Ρετρό Διαφημιστικά TV Spot

Άραγε πόσα σφραγίσματα έχει σήμερα η Κατερίνα; :fafoutis:

 
audiodee είπε:
Τη μια και μοναδική διαφήμιση που ξεχωρίζει, του Πατίστα με τα καλλυντικά, με τα τετράγωνα και τις χορεύτριες, που μπορούμε να τη βρούμε;;;
την βαζει τακτικα το τελε σιτυ,πριν η και μετα τις ειδησεις
 
Να'σται καλά παιδια,
bow.gif


θυμήθηκα αρκετές διαφημίσεις,δεν το είχα δει αυτό το θέμα!!
geek.gif


Καλά μα που τις βρισκουνε και τις βαζουνε θα μου πει κάποιος..εχω αυτην την απορια..
hmmm.gif


ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΙΨΑΩ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ!! ( ΝΟΥΝΟΥ)- δεν την ειδα αυτην!!:animrolleyes: :animrolleyes: :animrolleyes:
 
ποιος quicky ρε συ;ο quickαρας ηταν ολα τα λεφτα.εκεινο το χοντρο κιτρινο πραμα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχει δίκιο ο ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ στην γαλλία έχουνε και site Με τον τίτλο σώστε τον Quickara (Gro Quick έτσι λέγεται έκεί ο χοντρός Quick) τον κίτρινο γίγαντα. Ο quicky ήρθε τέλη ενενήντα και θυμίζει ουσιαστικά (μην πω ειναι φτυστός) το Bunny του Dolca (σοκολατούχο ρόφημα σε τσίγκινο κουτί αλα carnation Μέσα 1ο ετίας 80)

και το τραγούδι πήγαινε

Βάζω στο σεικερ του Κουικαρα γάλα και 2 κουταλίες Νesquick, χτυπάω το σεικερ και με την λαχτάραααα...ξεδιψάμε με Nesquick ΦΡΑΠΕ, Nesquick ΦΡΑΠΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

Tάδε έφι QUICKARAS (Σώστε τους χοντρούς πριν γίνεται σαν τον quicky)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνη εκεί τη διαφήμιση με τον πιτσιρίκο που πήγαινε για ψώνια κι έλεγε: "Τυρί, Ρύζι, Καφέ, Γάλα, Καμπά", τη θυμάστε; :biglaugh:
 
lol

Θυμάσαι τότε στην Μονεμβασία ...Άνοιξε ένα ΑΠΕΛΙΑ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια πολυ γνωστη διαφημιση απο τοτε ...


Θα αρεσει για διαφορους λογους.
 
Αλλο ενα που σας ειχα ταξει:



Ρε συ Stormwatch τρελαινομαι με τα avatars σου.
 
Δεν ειναι ελληνικη διαφημιση αλλα νομιζω αξιζει να την δειτε...
 
Λιγος ακομα Χαρρυ

 
Μια απο τις αγαπημενες μου ηταν η ΣΕΡΕΝΑΤΑ και η ΣΕΡΕΝΑΤΑ παγωτο που ειχε βγει μετα.

Ειναι απιστευτο οτι τοσα χρονια μετα θυμομαστε το "40 χρονια φουρναρης" οπως και το "Ακακιε, τα μακαρονια να 'ναι Μισκο". Θυμαμαι και μια ιταλικη, που προβαλοταν καθε Χριστουγεννα με τον ιταλο να λεει "ιμιλιορι αυγκουρι απο μισκο, κρονια πολλα" και πεθαιναμε στο γελιο.

Επισης και η κλασικη ερωτηση "Ποσα πορτοκαλια φαγατε σημερα?"

Προσφατα ανακαλυψα οτι εκεινο το σημα "S" (με τις πολλες γραμμες που σχηματιζαν το S) που εμφανιζοταν πριν απο πολλες διαφημισεις ηταν το ονομα της διαφημιστικης εταιρειας "Stefi"! Eιδα τα γραφεια τους τυχαια στο Μαρουσι και μου ηρθε φλασια. Παντα αναρωτιωμουν τι ηταν :)
 
Ήταν και ένα άλλο γνωστό σήμα, με ένα καραβάκι.
 
Κουικαρα δεν θα το ξανακανουμε...κατεβασε μας :D
 
εχω φαει κολλημα με το τραγουδακι των smarties εντωμεταξυ..
 
ισως να 'ναι και η πρωτη φορα που τις βλεπω εγχρωμες !!!(εγχρωμη tv βαλαμε αργοτερα)...
 
D2E εγραψες ιστορια παλι :clap: :clap: :clap:

H διαφημιση των smarties ειναι της Stefi! Την διαφημιστικη εταιρεια με την μελισσουλα δεν την θυμομουν καθολου, και αμυδρα θυμαμαι το καραβακι.

Το τραγουδακι των smarties ειναι οντως πολυ γλυκο. Τα δρακουλινια ηταν (και ειναι) τα αγαπημενα μου. Θελω κ'αλλες διαφημισεις!!! Ειναι τελειες :ylsuper:
 
Εύγε Death2Eliza! Απίστευτες και νοσταλγικές διαφημίσεις!
 
Πίσω
Μπλουζα