Ρετρό αναζητήσεις σε βίντεο κλαμπ

exetlaios είπε:
Εσένα θα σου πήγαινε σίγουρα να την έχεις !
Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΛΙΜΝΗ ! :biglaugh:
Καλά σίγουρα και όχι μόνο την πρώτη ταινία αλλά και την δεύτερη επιστροφή στη γαλάζια λίμνη. :) :) :)
 
Μεταξύ μας σε όλους πιστεύω ότι άρεσε η ταινία και αν όχι η ταινία, σίγουρα η πρωταγωνίστρια ;) ;)
 
bi-bi είπε:
Καλά σίγουρα και όχι μόνο την πρώτη ταινία αλλά και την δεύτερη επιστροφή στη γαλάζια λίμνη. :) :) :)
Την θυμάμαι αμυδρά !

Είναι η ταινία που οι πρωταγωνιστές μόλις γυρίζουν πίσω στον πολιτισμό,

ανακαλύπτουν ότι ξέχασαν το πορτοφόλι τους,

και επιστρέφουν για να το πάρουν ; :biglaugh:
 
exetlaios είπε:
Την θυμάμαι αμυδρά !
Είναι η ταινία που οι πρωταγωνιστές μόλις γυρίζουν πίσω στον πολιτισμό,

ανακαλύπτουν ότι ξέχασαν το πορτοφόλι τους,

και επιστρέφουν για να το πάρουν ; :biglaugh:
Όχι δεν θυμάσαι καλά τα κλειδιά του σπιτιού τους είχαν ξεχάσει..:biglaugh::biglaugh:
 
παλια ταινια

παιδια καλημερα υπαρχει περιπτωση να βρω απο καποιον την ταινια μαχη της κρητης του 1973(Βασιλη Γεωργιαδη) με χρ.Πολιτη, Γ. Τζωρτζη κλπ

εχω ΦΑΕΙ τον τοπο

ευχαριστω
 
Αν και η συνηθης προσεγγιση σε ενα forum δεν ειναι να ζηταμε απο τα μελη του το οτιδηποτε πριν κανουμε εστω ενα post συνεισφεροντας στις συζητησεις μας εδω - σε καλωσοριζω στο retromaniax και σε προσκαλω να διαβασεις και να ποσταρεις στις θεματικες μας ενοτητες.

Προς τα μελη μας που τυχον εχουν τη διαθεση και αναλαμβανουν την ευθυνη (της διακινησης copyrighted υλικου) ας το κανουν μεσω pm και χωρις να ανακοινωσουν τιποτα δημοσιως.
 
οκ

εχεις απολυτο δικιο, χιλια συγγνωμη σε ολους

κακο πραγμα η απεγνωσμενη αναζητηση

ευχαριστω για την προσγειωση

ευχομαι ωριμες και ενδιαφερουσες επαφες
 
bi-bi είπε:
Βρε manos426f γιατί δυσκολεύτηκες τόσο να πεις την ταινία?Μια χαρά ταινία είναι, μακάρι να την είχα και εγώ. :)
Ενταξει μωρε,καλη ταινια ειναι,δε λεω,ασε που ειναι και εντονα ρετρο....

(σιγα μη γυριζοταν σημερα τετοια ταινια..)

Οσο για την Μπρουκ Σιλντς,ναι,τοτε μου αρεσε,μην πω ψεματα.... :)

Αλλα και η Μιλα Γιοβοβιτς του Νο2,ακομη καλυτερη,ενω η ταινια αρκετα κατωτερη της πρωτης....

Η αληθεια ειναι βεβαια οτι την ταινια την ειχε αγορασει η αδερφη μου και μας ειχε ''υποχρεωσει'' να την δουμε τουλαχιστον 4 φορες τις 3 πρωτες μερες που την ειχε...!!Και κλαμα θυμαμαι στο τελος,μαυρο δακρυ εριχνε καθε φορα....! :biglaugh:

Μετα της περασε η αρχικη μουρλα και την ξαναειδαμε συνολικα μονο.....9-10 φορες ακομη...!!:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
ωχ, τι μου θυμησατε τωρα..

μικρο κοριτσακι, να μου τρεχουν τα σαλια και να παιρνω ματι (τοτε δεν βλεπαμε ευκολα αντρα με τοσο προκλητικο ...γδυσιμο) τον Christopher Atkins (yiummi,yiummi..)..

με αυτη την αναμνηση που μου ξυπνησατε, μολις επιβεβαιωσα για αλλη μια φορα στον εαυτο μου, για το ποσο πισω παει αυτη η αρρωστια μου για καταξανθους γαλανοματηδες αντρες.. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗΗΗΗ!!!:animeek:

Ρε σεις η Μιλα επαιζε στο 2? μιλατε σοβαρα?
 
Death2Eliza είπε:
Ρε σεις η Μιλα επαιζε στο 2? μιλατε σοβαρα?
Μίλα μου για Μίλα!!!!! Φοβερό γκομ......κουκλάρα στο Resident Evil. Αντε να βγει και το 3ο τώρα σε 1-2 μήνες να το δούμε.
 
