κυρία Ράνια Μιχελή ξεκίνησε να παρουσιάζει το πρόγραμμα στην ΥΕΝΕΔ (όπως πιστεύω, δεν ξέρω αν ήταν πριν και στο ΕΙΡΤ). Το βίντεο αυτό του ChristosM το επιβεβαιώνει. Όπως αναφέρει η τηλεπαρουσιάστρια για την Παγκόσμια Ημέρα τηλεπικοινωνιών, το βίντεο είναι από τις 17/5/1982.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Η κυρία Ράνια Μιχελή ξεκίνησε να παρουσιάζει πρόγραμμα στην ΥΕΝΕΔ (όπως πιστεύω, δεν ξέρω αν ήταν πριν και στο ΕΙΡΤ). Το βίντεο αυτό του ChristosM το επιβεβαιώνει. Όπως αναφέρει η τηλεπαρουσιάστρια για την Παγκόσμια Ημέρα τηλεπικοινωνιών, το βίντεο είναι από τις 17/5/1982.

Ακριβως. Ωραιο δεν ειναι?
 
ChristosM είπε:
Ακριβως. Ωραιο δεν ειναι?
Μονο? Πλακα μας κανεις? Ειναι Υπεροχο..ΜΠΡΑΒΟ ... :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα μπορεί να ακούσει κανείς τη φωνή της Ράνιας μέσα άπο τα ντοκυμανταίρ του History Channel και του Discovery.
 
stakovios είπε:
Η κυρία Ράνια Μιχελή ξεκίνησε να παρουσιάζει το πρόγραμμα στην ΥΕΝΕΔ (όπως πιστεύω, δεν ξέρω αν ήταν πριν και στο ΕΙΡΤ). Το βίντεο αυτό του ChristosM το επιβεβαιώνει. Όπως αναφέρει η τηλεπαρουσιάστρια για την Παγκόσμια Ημέρα τηλεπικοινωνιών, το βίντεο είναι από τις 17/5/1982.
Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο ! ! ! !

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Η επιβεβαίωση του γιατί μας ήταν ήδη γνωστή η φωνή της Ράνιας Μιχελή το 1992/93, όταν ξεκίνησε την εκφώνηση προγραμμάτων στην ΕΤ1...

Επομένως, είχε ξεκινήσει την καριέρα της στην ΥΕΝΕΔ, πολύ πριν μεταπηδήσει στο πρώτο κανάλι. Αναρωτιέμαι πότε να έκανε την μετάβαση και για ποιο λόγο... :xm:
 
Έχω επίσης και σοβαρότατες υπόνοιες ότι την βλέπουμε και ως Ράνια Πέτσα στο τηλεπαιχνίδι "Μήπως γνωρίζετε", στο πλευρό του αξέχαστου Ίκαρου Κανελλόπουλου και της κυρίας "Να η ευκαιρία" Ρένας Καπιτσαλά.

 
Αναγγελία προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της Ε.Τ.1


Ράνια Πέτσα Μιχελή



μεταδόθηκε 11 Μαΐου 1991


[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πραγματικό όνομα της Ράνιας Πέτσα-Μιχελή

Το πραγματικό όνομα της Ράνιας Πέτσα-Μιχελή είναι Ουρανία ή Ειρήνη, νομίζω μα δεν είμαι σίγουρος.
 
η ρανια μιχελη αναγγελει αγωνα mundobasket το 1994 [edit] No video [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναγγελία προγράμματος από την


τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1



Ράνια Μιχελή μεταδόθηκε



25 Δεκεμβρίου 1989


[video=youtube_share;viT902hYAlg]

 
FORD231 είπε:
Αναγγελία προγράμματος από την
τηλεπαρουσιάστρια της ΕΤ-1



Ράνια Μιχελή μεταδόθηκε



25 Δεκεμβρίου 1989


Ευχαριστούμε Βασίλη για το όμορφο βίντεο, πρέπει να είναι κιόλας από τις πρώτες της εκφωνήσεις, μετά την επανεμφάνισή της το 1989 (έπειτα από 7 χρόνια μετά την ΥΕΝΕΔ το 1982)
 
Πολυ καλο το βιντεακι Ford!Το Χριστουγεννιατικο δενδρο στην αρχη του βιντεο με τα ASCII-like graphics ειναι ολα τα λεφτα!
 
Αναγγελία προγράμματος στην ΕΤ-1


από την τηλεπαρουσιάστρια Ράνια Μιχελή



μετάδοση Ιανουάριος 1993


[video=youtube_share;MoWOYhCzXNQ]

 
Παρουσίαση προγράμματος του 1983:

 
Σε σχέση με τις πρώτες διδάξασες Σακάκου και Αγάθου, η Μιχελή μου φαινόταν ψιλο-αγγούρι. Πιο πολύ μου άρεσε εκείνη μελαχρινή του δεύτερου καναλιού της κρατικής, η Μαριάννα Μαυρέα.
 
Γλυκύτατη και πολύ ευγενική φιγούρα, με πολύ όμορφη φωνή, η κυρία Ράνια Πέτσα-Μιχελή ήταν στην ΥΕΝΕΔ ήδη από τη δεκαετία του 1970. Τότε ήταν γνωστή ως Ράνια Πέτσα.
 
atanasio είπε:
Γλυκύτατη και πολύ ευγενική φιγούρα, με πολύ όμορφη φωνή, η κυρία Ράνια Πέτσα-Μιχελή ήταν στην ΥΕΝΕΔ ήδη από τη δεκαετία του 1970. Τότε ήταν γνωστή ως Ράνια Πέτσα.
Συμφωνώ απόλυτα. Γλυκύτατη και με μαγική φωνή. :)
 
Πίσω
Μπλουζα