Ρετρό Χριστουγεννιάτικα στολίδια

Το αγόρασα, πείτε μου πως είναι ρετρο;
Προβολή συνημμένου 270541
Φοβερό!!!! Έχει βγαλει κι το γνωστό πολυκατάστημα παιχνιδιών αλλά είναι απομίμηση. Αυτό που πήρες είναι το αυθεντικό, το ορθόδοξο, το 80s, το ρετρο!
(Βλέπω κι μωσαικό πάτωμα! Φοβερό κι αυτό.)

Εν τω μεταξύ τι βρήκα...

Έχετε δει στολιδια Beatles;;;;; κυκλοφορούσαν στα 70s (δεν ξέρω αν υπήρχαν κι Ελλάδα)

3645.jpg

Πηγη: fb Αναμνήσεις απο τις δεκαετίες 80s-90s
 
Φοβερό!!!! Έχει βγαλει κι το γνωστό πολυκατάστημα παιχνιδιών αλλά είναι απομίμηση. Αυτό που πήρες είναι το αυθεντικό, το ορθόδοξο, το 80s, το ρετρο!
(Βλέπω κι μωσαικό πάτωμα! Φοβερό κι αυτό.)

Εν τω μεταξύ τι βρήκα...

Έχετε δει στολιδια Beatles;;;;; κυκλοφορούσαν στα 70s (δεν ξέρω αν υπήρχαν κι Ελλάδα)

Προβολή συνημμένου 270591

Πηγη: fb Αναμνήσεις απο τις δεκαετίες 80s-90κα
Καλά μου έφτιαξες την μέρα θα αγοράσω και τον αη βασιλη τερμα
 
Βεβαίως και θα το δω
Αυτός στη φωτο που σου έβαλα παραπάνω είναι η απομίμηση, πετάνε τα μούσια του κι τα μαλλιά του...
Ο αυθεντικός έχει κι πίσω στην πλάτη του, κάτι σαν τσαντα, αυτός που είναι στη βιτρινα, έχει!!
 
Αυτός στη φωτο που σου έβαλα παραπάνω είναι η απομίμηση, πετάνε τα μούσια του κι τα μαλλιά του...
Ο αυθεντικός έχει κι πίσω στην πλάτη του, κάτι σαν τσαντα, αυτός που είναι στη βιτρινα, έχει!!
Του χρόνου τώρα διότι την τσάκωσα την ιωση :)
 
Σημερινό μου απόκτημα. Τα λαμπάκια-αγκαθάκια που αν τα πάταγες, έσκουζες για 1 μήνα. :biglaugh: Μόλις 2€ το κουτί!!!

Θα τα φυλάξω για του χρόνου, πρώτα ο Θεός αν είμαστε καλά.


3301.jpg

83412.jpg

3344.jpg

Με πολυτονικό σύστημα η συσκευασία

316.jpg
 
Σημερινό μου απόκτημα. Τα λαμπάκια-αγκαθάκια που αν τα πάταγες, έσκουζες για 1 μήνα. :biglaugh: Μόλις 2€ το κουτί!!!

Θα τα φυλάξω για του χρόνου, πρώτα ο Θεός αν είμαστε καλά.


Προβολή συνημμένου 270784

Προβολή συνημμένου 270785

Προβολή συνημμένου 270787

Με πολυτονικό σύστημα η συσκευασία

Προβολή συνημμένου 270786
Μην κάψεις το σπίτι
 
Πίσω
Μπλουζα