Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

Εξαιρετική συλλογή!!!Απορώ που τα έχει διότι όσα μηχανήματα και αν έχεις αν δεν τα συντηρείς το σίγουρο είναι πως θα τα φάει η σκόνη και η υγρασία!
 
Kαι βεβαίως βεβαίως ούτε μια 4000! :D

Πάντως θα ήθελα να δω μια φωτογραφία με όλα αυτά τα μηχανήματα μαζεμένα!
 
Ντάξει ρε μην κλαίτε, τα 450 από αυτά είναι παραλλαγές MSX, αλλα 50 από Αργεντινή και 40 από Σλοβακία και τα υπόλοιπα σπεκτρουμακια, amstrad και commodore, ό,τι έχουμε όλοι μας λίγο πολύ. Μια Αmiga 4000 δεν έχει.(μου πήρε 5 λεπτά να γράψω και με πρόλαβες Μάριε), ούτε π.χ. μια Α1200 ή 2500 που δεν έχω δει ποτέ μου, ούτε καν στο ΕΒΑΥ!
 
Γράφει πως έχει Α1200. Μία αλλά έχει.

Νίκο A2500 δεν υπάρχει λόγος να δεις στο ebay. Έτσι και αλλιώς ήταν μια 2000 με τον 68020 τίποτα παραπάνω. Δεν ήταν άλλο ένα μοντέλο των Amiga για αυτό και εγώ δεν την έχω στη συλλογή μου. Και πίστεψε με την είχα βρεί στο ebay και σχετικά φθηνά. http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_2500
 
Σορι, εννοούσα 1500 όχι 1200.
 
telonio είπε:
Πάντως θα ήθελα να δω μια φωτογραφία με όλα αυτά τα μηχανήματα μαζεμένα!
Δε νομίζω να χωράνε σε μία φωτογραφία, εκτός αν την τραβήξει από πολύ μακριά που και πάλι δεν θα μπορείς να διακρίνεις ποιό μηχάνημα είναι ποιό! :biglaugh:
 
Giama είπε:
Δε νομίζω να χωράνε σε μία φωτογραφία, εκτός αν την τραβήξει από πολύ μακριά που και πάλι δεν θα μπορείς να διακρίνεις ποιό μηχάνημα είναι ποιό! :biglaugh:
Γιατί, σάμπως τώρα γνωρίζω τα μισά από αυτά που γράφει; :D
 
Rygar είπε:
Ντάξει ρε μην κλαίτε, τα 450 από αυτά είναι παραλλαγές MSX, αλλα 50 από Αργεντινή και 40 από Σλοβακία
Μα αυτά είναι τα δύσκολα να βρεθούν!

Το ξέρετε ότι υπάρχουν κάποια MSX που παίζουν Sega;

Αν τα δείτε ποτέ γράψτε μου, είναι κάποια Al Alamiah MSX (όχι αυτά που έχει όμως).
 
Παιδια για να μην χαθουν οι φωτο και για να γινει πιο ευαναγνωστο αυτο το ενδιαφερον thread συνεχιστε τη κουβεντα εδω
 
Πίσω
Μπλουζα