Death2Eliza είπε:
με τοσες πολλες vhs,θα μπορουσες να χτισεις μια καλυβα στον κηπο σου, χρησιμοποιωντας αυτες σαν τουβλα!! θα εβαζες μεσα και tv + video και θα τραβουσες το τουβλακι της αρεσκειας σου καθε φορα που θα ηθελες να δεις κατι!:biglaugh::biglaugh:
Κάτι σαν vhs-jenga!!! :D
 
Rygar είπε:
Μίλα μου για Μίλα!!!!! Φοβερό γκομ......κουκλάρα στο Resident Evil. Αντε να βγει και το 3ο τώρα σε 1-2 μήνες να το δούμε.


respect η Μιλα, σχεδον σε οτι εχει κανει..

Στο fifth element δεν ηταν αστερι?

καλα, δεν μιλαμε για την Ιωαννα της Λωρραινης του Μπεσον.. Απο τις φοβεροτερες σκηνες μαχης που εχω δει ποτε (Πολυ ρεαλιστικο σπλατερ!)..

Μπραβο της, γιατι ειναι και γυναικαρα, και πολυ σωστη στις κινηματογραφικες επιλογες της.. συν το οτι σκιζει σαν action hero.. :cool:
 
manos426f είπε:
Η αληθεια ειναι βεβαια οτι την ταινια την ειχε αγορασει η αδερφη μου και μας ειχε ''υποχρεωσει'' να την δουμε τουλαχιστον 4 φορες τις 3 πρωτες μερες που την ειχε...!!Και κλαμα θυμαμαι στο τελος,μαυρο δακρυ εριχνε καθε φορα....! :biglaugh:

Μετα της περασε η αρχικη μουρλα και την ξαναειδαμε συνολικα μονο.....9-10 φορες ακομη...!!:biglaugh: :biglaugh:
Δηλαδή σε είχε δέσει σε μια καρέκλα και σε υποχρέωνε να την δείς με το ζόρι;:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh: Μεταξύ μας μάλλον σου άρεσε και έσενα το ίδιο και ψάχνεις δικαιολογίες για το αντίθετο...........:biglaugh::biglaugh:
 
:nervous: :nervous: Ωχ,φανερωθηκα...!;!; :nervous: :nervous:

:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Mα βρε bi bi,δεν ειπα ποτε οτι δεν μου αρεσε τοτε η ταινια,αλλα κοιταξε να δεις:Οταν στις 9 φορες που γυρνας σπιτι,τις....10 παιζει το Blue Lagoon,ε τοτε οπως και να το κανουμε,σχεδον'' υποχρεωνεσαι'' να το δεις ξανα και ξανα και ξανα....!

Αλλα εγω,σαν αντρας σκληρος και μαγκας,(καπου τωρα πρεπει) να πω οτι ΟΧΙ,δεν μου αρεσε!!!!

Σιγα το μελο δηλαδη,μας πηραν τα σιροπια,μια γλυκαναλατη αηδιουλα ηταν και τιποτα παραπανω,μια κοριτσιστικη ταινια μωρε μπλα μπλα μπλα....:biglaugh: :biglaugh:

(εγινα καθολου πειστικος αραγε...;;; :D )
 
manos426f είπε:
Αλλα εγω,σαν αντρας σκληρος και μαγκας,(καπου τωρα πρεπει) να πω οτι ΟΧΙ,δεν μου αρεσε!!!!

Σιγα το μελο δηλαδη,μας πηραν τα σιροπια,μια γλυκαναλατη αηδιουλα ηταν και τιποτα παραπανω,μια κοριτσιστικη ταινια μωρε μπλα μπλα μπλα....:biglaugh: :biglaugh:

(εγινα καθολου πειστικος αραγε...; :D )
Καλή η προσπάθεια αλλά :nono: :nono: :nono: δεν έπεισες,φαίνεται απο miles ότι είσαι ευαισθητούλης!!!!
 
:yoyo: :baby2: :angel2: :yoyo: :baby2:

Ναι μωρε,ενα μικρο ευαισθητο παιδακι ειμαι κι εγω κατα βαθος....!!!

:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
manos426f είπε:
:yoyo: :baby2: :angel2: :yoyo: :baby2:
Ναι μωρε,ενα μικρο ευαισθητο παιδακι ειμαι κι εγω κατα βαθος....!!!

:biglaugh: :biglaugh:
Το ήξερα ότι στο τέλος θα το παραδεχτείς...... ;) ;) ;)
 
Τελικα ειμαι καλος στο να πειθω τους αλλους...!!! :D :D :D
 
Έχετε ξεφύγει τελείως! :p

Αν περάσετε μια βόλτα απο το Παγκράτι περάστε απο το home cinema .Σε αυτό το βίντεο κλάμπ έχω βρει πολλές ρέτρο κασσέτες, αν και τις ποίο πολλές τις έχουν βουτήξει άλλα λαγωνικά.
 
Πίσω
Μπλουζα